|
«Қ.Дәрімбаев атындағы №41 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі бастауыш сынып мұғалімі Онгарбаева Венера Маратбековна |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Онгарбаева В |
||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
||||
|
Сынып: 2- Ә сынып |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21сабақ. Дауыссыз л мен р 40-47-жаттығулар. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.4 дауыссыз л,р,ң дыбыстарының емілесін сақтап жазу; 2.2.5.1 дереккөздерден мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу; 2.1.1.1 тыңдалған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Л,р әріптерінің емілесін сақтап жазады. Дереккөздерден мәлімет тауып үйренеді. |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Мемлекеттік тілді білу |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут Қосымша тапсырма 2минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Үлкенге де сіз, Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 38-жаттығуды тексеріп өту.
Жаңа сабақ Л мен р Жеке ж . Бірінші бекет . Өткенді пысықтау. «Дауысты дыбыстар бекеті». Оған кілт керек, кілт қоржында. Тақтаға шыққан оқушы дұрыс орындаса , бекет есігі ашылады. Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді,қандай? Мысал келтір,жуан дауысты сөзге, жіңішке дауысты сөзге . Екінші бекет Жеке ж. «Дауыссыз дыбыстар бекеті» Сұрақтарға дұрыс жауап айтылса, үлкен зәулім үйдің сыртқы есігі ашылады . Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді. Оның түрлері? Үшінші бекет. Оқулықпен жұмыс . 40-жаттығуды оқып, тапсырмасын орындау. Қарамен жазылған сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыру. Төртінші бекет. Дәптермен жұмыс . «Мен әдемі жазамын» Күн реті,көркем жазу. Р р Раушан риза болды. 41- жаттығу . 1-топ л-ға байланысты 5 сөзді, 2-топ р-ға байланысты 5 сөзді. Сөздікпен жұмыс.*
Жаттығу жасап серігіп алады. Бесінші бекет. Топ жұм. Шығармашылық үзіліс. Сурет бойынша әңігіме құрастырады.
Топтық жұмыс. Ақ кептердің тапсырмасы . Хаты бар.
Оқушы хаттағы тапсырманы оқып береді. Құрметті жас саяхатшылар, сендер саяхатқ а бара жатқан «Дыбысқа саяхат» елінен келемін. Мына тапсырманы орындасаңдар «Дыбысқа саяхат» еліне жетесіңдер. 1-Топ қай сөзде ы және і әріптері артық жазылған? 2-топ бір әріпті өзгерту арқылы жаңа сөз жасау. Іле, лашын, ілебіз, ілгішғ, ылайық, ілезде, ылауазым, ірімшік,ірең, ылди, ыразы, ылғал, ыраушан, ылақ, ірет, рас, ылай,ырұқсат,ірі “Құпия сандық” әдісі Оқушылар жәшіктін ішіндегі сабаққа байланысты жасырылған сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма : 42- жаттығу
|
Ережемен таныстыру Өткен тақырыпқа қатысты қойылған сұрақтарға жауап береді Оқулықпен жұм жасайды Мәтінді мәнерлеп оқып, тапсырмаларды орындайды Көркем етіп жазады Ережемен танысады. Суретпен жұмыс жасайды Тапсырма орындайды |
Мадақтап отыру
Ауызша мадақтау Дескриптор: - Сөз басындағы л,р дыбыстарының айтылуына назар аударады; -Осы сөздердің мағынасын біледі; Дескриптор: - Сөз басындағы л,р әріптерінің астын сызады. Олардың айтылуы мен жазылуын салыстырады; Көркемжазғандар бағаланады Дескриптор: -Сурет бойынша әңгіме құрастырады; -Құрастырған әңгімесін сыныптасына айтып береді; Мадақтап отыру
|
Музыка Сұрақтар Ереже Дәптермен жұмыс Дәптермен жұмыс Дәптермен жұмыс Суретпен жұмыс
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауыссыз л мен р
Дауыссыз л мен р
|
«Қ.Дәрімбаев атындағы №41 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі бастауыш сынып мұғалімі Онгарбаева Венера Маратбековна |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Онгарбаева В |
||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
||||
|
Сынып: 2- Ә сынып |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21сабақ. Дауыссыз л мен р 40-47-жаттығулар. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.4 дауыссыз л,р,ң дыбыстарының емілесін сақтап жазу; 2.2.5.1 дереккөздерден мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу; 2.1.1.1 тыңдалған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Л,р әріптерінің емілесін сақтап жазады. Дереккөздерден мәлімет тауып үйренеді. |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Мемлекеттік тілді білу |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут Қосымша тапсырма 2минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Үлкенге де сіз, Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 38-жаттығуды тексеріп өту.
Жаңа сабақ Л мен р Жеке ж . Бірінші бекет . Өткенді пысықтау. «Дауысты дыбыстар бекеті». Оған кілт керек, кілт қоржында. Тақтаға шыққан оқушы дұрыс орындаса , бекет есігі ашылады. Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді,қандай? Мысал келтір,жуан дауысты сөзге, жіңішке дауысты сөзге . Екінші бекет Жеке ж. «Дауыссыз дыбыстар бекеті» Сұрақтарға дұрыс жауап айтылса, үлкен зәулім үйдің сыртқы есігі ашылады . Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді. Оның түрлері? Үшінші бекет. Оқулықпен жұмыс . 40-жаттығуды оқып, тапсырмасын орындау. Қарамен жазылған сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыру. Төртінші бекет. Дәптермен жұмыс . «Мен әдемі жазамын» Күн реті,көркем жазу. Р р Раушан риза болды. 41- жаттығу . 1-топ л-ға байланысты 5 сөзді, 2-топ р-ға байланысты 5 сөзді. Сөздікпен жұмыс.*
Жаттығу жасап серігіп алады. Бесінші бекет. Топ жұм. Шығармашылық үзіліс. Сурет бойынша әңігіме құрастырады.
Топтық жұмыс. Ақ кептердің тапсырмасы . Хаты бар.
Оқушы хаттағы тапсырманы оқып береді. Құрметті жас саяхатшылар, сендер саяхатқ а бара жатқан «Дыбысқа саяхат» елінен келемін. Мына тапсырманы орындасаңдар «Дыбысқа саяхат» еліне жетесіңдер. 1-Топ қай сөзде ы және і әріптері артық жазылған? 2-топ бір әріпті өзгерту арқылы жаңа сөз жасау. Іле, лашын, ілебіз, ілгішғ, ылайық, ілезде, ылауазым, ірімшік,ірең, ылди, ыразы, ылғал, ыраушан, ылақ, ірет, рас, ылай,ырұқсат,ірі “Құпия сандық” әдісі Оқушылар жәшіктін ішіндегі сабаққа байланысты жасырылған сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма : 42- жаттығу
|
Ережемен таныстыру Өткен тақырыпқа қатысты қойылған сұрақтарға жауап береді Оқулықпен жұм жасайды Мәтінді мәнерлеп оқып, тапсырмаларды орындайды Көркем етіп жазады Ережемен танысады. Суретпен жұмыс жасайды Тапсырма орындайды |
Мадақтап отыру
Ауызша мадақтау Дескриптор: - Сөз басындағы л,р дыбыстарының айтылуына назар аударады; -Осы сөздердің мағынасын біледі; Дескриптор: - Сөз басындағы л,р әріптерінің астын сызады. Олардың айтылуы мен жазылуын салыстырады; Көркемжазғандар бағаланады Дескриптор: -Сурет бойынша әңгіме құрастырады; -Құрастырған әңгімесін сыныптасына айтып береді; Мадақтап отыру
|
Музыка Сұрақтар Ереже Дәптермен жұмыс Дәптермен жұмыс Дәптермен жұмыс Суретпен жұмыс
|
|
шағым қалдыра аласыз






















