Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Фонетикалық деңгей |
|
|
Логопед маманның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: 1 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауыссыз дыбыстар мен әріптер |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Логопед маманның әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі - Сәлеметсіңдерме балалар?! - Қалдарың қалай? Психологиялық ахуал қалыптастыру. -
Қазір балалар біз
сабағымызды «Шаттық шеңбері»
жаттығуын жасау арқылы
бастайық. - Балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Дауыссыз дыбыстар мен әріптер». -Дауыссыз дыбыстар балалар, үш топқа бөлінеді. Алдарыңда берілген карточкаға мұқият қарап талдайық.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқушылар жылы тілектерін айтады. Дауыссыз дыбыстардың түрлерін біледі. Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратып жазады. |
Мадақтару арқылы бағалау Жарайсың! |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар.
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
1-тапсырма. Төменде берілген сөздерді буынға бөліңдер. Дыбыстық талдау жасаңдар. Аққулар, қанат, суық, қыс. 2-тапсырма. Балалар, төменде берілген моншақтар қатарындағы әріптерден сөз құраңдар.
Сергіту сәті. «Алақан, қабырға, жұдырық» Нейрожаттығуды музыка ырғағымен жасап шығу 4-тапсырма. Балалар, атаның бауырсаққа жететін жолын тауып көмектесейік.
5-тапсырма. Келесі тапсырмада балалар, суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, сызықпен қосу керек.
6-тапсырма
|
Оқушылар берілген сөздерге тиісті әріпті қойып жазып шығады.
Оқушылар адасқан әріптерден сөз құрайды.
Сергіту жаттығуын жасайды
Шытырман суретті тапсырмаын орындайды
Оқушылар берілген сурет пен сөздерді сәйкестендіреді.
Тақтамен жұмыс |
Тамаша! Керемет! Сен бұл тапсырманы да орындауға тырысып жатырсың. Тамаша! Жарайсың! Керемет! Жарайсың сенің қолыңнан келді |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үйге тапсырма. Балалар бүгінгі сабағымыздың үй тапсырмасын түсіндіріп берейін: берілген суретті бояп келіңдер.
|
Үйге берілген тапсырманы мұқият тыңдап, жазып алады. |
|
|
|
|
Ал, балалар бүгінгі сабағымызда аяқталып қалды. Бүгінгі сабақ сендерге несімен қызықты болды? Тапсырмалар орындауда қиналдыңдарма?
|
Оқушы cабақтан алған әсерімен бөліседі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауыссыз дыбыстар мен әріптер
Дауыссыз дыбыстар мен әріптер
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Фонетикалық деңгей |
|
|
Логопед маманның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: 1 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауыссыз дыбыстар мен әріптер |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Логопед маманның әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі - Сәлеметсіңдерме балалар?! - Қалдарың қалай? Психологиялық ахуал қалыптастыру. -
Қазір балалар біз
сабағымызды «Шаттық шеңбері»
жаттығуын жасау арқылы
бастайық. - Балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Дауыссыз дыбыстар мен әріптер». -Дауыссыз дыбыстар балалар, үш топқа бөлінеді. Алдарыңда берілген карточкаға мұқият қарап талдайық.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқушылар жылы тілектерін айтады. Дауыссыз дыбыстардың түрлерін біледі. Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратып жазады. |
Мадақтару арқылы бағалау Жарайсың! |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар.
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
1-тапсырма. Төменде берілген сөздерді буынға бөліңдер. Дыбыстық талдау жасаңдар. Аққулар, қанат, суық, қыс. 2-тапсырма. Балалар, төменде берілген моншақтар қатарындағы әріптерден сөз құраңдар.
Сергіту сәті. «Алақан, қабырға, жұдырық» Нейрожаттығуды музыка ырғағымен жасап шығу 4-тапсырма. Балалар, атаның бауырсаққа жететін жолын тауып көмектесейік.
5-тапсырма. Келесі тапсырмада балалар, суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, сызықпен қосу керек.
6-тапсырма
|
Оқушылар берілген сөздерге тиісті әріпті қойып жазып шығады.
Оқушылар адасқан әріптерден сөз құрайды.
Сергіту жаттығуын жасайды
Шытырман суретті тапсырмаын орындайды
Оқушылар берілген сурет пен сөздерді сәйкестендіреді.
Тақтамен жұмыс |
Тамаша! Керемет! Сен бұл тапсырманы да орындауға тырысып жатырсың. Тамаша! Жарайсың! Керемет! Жарайсың сенің қолыңнан келді |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үйге тапсырма. Балалар бүгінгі сабағымыздың үй тапсырмасын түсіндіріп берейін: берілген суретті бояп келіңдер.
|
Үйге берілген тапсырманы мұқият тыңдап, жазып алады. |
|
|
|
|
Ал, балалар бүгінгі сабағымызда аяқталып қалды. Бүгінгі сабақ сендерге несімен қызықты болды? Тапсырмалар орындауда қиналдыңдарма?
|
Оқушы cабақтан алған әсерімен бөліседі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















