|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 ЖОБМ |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тіл және сөйлеу |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ауданбаева Л.Н |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
01.10.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 « А » Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауыссыз дыбыстардың түрлері |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.3* дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, үнді,ұяң ) ажырату және дауыссыз п -б, қ-ғ , к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты/ |
Дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, үнді,ұяң ) ажыратады . Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут
5 минут
1 минут
1 минут
2 минут
Сабақтың ортасы 1 минут
2 минут
6 минут
8 минут
7 минут
5 минут
Сабақтың соңы 3 минут
2 минут
1 минут
|
Ширату жаттығуы Ашық аспан болсын! Әр күніміз біздің Сәттілікке толсын! Қазақ тілі пәнінен Білмегенді білейік Үйренейік күлейік.
Өткенді пысықтау «Сиқырлы таяқша» -Бұл қандай дыбыс? Бүгінгі сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын таныстыру
Бағалау критерийлерімен таныстыру
Бейнебаян көрсету
Жаттығу жұмысы 5-жаттығу ЖИ арқылы мәтін мазмұнын түсіндіру Ұжымдық жұмыс -Анасының сөзі қыздарына қалай әсер етті? Мәтіннен тауып оқы -Автор не айтқысы келді? Мәтіннің негізгі ойы қандай?
Өзіндік жұмыс Мәтінге басқаша қандай тақырып қояр едің? Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздерді дауысты және дауыссыз дыбыс түріне ажырат.
6-жаттығу Өзіндік жұмыс Өлеңді көшіріп жаз. Аспанда Күн ыстық деген сөйлемге дыбыстық талдау жаса. 1-топ Аспанда 2-топ күн 3-топ ыстық
8-жаттығу жұптық жұмыс «Шығармашылық үзіліс» Торкөздерде жасырынған туыстық атауларды тауып жаз. Әпке сөзіне дыбыстық талдау жаса
Қосымша топтық жұмыс «Сәйкестендір» Заттың атын жаз. Дауыссыз дыбыстарға дыбыстық талдау жаса Кереге, қымыз, киіз үй
Кері байланыс «Қарбыз жейміз» әдісі
Рефлексия «Энергия» әдісі
Үйге тапсырма беру 7-жаттығу
Бағалау |
Оқушылар ширату жаттығуын жасайды.
Дескриптор Дыбыс түрін ажыратады
Дауыссыз дыбыс түрлерін түсінеді.
Дескриптор Мәтінді түсініп тыңдайды. Анасының сөзін тауып оқиды
Сұраққа жауап береді Мәтіннің негізгі ойын анықтайды.
Дескрипттор Мәтінге тақырып қояды. Дауысты дыбыстардың астын қызыл сызықпен сызады. Дауыссыз дыбыстардың астын көк сызықпен сызады.
Дескриптор Өлеңді қатесіз жазады. Әріптердің байланысын сақтай отырып, көркем жазады. Сөздегі дауыссыз дыбыс түрін ажыратады.
Дескриптор Торкөздерде жасырынған туыстық атауларды табады. Дауысты дыбыс түрін ажыратады. Дауыссыз дыбыс түрін ажыратады.
Дескриптор - Суреттегі зат атауын тауып жазады. Дауыссыз дыбыстарды тауып, түрімен сәйкестендіреді.
Сұрақтарға жауап береді
Бүгінгі сабақта алған білім дәрежесіне рефлексия жасайды
Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.
|
Ауызша мадақтау ҚБ 1балл
Ауызша мадақтау
Мадақтау
ҚБ 1балл 1балл
1балл
ҚБ 1балл 1балл
1балл
ҚБ 1балл
1балл 1балл
Мадақтау |
Интер. тақта
Әріп жазылған таяқшалар
www.youtube.com-watch?v=jmCYh_R9_cM
https://gemini.google.com/app?hl=ru
Таратпа парақшалар
Оқулық
оқулық
дәптер
Таратпа парақшалар
А-З парағы суреттер
интер. Тақта
күнделік
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауыссыз дыбыста р2 сынып
Дауыссыз дыбыста р2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 ЖОБМ |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тіл және сөйлеу |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ауданбаева Л.Н |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
01.10.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 « А » Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауыссыз дыбыстардың түрлері |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.3* дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, үнді,ұяң ) ажырату және дауыссыз п -б, қ-ғ , к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты/ |
Дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, үнді,ұяң ) ажыратады . Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут
5 минут
1 минут
1 минут
2 минут
Сабақтың ортасы 1 минут
2 минут
6 минут
8 минут
7 минут
5 минут
Сабақтың соңы 3 минут
2 минут
1 минут
|
Ширату жаттығуы Ашық аспан болсын! Әр күніміз біздің Сәттілікке толсын! Қазақ тілі пәнінен Білмегенді білейік Үйренейік күлейік.
Өткенді пысықтау «Сиқырлы таяқша» -Бұл қандай дыбыс? Бүгінгі сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын таныстыру
Бағалау критерийлерімен таныстыру
Бейнебаян көрсету
Жаттығу жұмысы 5-жаттығу ЖИ арқылы мәтін мазмұнын түсіндіру Ұжымдық жұмыс -Анасының сөзі қыздарына қалай әсер етті? Мәтіннен тауып оқы -Автор не айтқысы келді? Мәтіннің негізгі ойы қандай?
Өзіндік жұмыс Мәтінге басқаша қандай тақырып қояр едің? Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздерді дауысты және дауыссыз дыбыс түріне ажырат.
6-жаттығу Өзіндік жұмыс Өлеңді көшіріп жаз. Аспанда Күн ыстық деген сөйлемге дыбыстық талдау жаса. 1-топ Аспанда 2-топ күн 3-топ ыстық
8-жаттығу жұптық жұмыс «Шығармашылық үзіліс» Торкөздерде жасырынған туыстық атауларды тауып жаз. Әпке сөзіне дыбыстық талдау жаса
Қосымша топтық жұмыс «Сәйкестендір» Заттың атын жаз. Дауыссыз дыбыстарға дыбыстық талдау жаса Кереге, қымыз, киіз үй
Кері байланыс «Қарбыз жейміз» әдісі
Рефлексия «Энергия» әдісі
Үйге тапсырма беру 7-жаттығу
Бағалау |
Оқушылар ширату жаттығуын жасайды.
Дескриптор Дыбыс түрін ажыратады
Дауыссыз дыбыс түрлерін түсінеді.
Дескриптор Мәтінді түсініп тыңдайды. Анасының сөзін тауып оқиды
Сұраққа жауап береді Мәтіннің негізгі ойын анықтайды.
Дескрипттор Мәтінге тақырып қояды. Дауысты дыбыстардың астын қызыл сызықпен сызады. Дауыссыз дыбыстардың астын көк сызықпен сызады.
Дескриптор Өлеңді қатесіз жазады. Әріптердің байланысын сақтай отырып, көркем жазады. Сөздегі дауыссыз дыбыс түрін ажыратады.
Дескриптор Торкөздерде жасырынған туыстық атауларды табады. Дауысты дыбыс түрін ажыратады. Дауыссыз дыбыс түрін ажыратады.
Дескриптор - Суреттегі зат атауын тауып жазады. Дауыссыз дыбыстарды тауып, түрімен сәйкестендіреді.
Сұрақтарға жауап береді
Бүгінгі сабақта алған білім дәрежесіне рефлексия жасайды
Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.
|
Ауызша мадақтау ҚБ 1балл
Ауызша мадақтау
Мадақтау
ҚБ 1балл 1балл
1балл
ҚБ 1балл 1балл
1балл
ҚБ 1балл
1балл 1балл
Мадақтау |
Интер. тақта
Әріп жазылған таяқшалар
www.youtube.com-watch?v=jmCYh_R9_cM
https://gemini.google.com/app?hl=ru
Таратпа парақшалар
Оқулық
оқулық
дәптер
Таратпа парақшалар
А-З парағы суреттер
интер. Тақта
күнделік
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













