Күнделікті жоспар
-
Бөлім: « Менің отбасым және достарым»
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып:
Қатысқан оқушы саны:
Сабақтың тақырыбы
Дауыссыз б мен п. (Нағашы әпке)
Сабақтың мақсаты
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
Күтілетін нәтиже
Білу керек: Оқушы суретпен жұмыс жасауды білу керек
Болу керек: Әр түрлі дыбыстарды ажырата алу түсінігі болу керек
Үйрену: Сұрақтарға жауап бере білу
Сабақ барысы
-
Сабақтың кезеңі\уақыты
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
ресурстары
Басы
5 минут
Ұйымдастыру Мотивациялық қозғаушы кезеңі:
Шаттық шеңбері
Достым менің, бері келші,
Қолдарыңды бере ғойшы.
Шаттық толы шеңберге,
Қуанышпен ене ғойшы!
-деп оқушымен сәлемдесу, оқушымен қарым –қатынасқа түсу
Оқушы логопедпен қарым –қатынасқа түседі
Оқушының дұрыс жауабына мадақтау әдісімен бағалап отыру
Негізгі бөлім
20 мин
Түзете дамытушылық кезең
Жаңа сабақ: Сабақ тақырыбы:Дауыссыз б мен п. (Нағашы әпке)
Сабақ мақсаты: 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
1 тапсырма. Б мен П әріптерінің жазылуымен танысу, әріптерді бастырып жазу.

2 тапсырма. Буындарды дұрыс оқиық

Сергіту сәті
Бойды сергек тік ұста,
Емін - еркін тыныста.
Оң қолыңды соз алға,
Қол ұшына қара да,
Үшбұрыш сыз ауада,
Сол қол босқа тұрмасын,
Шеңбер жасап тынбасын3 тапсырма. Б мен П дыбыстарына сәйкес суретті тап, дұрыс айт

4 тапсырма. «Нағашы әпке» мәтінді оқушыға оқып беру. Түсінгенін сұрақ қою арқылы сұрау
5 тапсырма. Ұсақ қол моторикасына арналған жаттығу. Көк түсті тастармен Б мен П әріптерін толықтырып шығу

Оқушы Б мен П әріптерін жазады, қосымша тапсырманы орындайды
Буындарды оқиды
Оқушы логопедпен бірге сергіту сәтін орындайды.
Б мен П дыбыстарына сәйкес суретті тауып, сөздерді дұрыс айтады
Оқушы мәтінді тыңдайды. Сұраққа жауап береді
Жалпы моторикаға және ұсақ моторикаға арналған тапсырмаларды өз деңгейінде орындайды
Жарай-сың, балақай, сен тапсырманы дұрыс орындадың!
Сұрақтарға да жақсы жауап бере алдың.
Жарайсың, сен сергіту жаттығуын жақсы жасадың
Жақсы, балақай!
Тамаша, сен менің айтқандарымның бәрін орындадың
Жарайсың, балақай
«Жазуды үйрену» дәптері
«Буындар» оқу құралы
Алфавит
Оқулық
Сурет
тастар
Соңы
5 минут
Сабақты бекіту
Рефлексия
Өткен тақырып бойынша оқушымен «Микрофон ортада» Әдісімен сұхбаттасу, сұрақ жауап арқылы.
-Бүгінгі сабақта не істей алдың?
-Қандай тапсырмалар қиын болды?
.
Оқушы микрофонға жауап береді. Сабаққа қатысу барысында қызықты және қиын болған кезеңдерін айтады.
Жарайсың, сен микрофонмен жақсы жауап бере алдың.
Қолдан жасалған микрафондар


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауыссыз б мен п. (Нағашы әпке)
Дауыссыз б мен п. (Нағашы әпке)
Күнделікті жоспар
-
Бөлім: « Менің отбасым және достарым»
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып:
Қатысқан оқушы саны:
Сабақтың тақырыбы
Дауыссыз б мен п. (Нағашы әпке)
Сабақтың мақсаты
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
Күтілетін нәтиже
Білу керек: Оқушы суретпен жұмыс жасауды білу керек
Болу керек: Әр түрлі дыбыстарды ажырата алу түсінігі болу керек
Үйрену: Сұрақтарға жауап бере білу
Сабақ барысы
-
Сабақтың кезеңі\уақыты
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
ресурстары
Басы
5 минут
Ұйымдастыру Мотивациялық қозғаушы кезеңі:
Шаттық шеңбері
Достым менің, бері келші,
Қолдарыңды бере ғойшы.
Шаттық толы шеңберге,
Қуанышпен ене ғойшы!
-деп оқушымен сәлемдесу, оқушымен қарым –қатынасқа түсу
Оқушы логопедпен қарым –қатынасқа түседі
Оқушының дұрыс жауабына мадақтау әдісімен бағалап отыру
Негізгі бөлім
20 мин
Түзете дамытушылық кезең
Жаңа сабақ: Сабақ тақырыбы:Дауыссыз б мен п. (Нағашы әпке)
Сабақ мақсаты: 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
1 тапсырма. Б мен П әріптерінің жазылуымен танысу, әріптерді бастырып жазу.

2 тапсырма. Буындарды дұрыс оқиық

Сергіту сәті
Бойды сергек тік ұста,
Емін - еркін тыныста.
Оң қолыңды соз алға,
Қол ұшына қара да,
Үшбұрыш сыз ауада,
Сол қол босқа тұрмасын,
Шеңбер жасап тынбасын3 тапсырма. Б мен П дыбыстарына сәйкес суретті тап, дұрыс айт

4 тапсырма. «Нағашы әпке» мәтінді оқушыға оқып беру. Түсінгенін сұрақ қою арқылы сұрау
5 тапсырма. Ұсақ қол моторикасына арналған жаттығу. Көк түсті тастармен Б мен П әріптерін толықтырып шығу

Оқушы Б мен П әріптерін жазады, қосымша тапсырманы орындайды
Буындарды оқиды
Оқушы логопедпен бірге сергіту сәтін орындайды.
Б мен П дыбыстарына сәйкес суретті тауып, сөздерді дұрыс айтады
Оқушы мәтінді тыңдайды. Сұраққа жауап береді
Жалпы моторикаға және ұсақ моторикаға арналған тапсырмаларды өз деңгейінде орындайды
Жарай-сың, балақай, сен тапсырманы дұрыс орындадың!
Сұрақтарға да жақсы жауап бере алдың.
Жарайсың, сен сергіту жаттығуын жақсы жасадың
Жақсы, балақай!
Тамаша, сен менің айтқандарымның бәрін орындадың
Жарайсың, балақай
«Жазуды үйрену» дәптері
«Буындар» оқу құралы
Алфавит
Оқулық
Сурет
тастар
Соңы
5 минут
Сабақты бекіту
Рефлексия
Өткен тақырып бойынша оқушымен «Микрофон ортада» Әдісімен сұхбаттасу, сұрақ жауап арқылы.
-Бүгінгі сабақта не істей алдың?
-Қандай тапсырмалар қиын болды?
.
Оқушы микрофонға жауап береді. Сабаққа қатысу барысында қызықты және қиын болған кезеңдерін айтады.
Жарайсың, сен микрофонмен жақсы жауап бере алдың.
Қолдан жасалған микрафондар


шағым қалдыра аласыз













