Материалдар / "Дауыссыз к мен г" 2-сынып, "Жай және құрмалас сөйлем" 4-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Дауыссыз к мен г" 2-сынып, "Жай және құрмалас сөйлем" 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ШЖМ-дегі біріктірілген сыныпқа арналған ашық сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Қараша 2024
101
0 рет жүктелген
1500 ₸
Бүгін алсаңыз
+75 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +75 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Далабай НОМ

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

2-сынып Менің отбасым және достарым

4- сынып Құндылықтар

Педагогтің аты-жөні:

Мықтыбекова З.Қ.

Күні:

16.10.24ж

Сынып: 2-4

Қатысқандар: 5

Қатыспағандар:0

Сабақтың тақырыбы:

Дауыссыз к мен г

Жай және құрмалас сөйлем

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау

2.4.1.3* - дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазу

4.1.1.1 тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын түртіп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту

4.3.7.1 - құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою

Сабақтың мақсаты

К,г әріптерінің жазылу емлесін біледі

Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды

Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажыратады.

Сөйлем түрлерін ажыратуды үйренеді.Құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қояды.

Құндылықтар

Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

2-сынып

Оқушының әрекеті

4-сынып

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысық

тау

7 минут















Сабақ

тың ортасы

20 минут















































Сергіту сәті

2 минут



















Сабақты қорыту

6минут






























Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуалды жақсарту


Күн жарығын алақанға саламын,

Жүрегеме басып ұстай қаламын

Ізгі, әрі нәзік, жарық, мейірімід

Болып кетер сонда менің жан жағым.


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

30-жаттығу 2-сынып

Оқулықтағы сөздер мен сөйлемдерді пайдаланып әжеге ашық хат жазу.

Өткен сабақтағы тақырыпты еске түсіру.


52-жаттығу 4-сынып кесте толтыру

Оқушылардың дәптерлерін жинап, екінші дәптерлерін тарату.




Тақырыпты ашу

Жұмбақтарды шешіп,әріптерді ата

Көмірде бар,

Өмірде жоқ.

Көгімде бар,

Сағымда жоқ. (К)

Гүлде бар,

Жемісте жоқ.

Егісте бар,

Жазықта жоқ.(Г)



Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Бағалау парақтарын тарату.Күн райын жазғызу.

Көркем жазу

Гг

гүлдер



Жаңа тақырыпты түсіндіру, оқушылармен бірге талқылау.





31-жаттығу 2- сынып (Топтық жұмыс)

Кестедегі сөздерді оқы. Екі бағандағы сөздерді салыстыр. Сөз соңындағы к дыбысы неліктен г-ге өзгергенін айтып бер. Өз пікіріңді ережемен салыстырып көр.



54- жаттығу 4-сынып (Жұптық жұмыс)

Бағанның екі жағындағы сөздерді оқып, өзара салыстыр. Ережені қорытып шығарады.










32-жаттығу 2- сынып (Топтық жұмыс)

Мәтінді оқы. Сұраққа жауап бер:

-Мәтінде кім туралы айтылған? (Қожа туралы)

-Қожа туралы тағы не білесің?

-Мәтінге ат қой.

Мысалы: Менің атымның тарихы

55-жаттығу 4-сынып (Жұптық жұмыс)

Мерей мен Әлидың диалогін оқы.


Сергіту сәті

«Тас, күн, тор» ойыны


3-жаттығу 2-сынып (Жеке жұмыс)

Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, мәтінді көшіріп жазу.



56-жаттығу 4-сынып (Жеке жұмыс)

  • Мәтіндегі сөйлемдердің қайсысы жай сөйлем, қайсысы құрмалас сөйлем екенін айт. Құрмалас сөйлемнің жай сөйлемнен өзгешелігін түсіндір.

  • Құрмалас сөйлемдерді теріп жаз.


Сабақты қорытындылау

Шығармашылық тапсырма

2-сынып ЕҚБ

1-тапсырма

Бос торкөздерге к дыбысынан басталатын сөздерді тауып жаз

Көше,көйлек, кептер,көбелек,кішіпейіл.

2-тапсырма

Босторкөздерге әріптерді сағаттаға сан ретімен орналастырып оқы. Шыққан мақалды жаз.

Бала-көңілдің гүлі

3-тапсырма

АКТ-да тапсырма орындайды.

WordWall платформасы


4-сынып ЕҚБ

1-тапсырма

Суретке қарай отырып, жай және құрмалас сөйлем құрастыру.

2-тапсырма

АКТ-да тапсырма орйындайды.

Learning apps платформасы





Оқушыларға үй жұмысын беріледі.







Сабақтың мақсаты еске түсіріледі. Оқушылардың сабақ мақсатына жеткен жетпегендігі анықталады.

Оқушыларға таратпа қима қағаздар беріледі. Оқушылар бүгінгі сабақта алған балдарын қоршап, және шамдарды бояйды.

Сабаққа дайындық жасап, өлең шумағын қайталайды.




Оқушылар өздерінің жазып келген ашық хаттарын оқиды.

Оқушылар жаттап келген ережені айтады.








Оқушылар жұмбақтар шешеді, сабақтың тақырыбын айтады.







Оқушылар көркем жазуды жазады.




2- сынып дыбыстарды еске түсіреді.






Сөздерді оқып,салыстырады.Ережені қорытып шығарады.
















Мәтінмен жұмыс жасайды

Сұрақтарға жауап береді.






Жаттығуды орындайды.



Тақтаға шығып, бір бірден жазады.














Сөзжұмбақты толтырады



Мақалды табады





Платформада тапсырма орындайды.










Ереже жаттау

«Менің атым Қожа» киносын көру.










Кері байланыс жасайды

Сабаққа дайындық жасап, өлең шумағын қайталайды.










Оқушылар үй жұмысын слайдтағы кестенің жауабымен

тексереді.



4-сынып оқушылар лабиринттен сөз құрастырады.

Тақырыпты анықтайды.







Оқушылар көркем жазуды жазады.




4-сынып АКТ құралы арқылы жай сөйлем мен құрмалас сөйлем туралы видео көреді










Сөздерді оқып шығып, салыстырады.

.
















Оқушылар диалогті оқиды.


Жаттығуды орйындайды.








Мәтінді оқып,құрмалас сөйлемді теріп жазады.























Оқушылар берілген суретке қарай отырып, сөйлем құастырады.



58-жаттығу. "Жалғасын тап" ойыны. Құрмалас сөйлемнің бірінші жай сөйлемі берілген. Оқушылар келесі бөлігін табады.



Кері байланыс жасайды


Мақтап, мадақтап отыру

«Домбыра» әдісі арқылы бағалау



Дескриптор: 2 с

1.Оқулықтағы сөздер мен сөйлемдерді қолданып ашық хат жазады.-1б

2.Ережені біледі-1б


Дескриптор: 4 с

1.Сөз тіркестерін дұрыс табады-1 б

2.Әдемі, қатесіз жазады-1 б.

3.Ережені біледі-1 б.


Дескриптор: 2 с

1.Жұмбақты шешеді-

Дескриптор: 4 с

1.Лабиринттен сөз құрайды-1 б





















Дескриптор: 2с

1.Кестедегі сөздерді салыстырады-1б

2.Сөз соңындағы к дыбысы неліктен г-ге өзгергенін айтады-1б


Дескриптор: 4с

1. Бағанның екі жағындағы сөйлемдерді оқып, өзара салыстырады.1б

2.Бағанның екі жағындағы сөйлемдердің бір бірінен қандай өзгешелігі бар екенін айтады.1б



Дескриптор: 2 с

1.Мәтінді оқып, сұраққа жауап береді-1б

2.Мәтінге ат қояды-1б


Дескриптор: 4 с1. Мерей мен Әлидің диалогін оқиды-1б





Дескриптор:

1.Сөздерді дұрыс қояды- 1б

2.Қатесіз жазады-1б


Дескриптор:

1.Мәтінді оқиды -1б

2. Құрмалас сөйлемді теріп жазады-1б








Дескриптор:

Бос торкөздерге к дыбысынан басталатын сөздерді тауып жазады-1б

Әріптерді ретімен орналастырып мақал құрастырады.

-1б

Сұрақтарға жауап береді- 1б



Жай және құрмалас сөйлем құрастырады-1б

Сұрақтарға жауап береді- 1б

















Домбырадағы балдары кері байланыс парағына түседі. Кері байланыс шамы боялады.












Жұмыс дәптері















Лабиринт, маркер










Жұмыс дәптері






Қима әріптер, ноутбук







Домбыра бағалау парағы






оқулық





















Қимылдар




Оқулық, тақта, бор






Оқулық, дәптер














Таратпа қағаздар




ноутбук

Дауыссыз к мен г - Привести в порядок (wordwall.net)


Жұмыс парақтары



Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем (learningapps.org) ноутбук















Кері байланыс парақтары















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!