|
Бөлім: Денсаулық -зор байлық |
Мектеп: № 201 мг |
Сыныбы: 7 |
|||||||||||
|
Күні: 7 «а» 9.10 7 «б» 10.10 |
Мұғалімнің аты-жөні: Бактыбаева Д.А |
||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
.Денсаулық және қоршаған орта |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданады; Көпшілігі: диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай біледі; Кейбір оқушылар: фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолданады; |
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
Сабақтың ортасы:
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Қызығушылықты ояту.
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Мәтінді тыңдап,сұрақтарға жауап береді.
Оқылым тапсырмасы: 3-ТАПСЫРМА. Оқылым мәтінінен деректерді бір бағанға, соған байланысты өз пікіріңді екінші бағанға жаз.
Дескриптор:
ҚБ «Ақылдың алты қалпағы» әдісі бйынша «Денсаулыққа әсер ететін факторлар» тақырыбына қатысты сұрақьарға жауап береді. 1.Десаулыққы қандай факторлар жауап береді? 2..Денсаулық адам тегіне байланысты ма? 3. Неліктен денсаулықты адамның өз қолында дейміз? 4.Экологияның денсаулыққы әсері бар ма?
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады.
Оқушылар тақырыпқа байланысты сұраққа жауап береді
Дескриптор:
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтар:
«Борт журналы» әдісі. Оқушылар мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді, түйінді ойларын өздерінің «борт журналына» енгізеді, басқа оқушылармен пікір алмасады, мәтінді күнделікті өмірмен байланыстырады, «борт журналының» бағандарына келесі сұрақтарға жауап жазады: – Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? – Мен не білемін? – Мәтіннен қандай ақпарат алдым?
Топпен жұмыс 5-тапсырма. «Тіршіліктің төрт тірегі» .Әдіс мынадай кезеңде жүзеге асырылады. Орындалатын тапсырманың шарты бойынша: 1- топ интерпретация жасайды – оқылған мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды, олардың өзара байланысын көрсетеді, салыстырады; 2- топ трансформация жасайды – алдыңғы топтың айтқан ойларын белгілі бір формаға түсіреді (сурет, сызба, кесте, кластер, т.б.), қарамен жазылған сөйлемдер туралы өз ойларын айтады; 3- топ – нақты дерекпен жұмыс істейді, айтылған мәселе бойынша мысал не дәлел келтіреді; 4- топ – түйіндеме жасайды, айтылған жауаптардың негізінде қорытынды жасайды, тақырыпқа қатысты айтылған ойларды жинақтайды.
|
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
Қалыптастырушы бағалау «Нысана» Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы:
|
«Жетістік баспалдағы» әдісі. Сабақ соңында қатысушылар баспалдақтың қай тұсында тұрғанын белгілейді, түсініктеме береді: − мен барлығын түсінгеніме сенімдімін; − мен барлығын түсінгеніме жартылай сенімдімін; − мен қайталауды қажет етемін; − мен ештеңе түсінбедім. |
|
|||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
|||||||||||
|
Рефлексия
|
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деенсаулық және қорщаған орта 7-сынып ҚМЖ
|
Бөлім: Денсаулық -зор байлық |
Мектеп: № 201 мг |
Сыныбы: 7 |
|||||||||||
|
Күні: 7 «а» 9.10 7 «б» 10.10 |
Мұғалімнің аты-жөні: Бактыбаева Д.А |
||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
.Денсаулық және қоршаған орта |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданады; Көпшілігі: диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай біледі; Кейбір оқушылар: фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолданады; |
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
Сабақтың ортасы:
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Қызығушылықты ояту.
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Мәтінді тыңдап,сұрақтарға жауап береді.
Оқылым тапсырмасы: 3-ТАПСЫРМА. Оқылым мәтінінен деректерді бір бағанға, соған байланысты өз пікіріңді екінші бағанға жаз.
Дескриптор:
ҚБ «Ақылдың алты қалпағы» әдісі бйынша «Денсаулыққа әсер ететін факторлар» тақырыбына қатысты сұрақьарға жауап береді. 1.Десаулыққы қандай факторлар жауап береді? 2..Денсаулық адам тегіне байланысты ма? 3. Неліктен денсаулықты адамның өз қолында дейміз? 4.Экологияның денсаулыққы әсері бар ма?
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады.
Оқушылар тақырыпқа байланысты сұраққа жауап береді
Дескриптор:
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтар:
«Борт журналы» әдісі. Оқушылар мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді, түйінді ойларын өздерінің «борт журналына» енгізеді, басқа оқушылармен пікір алмасады, мәтінді күнделікті өмірмен байланыстырады, «борт журналының» бағандарына келесі сұрақтарға жауап жазады: – Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? – Мен не білемін? – Мәтіннен қандай ақпарат алдым?
Топпен жұмыс 5-тапсырма. «Тіршіліктің төрт тірегі» .Әдіс мынадай кезеңде жүзеге асырылады. Орындалатын тапсырманың шарты бойынша: 1- топ интерпретация жасайды – оқылған мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды, олардың өзара байланысын көрсетеді, салыстырады; 2- топ трансформация жасайды – алдыңғы топтың айтқан ойларын белгілі бір формаға түсіреді (сурет, сызба, кесте, кластер, т.б.), қарамен жазылған сөйлемдер туралы өз ойларын айтады; 3- топ – нақты дерекпен жұмыс істейді, айтылған мәселе бойынша мысал не дәлел келтіреді; 4- топ – түйіндеме жасайды, айтылған жауаптардың негізінде қорытынды жасайды, тақырыпқа қатысты айтылған ойларды жинақтайды.
|
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
Қалыптастырушы бағалау «Нысана» Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы:
|
«Жетістік баспалдағы» әдісі. Сабақ соңында қатысушылар баспалдақтың қай тұсында тұрғанын белгілейді, түсініктеме береді: − мен барлығын түсінгеніме сенімдімін; − мен барлығын түсінгеніме жартылай сенімдімін; − мен қайталауды қажет етемін; − мен ештеңе түсінбедім. |
|
|||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
|||||||||||
|
Рефлексия
|
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз




