Білім беру ұйымының атауы |
ҚЗМ Бәйтерек |
|||||
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
Бөлім: |
Тіл және сөйлеу |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Бекбосынова Ж.М |
|||||
Күні: |
19.01.2026 |
|||||
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ. Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыста. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.1.7.1. сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды меңгерту
|
|||||
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Қаңтар айы: Заң және тәртіп
Апта дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар»
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» жаттығуы Әуенге қосылып амандасу түрлерін көрсетеді Көңіл күйлерін ыммен көрсетеді «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу
Өткенді пысықтау Топтық жұмыс Саралау: жіктеу 1-топ: «Дыбыстар» «Дыбыстарды ажырат» ойыны Дыбыс түрлеріне қарап үйшіктерге орналастыру 2-топ: «Әріптер» «Әліпби жасаймын» ойыны Әріптерді әліпбидегі ретімен жапсырып шығады 3-топ: « Сөздер» «Адасқан сөздер» ойыны Араласып жатқан сөздерден сөйлем құрайды
Тақырыпты ашу Ұжымдық жұмыс. Саралау: ойын түрінде «Қар кесегі» әдісі Мұғалім қар кесегі лақтырып,дыбысты айтады, оқушы оның қандай дыбыс екенін атайды О-дауысты Л- дауыссыз
ЖИ: «Wordwall» ойыны
Жаңа тақырып Оқылым «Ыстық орындық» әдісі 1-жаттығу. ФС тапсырмасы «Қыста» өлеңін мәнерлеп оқы
Сөздік жұмыс Үсітті- суықтан қатты тоңып домбығу
«Ашық микрофон» әдісі 1.Неліктен қыста түн ұзарып, күн қысқарады? 2.Қыс несімен қызықты? 3.Қысқы ойындар туралы айта аласың ба?
ЕБҚ Мақсаты: сөйлеу мәнерін жаттықтыру Қыс туралы сурет сал. Қыс туралы білетініңді айт
ЕҚБ Мақсаты: дыбыстарды ажырата білуді үйрету Қыс, қар, шана, сөздеріне дыбыстық талдау жаса
Дәптермен жұмыс Жазылым. 2-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Тақтамен жұмыс Қар, мұз сөздеріне дыбыстық талдау жаса
«Нейрожаттығу» әдісі Әуенмен бірге қол жаттығуларын жасайды
Саралау: ресурстар 3-жаттығу Суреттер бойынша мәтін құра. Тірек сөздер: мал, қора, суару, жем беру, қар күреу.
ҚЖ: Саралау тапсырмасы: «Қыс» тақырыбы 1-деңгей: «Сәйкестендіру» әдісі Қар тағам Шана зат Балмұздақ көлік 2-деңгей «Қар» тақырыбына әңгіме құрастыр 3-деңгей «Қыс» тақырыбына шағын мәтін жаз.
|
Амандасып алады
Әліппе кезеңін пысықтайды Әр топ өз атауына байланысты тапсырманы орындайды Жіктеу: Оқытудың болжалды міндетіне қарай топ құруда пайдалы көптеген тәсілдер бар:мүдделері ұқсас оқушылар (мысалы, қиындық деңгейі немесе қолдау деңгейі)
Ойын ойнай отырып, дыбыстарды еске түсіреді
Орындыққа отырып өлеңді мәнерлеп оқиды
Бір біріне микрофон ұсынып сұраққа жауап алады
Өз ойын айтады
Дыбыстық талдау жасайды
Дәптермен және тақтамен жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Суретке қарап мәтін құрайды
кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады
Саралау тапсырмасын орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап,мадақтап отыру
Керемет!
Дескриптор: Тапсырманы талапқа сай орындады 1-топ: «Дыбыстар» Дыбыс түрлеріне қарап үйшіктерге орналастырды 2-топ: «Әріптер» Әріптерді әліпбидегі ретімен жапсырып шықты 3-топ: « Сөздер» Араласып жатқан сөздерден сөйлем құрады
Дескриптор: Ойын тәртібін біледі, қолданады Дыбыстарды ажырата алды
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқи алды Өлең мазмұнын түсінді
Дескриптор: Сұрақтарға жауап берді Жауапты толық айтты
Сен мықтысың!
Керемет жұмыс!
Дескриптор: Өлеңді көшіріп жаза алды Қар, мұз сөздеріне дыбыстық талдау жасады
Дескриптор: Суреттер бойынша мәтін құрады Тірек сөздерді қолдана алды
Дескриптор: 1-деңгей: Сәйкестендіру жасай алды 2-деңгей «Қар» тақырыбына әңгіме құрастырды 3-деңгей «Қыс» тақырыбына шағын мәтін жазды
«Данышпан үкі» әдісі
|
Смайликтер
Қар кесегі сияқты умаждалған ақ парақ
https://wordwall.net/ru/resource/105137340/%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%96%D0%BB%D1%96-1-%D1%81%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D2%9B
Орындық
Оқулық
МИкрофон
Оқушы жұмысы
Таратпа қағаздар
Жұмыс дәптері
Тақта
Әуен
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыста.
Білім беру ұйымының атауы |
ҚЗМ Бәйтерек |
|||||
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
Бөлім: |
Тіл және сөйлеу |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Бекбосынова Ж.М |
|||||
Күні: |
19.01.2026 |
|||||
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ. Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыста. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.1.7.1. сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды меңгерту
|
|||||
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Қаңтар айы: Заң және тәртіп
Апта дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар»
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» жаттығуы Әуенге қосылып амандасу түрлерін көрсетеді Көңіл күйлерін ыммен көрсетеді «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу
Өткенді пысықтау Топтық жұмыс Саралау: жіктеу 1-топ: «Дыбыстар» «Дыбыстарды ажырат» ойыны Дыбыс түрлеріне қарап үйшіктерге орналастыру 2-топ: «Әріптер» «Әліпби жасаймын» ойыны Әріптерді әліпбидегі ретімен жапсырып шығады 3-топ: « Сөздер» «Адасқан сөздер» ойыны Араласып жатқан сөздерден сөйлем құрайды
Тақырыпты ашу Ұжымдық жұмыс. Саралау: ойын түрінде «Қар кесегі» әдісі Мұғалім қар кесегі лақтырып,дыбысты айтады, оқушы оның қандай дыбыс екенін атайды О-дауысты Л- дауыссыз
ЖИ: «Wordwall» ойыны
Жаңа тақырып Оқылым «Ыстық орындық» әдісі 1-жаттығу. ФС тапсырмасы «Қыста» өлеңін мәнерлеп оқы
Сөздік жұмыс Үсітті- суықтан қатты тоңып домбығу
«Ашық микрофон» әдісі 1.Неліктен қыста түн ұзарып, күн қысқарады? 2.Қыс несімен қызықты? 3.Қысқы ойындар туралы айта аласың ба?
ЕБҚ Мақсаты: сөйлеу мәнерін жаттықтыру Қыс туралы сурет сал. Қыс туралы білетініңді айт
ЕҚБ Мақсаты: дыбыстарды ажырата білуді үйрету Қыс, қар, шана, сөздеріне дыбыстық талдау жаса
Дәптермен жұмыс Жазылым. 2-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Тақтамен жұмыс Қар, мұз сөздеріне дыбыстық талдау жаса
«Нейрожаттығу» әдісі Әуенмен бірге қол жаттығуларын жасайды
Саралау: ресурстар 3-жаттығу Суреттер бойынша мәтін құра. Тірек сөздер: мал, қора, суару, жем беру, қар күреу.
ҚЖ: Саралау тапсырмасы: «Қыс» тақырыбы 1-деңгей: «Сәйкестендіру» әдісі Қар тағам Шана зат Балмұздақ көлік 2-деңгей «Қар» тақырыбына әңгіме құрастыр 3-деңгей «Қыс» тақырыбына шағын мәтін жаз.
|
Амандасып алады
Әліппе кезеңін пысықтайды Әр топ өз атауына байланысты тапсырманы орындайды Жіктеу: Оқытудың болжалды міндетіне қарай топ құруда пайдалы көптеген тәсілдер бар:мүдделері ұқсас оқушылар (мысалы, қиындық деңгейі немесе қолдау деңгейі)
Ойын ойнай отырып, дыбыстарды еске түсіреді
Орындыққа отырып өлеңді мәнерлеп оқиды
Бір біріне микрофон ұсынып сұраққа жауап алады
Өз ойын айтады
Дыбыстық талдау жасайды
Дәптермен және тақтамен жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Суретке қарап мәтін құрайды
кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады
Саралау тапсырмасын орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап,мадақтап отыру
Керемет!
Дескриптор: Тапсырманы талапқа сай орындады 1-топ: «Дыбыстар» Дыбыс түрлеріне қарап үйшіктерге орналастырды 2-топ: «Әріптер» Әріптерді әліпбидегі ретімен жапсырып шықты 3-топ: « Сөздер» Араласып жатқан сөздерден сөйлем құрады
Дескриптор: Ойын тәртібін біледі, қолданады Дыбыстарды ажырата алды
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқи алды Өлең мазмұнын түсінді
Дескриптор: Сұрақтарға жауап берді Жауапты толық айтты
Сен мықтысың!
Керемет жұмыс!
Дескриптор: Өлеңді көшіріп жаза алды Қар, мұз сөздеріне дыбыстық талдау жасады
Дескриптор: Суреттер бойынша мәтін құрады Тірек сөздерді қолдана алды
Дескриптор: 1-деңгей: Сәйкестендіру жасай алды 2-деңгей «Қар» тақырыбына әңгіме құрастырды 3-деңгей «Қыс» тақырыбына шағын мәтін жазды
«Данышпан үкі» әдісі
|
Смайликтер
Қар кесегі сияқты умаждалған ақ парақ
https://wordwall.net/ru/resource/105137340/%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%96%D0%BB%D1%96-1-%D1%81%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D2%9B
Орындық
Оқулық
МИкрофон
Оқушы жұмысы
Таратпа қағаздар
Жұмыс дәптері
Тақта
Әуен
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз


