Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Демографиялық көрсеткіштер мен демографиялық жағдай
|
Бөлім: |
Бөлім 4. Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Демографиялық көрсеткіштер мен демографиялық жағдай |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.4- елдердің демографиялық көрсеткіштерін графикалық түрде ұсынып, түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Елдердің демографиялық көрсеткіштерінің графиктерімен танысады. Демографиялық көрсеткіштерді графикалық түрде көрсетеді; |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Оқушыларды qazmath платформасы арқылы топқа бөлу. Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Кезектескен интервью» әдісімен сұрақтар қоямын
|
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Демографиялық көрсеткіштер» жайлы түсінік беремін |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Демографиялық көрсеткіштер мен демографиялық жағдайын сипаттап көрсетеді. |
Оқулық Дәптер Атлас |
|||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1.)Кесте бойынша график құрастыру 2013 жылғы статистикалық мәлімет бойынша қазақстандағы ұлт өкілдерінің таралуы
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. 2013 жылғы статистикалық мәлімет бойынша қазақстандағы ұлт өкілдерінің таралу графигін құрастырады
|
Оқулық Дәптер Кесте Атлас
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Кесте бойынша график құрастыру Дамыған және дамушы елдеріндегі халықтың ұдайы өсуінің 1және 2 тұрпатына тән әр 1000 адамға шаққандағы 2014 жылғы табиғи өсу коэффицентінің көрсеткіштері:
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. Дамыған және дамушы елдеріндегі табиғи өсу коэффицент көрсеткіштерінің ерекшелігінің графигін ұсынады |
Оқулық Атлас Дж саяси картасы Ғаламтор ақпараттары
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.«3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үй тапсырмасы: §42-43 оқу, оқулықтан №2 және №3 диаграммаларды назарға ала отырып, қазақстанның жыныстық-жас пирамидасына талдау жасау. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша дескриптор арқылы бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Демографиялық көрсеткіштер мен демографиялық жағдай (2-сабақ) 8 сынып ҚМЖ
Демографиялық көрсеткіштер мен демографиялық жағдай (2-сабақ) 8 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Демографиялық көрсеткіштер мен демографиялық жағдай
|
Бөлім: |
Бөлім 4. Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Демографиялық көрсеткіштер мен демографиялық жағдай |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.4- елдердің демографиялық көрсеткіштерін графикалық түрде ұсынып, түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Елдердің демографиялық көрсеткіштерінің графиктерімен танысады. Демографиялық көрсеткіштерді графикалық түрде көрсетеді; |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Оқушыларды qazmath платформасы арқылы топқа бөлу. Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Кезектескен интервью» әдісімен сұрақтар қоямын
|
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Демографиялық көрсеткіштер» жайлы түсінік беремін |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Демографиялық көрсеткіштер мен демографиялық жағдайын сипаттап көрсетеді. |
Оқулық Дәптер Атлас |
|||||||||||||||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1.)Кесте бойынша график құрастыру 2013 жылғы статистикалық мәлімет бойынша қазақстандағы ұлт өкілдерінің таралуы
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. 2013 жылғы статистикалық мәлімет бойынша қазақстандағы ұлт өкілдерінің таралу графигін құрастырады
|
Оқулық Дәптер Кесте Атлас
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Кесте бойынша график құрастыру Дамыған және дамушы елдеріндегі халықтың ұдайы өсуінің 1және 2 тұрпатына тән әр 1000 адамға шаққандағы 2014 жылғы табиғи өсу коэффицентінің көрсеткіштері:
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. Дамыған және дамушы елдеріндегі табиғи өсу коэффицент көрсеткіштерінің ерекшелігінің графигін ұсынады |
Оқулық Атлас Дж саяси картасы Ғаламтор ақпараттары
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.«3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үй тапсырмасы: §42-43 оқу, оқулықтан №2 және №3 диаграммаларды назарға ала отырып, қазақстанның жыныстық-жас пирамидасына талдау жасау. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша дескриптор арқылы бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














