|
Ұзақ мерзімді 7.2. |
|
||
|
Күні |
|
||
|
Сныбы:7 |
Қатысқан саны |
Қатыспаған саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Деформация |
||
|
Оқу мақсаты |
7.2.2.3.Пластикалық және серпімді деформалияларды ажырату,мысалдар келтіру. |
||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: пластикалық және серпімді деформалияларды ажырата алады. Оқушылардың басым бөлігі: Деформацияның пайда болуын түсіндіре алады,мысал келтіреді. Кейбір оқушылар: пластикалық және серпімді деформалияларды ажырата алады, пайда болу себебін анықтай алады. Техникада және тұрмысты қолдану жолдарын сипаттай алады
|
||
|
Бағалау критерийі |
Деформация пайда болу себебін анықтайды. Пластиктикалық, серпімді деформацияларды ажыратады.
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік оқыту мақсаты: Практика және ауызша түрде пластикалық , серпімді деформацияны сипаттай алады
Пәндік оқыту мақсаты:Тапсырманы орындайды, деформация түрлерін ауызша ,жазбаша.жүйелей алады
Пәндік лексика және терминология: Пластиктикалық, серпімді деформация..
Сабақта диалог/жазылым үшін сай келетн стилі: Талқыланатын сұрақтар: Деформация пайда болу себебі ...... Пластиктикалық деформация ол ... Серпімді деформация дегеніміз...... |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру инновацияларға негізделген экономикалық өсуіне техникалық мамандар дайындауға бағыт-бағдар беру |
||
|
Пән аралық байланыс |
Математика,жаратылыстану |
||
|
Алдыңғы білім |
Масса,Ауырлық күші |
||
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарлан кезеңі |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Жағымды ахуал тудыру «Жүрек жылуы»- тренингі(жаксы тілек) |
|
|
|
2минут |
Топқа бөлу: 1 топ «Деформация» 2 топ «Пластиктикалық» 3 топ «Серпімді» |
Қағаз қиындылары |
|
|
5 минут |
«Сұрақты қағып ал» 1 Дененің массасы деген не? 2 Дененің ауырлық күші деген не? 3 Дененің ауырлық күші әсер ету бағыты қалай бағытталған? 4 Дененің ауырлық күші,салмағы қандай физикалық шамаларға тәуелді?
Бағалау: «Мадақтау» Сен кереметсің, жарайсың,жақсы |
Интербелсенді тақтадан тапсырма |
|
|
Сабақтың ортасы
|
Ойлан,жұптас,топтас бөліс(тақырыпты ашу)
|
|
|
|
25 минут |
«Элективті тест»
А,В,С,Д,Е.Серпімді деформациялар
түрі Бағалау: «Мадақтау» Өте тамаша, жарайсың,жақсы ,Сәл түзетші |
|
|
|
|
«Серпілген сауал» (түсіну деңг арттыру) 1. Дененіңдеформациясыдепненіайтады? 2. Дененіңдеформациясықалайпайдаболады? 3. Деформацияныңқандайтүрлерінбілесіңдер? 4. Қандай деформация серпімдідепаталады? 5. Қандай деформация пластикалықдепаталады? 6. Серпімдіденелергежәнеолардыңтехникада, құрылыстапайда ла- нылуынамысалдаркелтіріңдер. 7. Пластикалықденелергежәнеолардыңтехникада, құрылыста пайдаланылуынамысалдаркелтіріңдер. 8. Денелердіңсерпімділікқасиетінқалайөзгертугеболады? Мысал келтіріңдер. 9 Сыртқыкүштердіңәрекетіненрезеңкебау, ауа шары, болатсеріппе, қорғасынныңжалпақтілігі, сазбалшықкесегі қандай деформацияғаұшырайды
Бағалау: «Мадақтау» Сен кереметсің, жарайсың,жақсы
|
|
|
|
|
«Пікір алмасу» топтық тапсырма
1 тапсырма Деформацияның сипаты түсірілген күштің шамасына,оның әрекет ету уақытына, зат материалының табиғатына байланыстылығын дәлелдейтін мысалдар келтіріңдер.
2 тапсырма Күнделікті өмірде созылу, сығылу, иілу, ығысу деформацияларын қай жерден көргендерің туралы ойланып көріңдер.
3 тапсырма Суретте деформацияның қандай түрлері көрсетілген?
|
|
|
|
Бағалау критерийі |
Тапсырма № |
Дескриптор |
|
|
Білім алушы деформацияның сипаты түсірілген күштің шамасына,оның әрекет ету уақытына, зат материалының табиғатына байланыстылығын дәлелдей алады
Білім алушы күнделікті өмірде созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын қай жерден қолданатынын түсіндіреді
Білім алушы техникада созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын қалай қолданатынын түсіндіреді
Кері байланыс: Үш мадақтау ,бір әрекет |
1
1
1
2
2
3
3 |
-деформацияның түсірілген күштің шамасын сипатайды, анықтайды ;
-деформацияның түсірілген зат материалының табиғатына байланыстыра алады ;
-деформацияның түсірілген күштің әрекет ету уақытын тәуелділігін анықтайды
күнделікті өмірде созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын қай жерден қолданатынын анықтайды.
созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын ажыратады.
созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын қай жерден қолданатынын анықтайды,ерекшеліктерін ажыратады.
Серпімді деформациялар сипаттамасы бойынша қолдану ерекшеліктерін анықтайды, ажыратады.
|
|
Рефлексия «БББ» әдісі
|
Білемін |
Білгім келеді |
Білдім |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деформация
|
Ұзақ мерзімді 7.2. |
|
||
|
Күні |
|
||
|
Сныбы:7 |
Қатысқан саны |
Қатыспаған саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Деформация |
||
|
Оқу мақсаты |
7.2.2.3.Пластикалық және серпімді деформалияларды ажырату,мысалдар келтіру. |
||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: пластикалық және серпімді деформалияларды ажырата алады. Оқушылардың басым бөлігі: Деформацияның пайда болуын түсіндіре алады,мысал келтіреді. Кейбір оқушылар: пластикалық және серпімді деформалияларды ажырата алады, пайда болу себебін анықтай алады. Техникада және тұрмысты қолдану жолдарын сипаттай алады
|
||
|
Бағалау критерийі |
Деформация пайда болу себебін анықтайды. Пластиктикалық, серпімді деформацияларды ажыратады.
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік оқыту мақсаты: Практика және ауызша түрде пластикалық , серпімді деформацияны сипаттай алады
Пәндік оқыту мақсаты:Тапсырманы орындайды, деформация түрлерін ауызша ,жазбаша.жүйелей алады
Пәндік лексика және терминология: Пластиктикалық, серпімді деформация..
Сабақта диалог/жазылым үшін сай келетн стилі: Талқыланатын сұрақтар: Деформация пайда болу себебі ...... Пластиктикалық деформация ол ... Серпімді деформация дегеніміз...... |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру инновацияларға негізделген экономикалық өсуіне техникалық мамандар дайындауға бағыт-бағдар беру |
||
|
Пән аралық байланыс |
Математика,жаратылыстану |
||
|
Алдыңғы білім |
Масса,Ауырлық күші |
||
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарлан кезеңі |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Жағымды ахуал тудыру «Жүрек жылуы»- тренингі(жаксы тілек) |
|
|
|
2минут |
Топқа бөлу: 1 топ «Деформация» 2 топ «Пластиктикалық» 3 топ «Серпімді» |
Қағаз қиындылары |
|
|
5 минут |
«Сұрақты қағып ал» 1 Дененің массасы деген не? 2 Дененің ауырлық күші деген не? 3 Дененің ауырлық күші әсер ету бағыты қалай бағытталған? 4 Дененің ауырлық күші,салмағы қандай физикалық шамаларға тәуелді?
Бағалау: «Мадақтау» Сен кереметсің, жарайсың,жақсы |
Интербелсенді тақтадан тапсырма |
|
|
Сабақтың ортасы
|
Ойлан,жұптас,топтас бөліс(тақырыпты ашу)
|
|
|
|
25 минут |
«Элективті тест»
А,В,С,Д,Е.Серпімді деформациялар
түрі Бағалау: «Мадақтау» Өте тамаша, жарайсың,жақсы ,Сәл түзетші |
|
|
|
|
«Серпілген сауал» (түсіну деңг арттыру) 1. Дененіңдеформациясыдепненіайтады? 2. Дененіңдеформациясықалайпайдаболады? 3. Деформацияныңқандайтүрлерінбілесіңдер? 4. Қандай деформация серпімдідепаталады? 5. Қандай деформация пластикалықдепаталады? 6. Серпімдіденелергежәнеолардыңтехникада, құрылыстапайда ла- нылуынамысалдаркелтіріңдер. 7. Пластикалықденелергежәнеолардыңтехникада, құрылыста пайдаланылуынамысалдаркелтіріңдер. 8. Денелердіңсерпімділікқасиетінқалайөзгертугеболады? Мысал келтіріңдер. 9 Сыртқыкүштердіңәрекетіненрезеңкебау, ауа шары, болатсеріппе, қорғасынныңжалпақтілігі, сазбалшықкесегі қандай деформацияғаұшырайды
Бағалау: «Мадақтау» Сен кереметсің, жарайсың,жақсы
|
|
|
|
|
«Пікір алмасу» топтық тапсырма
1 тапсырма Деформацияның сипаты түсірілген күштің шамасына,оның әрекет ету уақытына, зат материалының табиғатына байланыстылығын дәлелдейтін мысалдар келтіріңдер.
2 тапсырма Күнделікті өмірде созылу, сығылу, иілу, ығысу деформацияларын қай жерден көргендерің туралы ойланып көріңдер.
3 тапсырма Суретте деформацияның қандай түрлері көрсетілген?
|
|
|
|
Бағалау критерийі |
Тапсырма № |
Дескриптор |
|
|
Білім алушы деформацияның сипаты түсірілген күштің шамасына,оның әрекет ету уақытына, зат материалының табиғатына байланыстылығын дәлелдей алады
Білім алушы күнделікті өмірде созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын қай жерден қолданатынын түсіндіреді
Білім алушы техникада созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын қалай қолданатынын түсіндіреді
Кері байланыс: Үш мадақтау ,бір әрекет |
1
1
1
2
2
3
3 |
-деформацияның түсірілген күштің шамасын сипатайды, анықтайды ;
-деформацияның түсірілген зат материалының табиғатына байланыстыра алады ;
-деформацияның түсірілген күштің әрекет ету уақытын тәуелділігін анықтайды
күнделікті өмірде созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын қай жерден қолданатынын анықтайды.
созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын ажыратады.
созылу, сығылу, иілу, ығысу,бұралу деформацияларын қай жерден қолданатынын анықтайды,ерекшеліктерін ажыратады.
Серпімді деформациялар сипаттамасы бойынша қолдану ерекшеліктерін анықтайды, ажыратады.
|
|
Рефлексия «БББ» әдісі
|
Білемін |
Білгім келеді |
Білдім |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















