Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Денелердің өзара әрекеттесуі |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Деформация. Серпімділік күші, Гук заңы. |
|
|
Сабақтың номері: |
№ 25 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.3 – пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру. 7.2.2.5 – Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Сәлемдесу. 2. Ұйымдастыру. Оқушыларды Ж.Молдағалиевтың «Мен қазақпын» өлең шумақтарын құрастыру арқылы топтарға бөлемін. Өлең шумақтары түрлі түсті бояумен жазылып беріледі. Топ аттары: І топ-Алғырлар ІІ топ-Тапқырлар ІІІ топ-Білімділер ІV топ-Дарындылар Үй тапсырмасы: «Дұрыс-Бұрыс» әдісі арқылы «Тартылыс құбылысы. Ауырлық күші. Салмақ» тақырыбынан 4 топқа 4 түрлі тапсырма беріледі. Алғырлар тобы-анықтамалар
Тапқырлар тобы-формулалар
Білімділер тобы-есептер шығару
Дарындылар тобы-ағылшынша термин сөздер
Дескрипторлар
|
Сәлемдеседі. Өлең шумақтары жазылған кеспе қағаздарды бір-бірден алады. Әр түс бойынша топтарға жинақталады. Соңында өлеңді мәнерлеп оқиды.
Тартылыс құбылысы, ауырлық күші, салмақ т.б. анықтамаларын айтады Формулалардың қатесін дұрыс жазады Есептің қатесін тауып дұрыс шығарады Термин сөздерді сәйкестендіреді |
Ашық журнал Ашық журнал Ашық журнал Ашық журнал |
Кеспе қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. «Болжау стратегиясы» әдісі Оқушыларға ермексаз, серіппелер арқылы мысалдар келтіре отырып жаңа сабағымыздың тақырыбын ашу.
Ойша эксперимент: Жұқа тақтай екі блоктың үстіне қойылды. Егер осы конструкцияның үстіне ауыр денені қойсақ не байқалады? Тақтай дененің ауырлық күші әрекетінен майысады, яғни деформацияланады Оқушыларға деформация ұғымын түсіндіріп, оның түрлері туралы айту. Талқылау: суретте берілген мысалдарда қандай деформация көрсетілген?
Есептер шығару. «Жылдар сөйлейді» . Әр топқа есептер тарқатылады. Оқушылар есептер шығару арқылы шыққан санмен атаулы даталы жылдарды байланыстырады.
Дескриптор
|
Оқушылар мысалдарға өз ой пікірлерін білдіреді. Дәптерге жазып алады Тақырыпты дәптерге жазады. Маңызды ақпараттарды жазып отырады.
Есептерді тақтада шығарады Атаулы даталы жылдар туралы ақпарат айтады.
|
Ашық журнал
|
Оқулық, жұмыс дәптері Оқулық, жұмыс дәптері Таратпа қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жаңа сабақты бекіту. СМК порталы арқылы тақырып бойынша берілген дидактикалық тапсырмаларды орындау.
Дескриптор
Кері байланыс
Үйге тапсырма: «Деформация. Серпімділік күші. Гук заңы» тақырыбын оқып келу. Оқулықтан есептер шығару. Р.Гуктың өмірі мен шығармашылығынан ақпарат алу. |
СМК порталындағы тақырыпқа сай берілген тапсырмаларды орындайды Кері байланыс береді |
Ашық журнал |
http://smk.edu.kz/Upload/Der/6722641a-e75e-426d-985c-b7fd21041872/PHYSICS_DER_2/index.html Таратпа қағаздар
|
Дескрипторлар
|
Тапсырма №1 |
Критерийдің сипаттамасы |
Балл |
|
Дұрыс-бұрыс |
Анықтамаларды жатқа біледі |
1 |
|
Формулаларды дұрыс жазады |
1 |
|
|
Есептер шығара алады |
1 |
|
|
Термин сөздерді жатқа айтады |
1 |
|
|
Тапсырма №2 |
Критерийдің сипаттамасы |
Балл |
|
Жылдар сөйлейді |
Есептің мазмұнын түсініп шартын жаза алады |
1 |
|
Өлшем бірліктерді түрлендіре алады. |
1 |
|
|
Формуланы дұрыс пайдаланып есептей алады |
1 |
|
|
Тапсырма №3 |
Критерийдің сипаттамасы |
Балл |
|
Деформация дегеніміз не? |
Берілгендерді топтастырады |
1 |
|
Тұжырымның жалған, ақиқат екенін анықтайды |
1 |
|
|
Ретіне қарай орналастырады |
1 |
|
|
|
|
10 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деформация. 7-сынып
Деформация. 7-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Денелердің өзара әрекеттесуі |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Деформация. Серпімділік күші, Гук заңы. |
|
|
Сабақтың номері: |
№ 25 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.3 – пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру. 7.2.2.5 – Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Сәлемдесу. 2. Ұйымдастыру. Оқушыларды Ж.Молдағалиевтың «Мен қазақпын» өлең шумақтарын құрастыру арқылы топтарға бөлемін. Өлең шумақтары түрлі түсті бояумен жазылып беріледі. Топ аттары: І топ-Алғырлар ІІ топ-Тапқырлар ІІІ топ-Білімділер ІV топ-Дарындылар Үй тапсырмасы: «Дұрыс-Бұрыс» әдісі арқылы «Тартылыс құбылысы. Ауырлық күші. Салмақ» тақырыбынан 4 топқа 4 түрлі тапсырма беріледі. Алғырлар тобы-анықтамалар
Тапқырлар тобы-формулалар
Білімділер тобы-есептер шығару
Дарындылар тобы-ағылшынша термин сөздер
Дескрипторлар
|
Сәлемдеседі. Өлең шумақтары жазылған кеспе қағаздарды бір-бірден алады. Әр түс бойынша топтарға жинақталады. Соңында өлеңді мәнерлеп оқиды.
Тартылыс құбылысы, ауырлық күші, салмақ т.б. анықтамаларын айтады Формулалардың қатесін дұрыс жазады Есептің қатесін тауып дұрыс шығарады Термин сөздерді сәйкестендіреді |
Ашық журнал Ашық журнал Ашық журнал Ашық журнал |
Кеспе қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар Таратпа қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. «Болжау стратегиясы» әдісі Оқушыларға ермексаз, серіппелер арқылы мысалдар келтіре отырып жаңа сабағымыздың тақырыбын ашу.
Ойша эксперимент: Жұқа тақтай екі блоктың үстіне қойылды. Егер осы конструкцияның үстіне ауыр денені қойсақ не байқалады? Тақтай дененің ауырлық күші әрекетінен майысады, яғни деформацияланады Оқушыларға деформация ұғымын түсіндіріп, оның түрлері туралы айту. Талқылау: суретте берілген мысалдарда қандай деформация көрсетілген?
Есептер шығару. «Жылдар сөйлейді» . Әр топқа есептер тарқатылады. Оқушылар есептер шығару арқылы шыққан санмен атаулы даталы жылдарды байланыстырады.
Дескриптор
|
Оқушылар мысалдарға өз ой пікірлерін білдіреді. Дәптерге жазып алады Тақырыпты дәптерге жазады. Маңызды ақпараттарды жазып отырады.
Есептерді тақтада шығарады Атаулы даталы жылдар туралы ақпарат айтады.
|
Ашық журнал
|
Оқулық, жұмыс дәптері Оқулық, жұмыс дәптері Таратпа қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жаңа сабақты бекіту. СМК порталы арқылы тақырып бойынша берілген дидактикалық тапсырмаларды орындау.
Дескриптор
Кері байланыс
Үйге тапсырма: «Деформация. Серпімділік күші. Гук заңы» тақырыбын оқып келу. Оқулықтан есептер шығару. Р.Гуктың өмірі мен шығармашылығынан ақпарат алу. |
СМК порталындағы тақырыпқа сай берілген тапсырмаларды орындайды Кері байланыс береді |
Ашық журнал |
http://smk.edu.kz/Upload/Der/6722641a-e75e-426d-985c-b7fd21041872/PHYSICS_DER_2/index.html Таратпа қағаздар
|
Дескрипторлар
|
Тапсырма №1 |
Критерийдің сипаттамасы |
Балл |
|
Дұрыс-бұрыс |
Анықтамаларды жатқа біледі |
1 |
|
Формулаларды дұрыс жазады |
1 |
|
|
Есептер шығара алады |
1 |
|
|
Термин сөздерді жатқа айтады |
1 |
|
|
Тапсырма №2 |
Критерийдің сипаттамасы |
Балл |
|
Жылдар сөйлейді |
Есептің мазмұнын түсініп шартын жаза алады |
1 |
|
Өлшем бірліктерді түрлендіре алады. |
1 |
|
|
Формуланы дұрыс пайдаланып есептей алады |
1 |
|
|
Тапсырма №3 |
Критерийдің сипаттамасы |
Балл |
|
Деформация дегеніміз не? |
Берілгендерді топтастырады |
1 |
|
Тұжырымның жалған, ақиқат екенін анықтайды |
1 |
|
|
Ретіне қарай орналастырады |
1 |
|
|
|
|
10 |
шағым қалдыра аласыз




















