|
Информатика |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
А.А.Исаева |
|||
|
Күні |
06.12.2024 |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.4- растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Деректерді сұрыптау ұғымымен танысу. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Деректерді сұрыптау түрлерін анықтау. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Деректерді сұрыптауды қолданудың қажеттілігін тұжырымдау |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Амандасу Тренинг «Менің көңіл-күйім»
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау |
Оқулық Ноутбук |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Ой қозғау сұрақтары: (жеке, ұжымда)
Оқулықпен жұмыс Жаңа ақпаратпен танысу. Практикалық жұмыс 1-тапсырма. Төменде «Әлемдегі ең биік ғимараттар мен құрылыстар» реляциялық дерекқорының бір бөлігі берілген (7-сурет). Осы деректер бойынша:
Құрылыстардың салынуы жағынан ең ескісі мен ең жаңасы бойынша реттеңдер.
2-тапсырма. А-дан Я-ға және Я-дан А-ға дейін сұрыптау әдісімен деректер базасын реттеу
|
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: Сұрыптау деген не екенін анықтайды. Сұрыптаудың қолданылу салаларын атайды. Алгоритм түрлерін (іріктеу, кірістіру, көпірту) ажыратады.
Дескриптор Реляциялық деректер қорында мәліметтерді сұрыптайды.
Дескриптор Алфавит әдісі бойынша дерекқорын сұрыптайды |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Сұрақтарға жауап бере алады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
Күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Декректерді сұрыптау 9 сынып
Декректерді сұрыптау 9 сынып
|
Информатика |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
А.А.Исаева |
|||
|
Күні |
06.12.2024 |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.4- растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Деректерді сұрыптау ұғымымен танысу. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Деректерді сұрыптау түрлерін анықтау. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Деректерді сұрыптауды қолданудың қажеттілігін тұжырымдау |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Амандасу Тренинг «Менің көңіл-күйім»
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау |
Оқулық Ноутбук |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Ой қозғау сұрақтары: (жеке, ұжымда)
Оқулықпен жұмыс Жаңа ақпаратпен танысу. Практикалық жұмыс 1-тапсырма. Төменде «Әлемдегі ең биік ғимараттар мен құрылыстар» реляциялық дерекқорының бір бөлігі берілген (7-сурет). Осы деректер бойынша:
Құрылыстардың салынуы жағынан ең ескісі мен ең жаңасы бойынша реттеңдер.
2-тапсырма. А-дан Я-ға және Я-дан А-ға дейін сұрыптау әдісімен деректер базасын реттеу
|
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: Сұрыптау деген не екенін анықтайды. Сұрыптаудың қолданылу салаларын атайды. Алгоритм түрлерін (іріктеу, кірістіру, көпірту) ажыратады.
Дескриптор Реляциялық деректер қорында мәліметтерді сұрыптайды.
Дескриптор Алфавит әдісі бойынша дерекқорын сұрыптайды |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Сұрақтарға жауап бере алады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
Күнделік |
шағым қалдыра аласыз















