|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№66 сабақ. Денелер суда қалай жүзеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1зерттеудің өзекті бағытын өз пайымдауы негізінде анықтау 4.1.2.1зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне байланысты негіздеу 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Денелерді суда қалай жүздіруге болатынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жасампаз,ізденімпаз ұрпақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды қалыптастыру Үй тапсырмасы Ойлан Қайықты неге ағаштан жасайды? Жауабын жазып кел. Жаңа тақырып Түсіндір Суреттердегі заттарды мұқият қарап, жауабын айту Ермексаздан жасалған екі заттың біріншісі дөңгелек,тығыз жасалғандықтан, ол судан ауыр. Сондықтан суға батады Ал екіншісінің ортасы ашық, ол судан жеңіл. Сондықтан суда жүзеді. Балықтар туралы өздері білетін мәліметтерін ортаға салады Ж: Балықтар су түбінен жоғарыға шығарда ішіне ауа жинайды. Сондықтан олар жеңіл болады. Зертте Жұмыртқамен зерттеу жүргізу Су құйылған ыдыстың ішіне тұз бен шикі жұмыртқаны саламыз. Ол су бетінде қалқып жүреді. Ал енді тұзсыз суға жұмыртқаны салса, ол суға батаы. Өйткені, судың кері итеруші күшін тұз күшейтеді.Ол күш жұмыртқаның күшінен мықты болады. Сондықтан, жұмыртқа суға батпайды.. Дәптермен жұмыс Сен білесің бе? айдарын жазып алу Есте сақта! Егер сұйықтық тарапынан әсер ететін Архимед күші дененің ауырлық күшінен аз болса, дене суға батады. Үй тапсырмасы Өлі теңізде адам суға батпайды. Неліктен? Жауабын, ғаламтордан іздеп, тауып, жазып келу Ж: Өйткені , Өлі теңіз тұзды. Ал тұзды суда Архимед күші дененің күшінен аз болады.
|
Жылы лебіздер білдіреді Үй тапсырмасын айтады Жауабын айтады Зерттеу жүргізеді Дәптерге мәліметтерді жазып алады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Тамаша! ҚБ:
Дескриптор: Суға бататын денелер мен батпайтын денелер туралы айтады-1Б Суретпен жұмыс жасап, түсіндіреді-1Б Балықтар туралы мәліметтер келтіреді-1Б ҚБ:
Дескриптор: Жұмыртқаның қандай жағдайда суға батпайтынын біледі-1Б Зерттеу жұмысын жүргізе алады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Кит туралы мәліметті жазып, мазмұнын айтады-1Б Архимед күші туралы біледі-1Б ҚБ:
«Бес саусақ» әдісі |
Суреттер Оқулық Қайықтың суреті Су құйылған ыдыс Ермексаз Балық суреті Ыдыс Су Тұз Қасық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Денелер суда қалай жүзеді?
Денелер суда қалай жүзеді?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№66 сабақ. Денелер суда қалай жүзеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1зерттеудің өзекті бағытын өз пайымдауы негізінде анықтау 4.1.2.1зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне байланысты негіздеу 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Денелерді суда қалай жүздіруге болатынын біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жасампаз,ізденімпаз ұрпақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды қалыптастыру Үй тапсырмасы Ойлан Қайықты неге ағаштан жасайды? Жауабын жазып кел. Жаңа тақырып Түсіндір Суреттердегі заттарды мұқият қарап, жауабын айту Ермексаздан жасалған екі заттың біріншісі дөңгелек,тығыз жасалғандықтан, ол судан ауыр. Сондықтан суға батады Ал екіншісінің ортасы ашық, ол судан жеңіл. Сондықтан суда жүзеді. Балықтар туралы өздері білетін мәліметтерін ортаға салады Ж: Балықтар су түбінен жоғарыға шығарда ішіне ауа жинайды. Сондықтан олар жеңіл болады. Зертте Жұмыртқамен зерттеу жүргізу Су құйылған ыдыстың ішіне тұз бен шикі жұмыртқаны саламыз. Ол су бетінде қалқып жүреді. Ал енді тұзсыз суға жұмыртқаны салса, ол суға батаы. Өйткені, судың кері итеруші күшін тұз күшейтеді.Ол күш жұмыртқаның күшінен мықты болады. Сондықтан, жұмыртқа суға батпайды.. Дәптермен жұмыс Сен білесің бе? айдарын жазып алу Есте сақта! Егер сұйықтық тарапынан әсер ететін Архимед күші дененің ауырлық күшінен аз болса, дене суға батады. Үй тапсырмасы Өлі теңізде адам суға батпайды. Неліктен? Жауабын, ғаламтордан іздеп, тауып, жазып келу Ж: Өйткені , Өлі теңіз тұзды. Ал тұзды суда Архимед күші дененің күшінен аз болады.
|
Жылы лебіздер білдіреді Үй тапсырмасын айтады Жауабын айтады Зерттеу жүргізеді Дәптерге мәліметтерді жазып алады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Тамаша! ҚБ:
Дескриптор: Суға бататын денелер мен батпайтын денелер туралы айтады-1Б Суретпен жұмыс жасап, түсіндіреді-1Б Балықтар туралы мәліметтер келтіреді-1Б ҚБ:
Дескриптор: Жұмыртқаның қандай жағдайда суға батпайтынын біледі-1Б Зерттеу жұмысын жүргізе алады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Кит туралы мәліметті жазып, мазмұнын айтады-1Б Архимед күші туралы біледі-1Б ҚБ:
«Бес саусақ» әдісі |
Суреттер Оқулық Қайықтың суреті Су құйылған ыдыс Ермексаз Балық суреті Ыдыс Су Тұз Қасық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз

















