Материалдар / Демографиялық саясат 8-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Демографиялық саясат 8-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
география пәнінен жас маманға көмек. жаңартылған бағдарлама бойынша құрылған сабақ жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Сәуір 2020
1248
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Зерттеу сабағы № 8


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4. Әлеуметтік география

4.1 Халық географиясы

Мектеп: Игілік ОМ







Күні: 13.02.20ж

Мұғалімнің аты-жөні: Кабдушева М.Ж.

Сынып: 8

Оқушылар саны:


Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Демографиялық саясат

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.4.1.6 "демографиялық саясат" ұғымын түсіндіре отырып жекелеген дүниежүзі елдеріне қатысты демографиялық саясаттың өзіндік моделін ұсынады

Сабақтың мақсаты

Демографиялық саясат ұғымын түсіндіре алады

Демографиялық саясат ұстанатын елдерді анықтай алады

Демографиялық саясаттың моделін ұсына алады.

Бағалау критерийлері

«Жетті» деп есептеледі, егер:,

Демографиялық саясат ұғымын түсіндіре алса;

Демографиялық саясат ұстанатын елдерді анықтай алса;

Демографиялық саясаттың моделін ұсына алса;

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады:

Демографиялық саясат ұғымын, дүниежүзі елдеріне қатысты демографиялық саясат түрлерін жіктейді(оқылым, айтылым тыңдалым)

Пәнге қатысты арнайы лексика мен терминология:

Демографиялық саясат,

Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

Демографиялық дағдарыс елдері халқына қолданылатын демографиялық саясат....................................

Қытай және үндістан елдерінің халық санын реттеу үшін.................................

Құндылықтарды дарыту

Бұл сабақ оқушыларды академиялық шынайылық, топтық жұмыс кезіндегі ұйымшылдық, жауапкершілік, көшбасшылық дағдыларын дамытуға бағыттайды

Пәнаралық байланыстар

Дүниежүзі тарихымен дүниежүзі елдерінің тарихи орналасуы мен халықтың көші- қонына байланысты саясат. Құқық пәнімен байланыс адам құқықтары.

Бастапқы білім


Оқушылар Халық географиясы тақырыбын

«7.4.1.1 халықтың қоныстану заңдылықтарын анықтайды және түсіндіреді;

7.4.1.2 халық тығыздығын анықтайды және көрсеткіштеріне баға береді;

7.4.1.3 дүниежүзі халқының нәсілдік, этникалық және діни құрамын анықтайды және таралу аймақтарын картадан көрсетеді» оқу мақсаты бойынша оқыды. Оқушылар халықтың қоныстану ерекшеліктерін біледі, халықтың тығыздығын анықтай алады, нәсілдік, этникалық, діни құрамын ажыратып, сипаттама бере алады


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

0-3


4-10

















11-16


Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу. Кері байланыс беру

Үй тапсырмасын сұрау

SWOT талдау

Күшті жағы

Әлсіз жағы






Мүмкіндігі

Қауіп-қатері






Өзара бағалау

2.Ой қозғау

Бұл аталған проблеманы қалай шешеуге болады?

Тақтаға сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары көрсетіледі.

3. Сұрақтар тізбегі

  • Демографиялық саясат дегенді қалай түсінеміз?

  • Демографиялық саясатты жүргізудің қажеттілігі бар ма?

  • Мемлекет өз халқының өсуіне қалай әсер ете алады?

4. (С) Демографиялық саясат жүргізетін елдерді жіктеу, топтастыру

Дескриптор

Оқушылар


  • Тууды қолдау саясатын жүргізетін елдерді анықтайды, талдайды

  • Тууды шектеу саясатын қолданатын елдерді анықтайды, талдайды.

  • Демографиялық саясат жүргізбейтін елдерді анықтайды, талдайды.


Стикер






Сабақтың ортасы

17- 30



















31-35




5.(Т) Өзіндік демографиялық саясат моделін ұсынады.

«5 сұрақ» әдісі

Ел

Демографиялық проблемалар

Іс-шаралар

Қандай?

Қандай?

Қандай?

Қандай?

Қандай?

Қандай?


Дескриптор

Оқушылар


  • Жоба мақсатының тақырыпқа сай орындалуы

  • Туындайтын проблемаларды анықтайды

  • Экономикалық іс-шаралар

  • Әкімшілік- құқықтық іс- шара

  • Тәрбиелік іс- шара түрлерін анықтайды, талдайды.

Оқушылар бірін- бірі бағалайды.

Мұғалімнің кері байланысы

6. Өзара бағалау

Демографиялық саясаттың тиімді және тиімсіз жақтарын талдаңыз.


Таратпа материалдар
















Сабақтың соңы

36-40

7. Рефлексия Шығу парағы

Бағалау Блоб ағашы

Оқушылар сабақтың мақсаты бойынша, талдау жүргізеді.



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Бастапқы білімді еске түсіру барысында 7 сыныптағы халықтың тығыздығы және көрсеткіштері тақырыбын қайталап, жаңа сабақпен байланысын талдайды. Сабақ барысында картамен, кестемен, мәтінмен жұмыс, жасау барысында сабақтың мақсатына жетуге бағытталған тапсырмалар орындайды. Тапсырма орындау барысында білу, түсіну дағдысынан, зерттеушілік дағдыны қалыптастыруға дейінгі дағдыларды қалыптастырады.

Сыни ойлау тапсырмаларын күрделілік деңгейі әртүрлі тапсырмаларды орындайды.

Сабақтың бастапқы бөлігінде алдыңғы білім бойынша қорытынды жасап, кері байланыс беріледі. Білім меңгеру кезеңінде, оқушылар белгіленген талаптар бойынша бағаланады.

Оқушылар сабақ барысында: техникалық қауіпсіздікті сақтау ескертіледі.


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!