«Бершүгір жалпы орта білім беретін мектебі» КММ - нің бастауыш сынып мұғалімі
М.Т.Нурмагамбетова
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Бершүгір ЖОББМ» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Т.Нурмагамбетова |
|||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 26сабақ. Дауыссызк мен г. Достық- ұлы туымыз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.3* дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
К,г әріптерінің жазылу емлесін біледі Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю- отбасыңнан басталады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Бағалау 2минут Үйге тапсырма беру Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру. HandAnimation бағдарламасында апта дәйексөзімен таныстыру. Психологиялық ахуалды жақсарту «Көңілді сәлемдесу» Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 33-жаттығу Өзің туралы жаз. Сөйлемдердегі көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерді салыстыр. Менің тегім-Саттархан.Атым-Айша. Туған жерім-Жетісай. Мен екінші сыныпта оқимын. Тақырыпты ашу «Суреттер сөйлейді» әдісі Берілген суреттердің алғашқы әріптерінен сөз құрап, тақырыпты шығару. Жауап: көйлек Жаңа тақырып ( Сабақ тақырыбын, мақсатын хабарлау) 36-жаттығу. «КАНОН» әдісі арқылы «Достық –ұлы туымыз» өлеңін мәнерлеп оқу. Сұрақтарға жауап бер: -Өлеңдегі негізгі ойды анықта. Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерді көшіріп жаз. Оның себебін түсіндір. Есігі,бесігі,жүрегі,тілегі. Көркем жазу. Киік, гүл 37-жаттығу Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып, өлеңді көшіріп жаз. -К,г дыбыстары туралы білетініңді айт. -Өлеңде қандай дыбыстар өзгеріске ұшырағанын айт. Халқымыздың сенімі, Жақсылардың серігі Күрестерде шыныққан Ағаларға мен іні ЕБҚ Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып жаз. ...өбелегім ұшады Гүлден гүлге қонып ап Атам жерді қазады ...үрек-...етпен жиып ап Сергіту сәті. «Қимыл -қозғалыс» биі
Топтық жұмыс 1-топ. Сәйкестендіру Білек – білегі, жүрек – жүрегі... 2-топ. Топтастыру Сөздерді топтастырып жаз Бүршік көлігі Жиек тірлігі Кірпік еңбегі Киік бүйрегі Тілек үйрегі Түлек көйлегі ҰЖ: Платформамен жұмыс. Адасқан сөздерден сөйлем құрап, қандай дыбыс өзгеріске ұшырағанын айту. Досыма тілегім шексіз. Менің тегім – Асқарова. Әкем терезенің әйнегін салды. Айгүлдің көйлегі өзіне жарасып тұр. «Бестік жұлдыз» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. А)Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді? Ә)Дауыссыз дыбыс нешеге бөлінеді? Ата. Б) Бүгін қандай дауыссыздармен таныстық? В) Олар қандай дауыссыз дыбыстарға жатады? Г) Олар қалай жазылады? Ережесін айт. «Ми» әдісі арқылы оқушылар өзін – өзі бағалайды. 39- жаттығу. Мақалды тауып, жазу «Баскетбол» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алынады. Есімдері жазылған доптарды сеткаға салу |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сөздерді салыстырады Дыбыстық талдау жасау. Өлеңмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығулар орындайды Сөздерді сәйкестендіреді, топтастырады Топтық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөйлемдердегі көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып көшіріп жазады-1б Қарамен жазылған сөздерді салыстырады-1б ҚБ: « Бас бармақ» әдісі Дескриптор: «Достық –ұлы туымыз» өлеңін мәнерлеп оқиды-1б Сөз соңындағы к дыбысы неліктен г-ге өзгергенін айтады-1б Дескриптор: Өлеңді оқып, сұраққа жауап береді-1б Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып, өлеңді көшіріп жазады-1б Дескриптор: Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып оқиды-1б Дескриптор: 1-топ Сөздерді жұбымен сәйкестендіреді-1б 2-топ Берілген сөздерді топтап жазады-1б Дескриптор: Адасқан сөздерден сөйлем құрайды-1б Өзгеріске ұшыраған дыбысты табады-1б Жарайсыңдар |
Суреттер Жұмыс дәптері оқулық
оқулық Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері оқулық Таратпа парақша Қимылдар https://www.youtube.com/watch?v=bn5AzXrITyg Суреттер Оқулық Жұмыс парақшала ры Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауыссыз к мен г. Достық- ұлы туымыз.
«Бершүгір жалпы орта білім беретін мектебі» КММ - нің бастауыш сынып мұғалімі
М.Т.Нурмагамбетова
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Бершүгір ЖОББМ» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
М.Т.Нурмагамбетова |
|||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 26сабақ. Дауыссызк мен г. Достық- ұлы туымыз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.3* дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
К,г әріптерінің жазылу емлесін біледі Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю- отбасыңнан басталады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Бағалау 2минут Үйге тапсырма беру Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру. HandAnimation бағдарламасында апта дәйексөзімен таныстыру. Психологиялық ахуалды жақсарту «Көңілді сәлемдесу» Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 33-жаттығу Өзің туралы жаз. Сөйлемдердегі көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерді салыстыр. Менің тегім-Саттархан.Атым-Айша. Туған жерім-Жетісай. Мен екінші сыныпта оқимын. Тақырыпты ашу «Суреттер сөйлейді» әдісі Берілген суреттердің алғашқы әріптерінен сөз құрап, тақырыпты шығару. Жауап: көйлек Жаңа тақырып ( Сабақ тақырыбын, мақсатын хабарлау) 36-жаттығу. «КАНОН» әдісі арқылы «Достық –ұлы туымыз» өлеңін мәнерлеп оқу. Сұрақтарға жауап бер: -Өлеңдегі негізгі ойды анықта. Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерді көшіріп жаз. Оның себебін түсіндір. Есігі,бесігі,жүрегі,тілегі. Көркем жазу. Киік, гүл 37-жаттығу Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып, өлеңді көшіріп жаз. -К,г дыбыстары туралы білетініңді айт. -Өлеңде қандай дыбыстар өзгеріске ұшырағанын айт. Халқымыздың сенімі, Жақсылардың серігі Күрестерде шыныққан Ағаларға мен іні ЕБҚ Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып жаз. ...өбелегім ұшады Гүлден гүлге қонып ап Атам жерді қазады ...үрек-...етпен жиып ап Сергіту сәті. «Қимыл -қозғалыс» биі
Топтық жұмыс 1-топ. Сәйкестендіру Білек – білегі, жүрек – жүрегі... 2-топ. Топтастыру Сөздерді топтастырып жаз Бүршік көлігі Жиек тірлігі Кірпік еңбегі Киік бүйрегі Тілек үйрегі Түлек көйлегі ҰЖ: Платформамен жұмыс. Адасқан сөздерден сөйлем құрап, қандай дыбыс өзгеріске ұшырағанын айту. Досыма тілегім шексіз. Менің тегім – Асқарова. Әкем терезенің әйнегін салды. Айгүлдің көйлегі өзіне жарасып тұр. «Бестік жұлдыз» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. А)Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді? Ә)Дауыссыз дыбыс нешеге бөлінеді? Ата. Б) Бүгін қандай дауыссыздармен таныстық? В) Олар қандай дауыссыз дыбыстарға жатады? Г) Олар қалай жазылады? Ережесін айт. «Ми» әдісі арқылы оқушылар өзін – өзі бағалайды. 39- жаттығу. Мақалды тауып, жазу «Баскетбол» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алынады. Есімдері жазылған доптарды сеткаға салу |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сөздерді салыстырады Дыбыстық талдау жасау. Өлеңмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығулар орындайды Сөздерді сәйкестендіреді, топтастырады Топтық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөйлемдердегі көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып көшіріп жазады-1б Қарамен жазылған сөздерді салыстырады-1б ҚБ: « Бас бармақ» әдісі Дескриптор: «Достық –ұлы туымыз» өлеңін мәнерлеп оқиды-1б Сөз соңындағы к дыбысы неліктен г-ге өзгергенін айтады-1б Дескриптор: Өлеңді оқып, сұраққа жауап береді-1б Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып, өлеңді көшіріп жазады-1б Дескриптор: Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып оқиды-1б Дескриптор: 1-топ Сөздерді жұбымен сәйкестендіреді-1б 2-топ Берілген сөздерді топтап жазады-1б Дескриптор: Адасқан сөздерден сөйлем құрайды-1б Өзгеріске ұшыраған дыбысты табады-1б Жарайсыңдар |
Суреттер Жұмыс дәптері оқулық
оқулық Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері оқулық Таратпа парақша Қимылдар https://www.youtube.com/watch?v=bn5AzXrITyg Суреттер Оқулық Жұмыс парақшала ры Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз




