|
Бекітемін: |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Күш және қозғалыс |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нусипова Меруерт |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Денелер суда қалай жүзеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.2. Судағы әртүрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судағы әртүрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылайды және болжайды; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 9 минут
Сергіту сәті 1 минут Сабақты қорыту 3минут Кері байланыс 2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы топқа бөлу.Балық, қайық, су осы суреттердің бірін алу арқылы топтарға отыру. Бағдаршам әдісі Бағалау тәсілі «Bilim Class »парағы арқылы жеке бағаланады.Әр оқушы өздерін бағалайды. Өткенді бекіту. «Боулинг әдісі» арқылы сұрақтарға жауап беру. Архимед күші дегеніміз не? Суда қандай денелер батады? Мандарин суда қандай жағдайда батады? Жаңа тақырып ФС тапсырма «Түсіндіру» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Оқушылар топтарыңның аттарына назар аударыңдаршы? Балық,су,қайық осы үш затта қандай байланыс бар?Жүзеді,қалқиды. Дұрыс айтасыңдар балық,қайық суда жүзеді екен.Олай болса бүгінгі біздің тақырыбымыз Денелер суда қалай жүзеді? Сабақты толық түсіну үшін біздің Сабақтың оқу мақсаты Судағы әртүрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау ; «Мұғалімнің түсіндірмесі» арқылы бейне роликті көрсету.Денелер суда қалай жүзетіндігі жайында толық айтып түсіндіру. Оқулықпен жұмыс 1.Сен білесің бе? Ақпаратпен танысу (78-79бет) 2.Мәтінді оқушылар оқып танысады ЕББҚ Сұрақ: Егер дене судан жеңіл болса, ол не істейді? Жауап: Жүзіп шығады «Тәжірибе» әдісі арқылы топтық жұмыс 1 топ (Балық) – Жұмыртқа жүзу үшін не істеу керек? Шикі жұмыртқа,тұз, қасық,ыдыс 2 топ (Су) – ыдыстағы су қандай жағдайда тең болады? 3 топ (Қайық) – Шар қандай жағдайда суға батады және қалқиды? Сергіту сәті Құрманғазы атамыздың «Адай күйі». «Кім жылдам» ойыны арқылы сабақты қорытындылау. Суға бататын,суға батпайтын заттарды ажырату.
Үйге тапсырмасы: Сұрақ: Дененің суда жүзуіне қандай факторлар әсер етеді? 78-79 бет оқу Жауап: Дененің тығыздығы және судың тығыздығы «Түймедақ гүлі» әдісі арқылы сабақты қорыту. Бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңді гүлдің бір-бір күлтешесін бояймыз.Сабақ толық түсінікті болса жасыл түске, орташа түсінсек сары түске, мүлдем түсінбесек қызыл түске бояңдар.Гүлді бүктеп суға салыңдар. |
Шеңбер болып тұрып өлеңді хормен айтады Кез-келген суреттерді алу арқылы топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын ашады Берілген түсіндірмені мұқият тыңдайды Оқулықты ашып берілген тапсырманы толық түсінеді Жеке жұмысты орындайды Сұрақтарға толық жауап беріп отырады Жеке жұмыс жасайды Топтық жұмыс жасайды Топ мүшелері тапсырманы толық орындайды Жаттығу жасайды Көрсетілген суреттер арқылы заттың бататынын немесе батпайтынын анықтайды Күнделіктеріне жазып алады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Жарайсыңдар! Дескриптор: -өткенді бекіту бойынша әр топ мүшелері нақты жауап береді,бірін-бірі толықтырады (3балл) Жарайсыңдар! Керемет! Жарайсыңдар! Тамаша! Жарайсыңдар! Дескриптор: -дене суда жеңіл болса батпайтынын анықтайды; Дескриптор: -керек заттарды дұрыс орналастырады; -жүзу қабілетін анықтайды; -бату қабілетін анықтайды; -жұмыстарын қорғайды; (4балл) Дескриптор:
Түймедақ гүлі әдісі арқылы сабақ туралы бір ауыз өз ойларын айтады |
Суреттер
Интерактивті тақта Бейне ролик оқулық Таратпа парақ Тұз жұмыртқа Құм Ыдыстар Кір тасы Суреттер Кері байланыс парағы |
||
1.Сәлемдесу
2.Топқа бөлу
3.Психологиялық ахуал Бағдаршам әдісі
4.Бағалауды айту
5.Өткен сабақты бекіту Боулинг әдісі
6.Жаңа сабақ Сабақ мақсаты
7.Видео
8.Оқулықпен жұмыс 78-79 бет
9.Топтық жұмыс
10.Сергіту сәті
11.Кім жылдам ойыны
12.Үйге тапсырма
13.Балл
14.Кері байланыс гүл
Поместите здесь ваш текст
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Денелер суда қалай жүзеді
|
Бекітемін: |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Күш және қозғалыс |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нусипова Меруерт |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Денелер суда қалай жүзеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.2. Судағы әртүрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судағы әртүрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылайды және болжайды; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 9 минут
Сергіту сәті 1 минут Сабақты қорыту 3минут Кері байланыс 2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы топқа бөлу.Балық, қайық, су осы суреттердің бірін алу арқылы топтарға отыру. Бағдаршам әдісі Бағалау тәсілі «Bilim Class »парағы арқылы жеке бағаланады.Әр оқушы өздерін бағалайды. Өткенді бекіту. «Боулинг әдісі» арқылы сұрақтарға жауап беру. Архимед күші дегеніміз не? Суда қандай денелер батады? Мандарин суда қандай жағдайда батады? Жаңа тақырып ФС тапсырма «Түсіндіру» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Оқушылар топтарыңның аттарына назар аударыңдаршы? Балық,су,қайық осы үш затта қандай байланыс бар?Жүзеді,қалқиды. Дұрыс айтасыңдар балық,қайық суда жүзеді екен.Олай болса бүгінгі біздің тақырыбымыз Денелер суда қалай жүзеді? Сабақты толық түсіну үшін біздің Сабақтың оқу мақсаты Судағы әртүрлі денелерге әсер ететін Архимед күшін бақылау және болжау ; «Мұғалімнің түсіндірмесі» арқылы бейне роликті көрсету.Денелер суда қалай жүзетіндігі жайында толық айтып түсіндіру. Оқулықпен жұмыс 1.Сен білесің бе? Ақпаратпен танысу (78-79бет) 2.Мәтінді оқушылар оқып танысады ЕББҚ Сұрақ: Егер дене судан жеңіл болса, ол не істейді? Жауап: Жүзіп шығады «Тәжірибе» әдісі арқылы топтық жұмыс 1 топ (Балық) – Жұмыртқа жүзу үшін не істеу керек? Шикі жұмыртқа,тұз, қасық,ыдыс 2 топ (Су) – ыдыстағы су қандай жағдайда тең болады? 3 топ (Қайық) – Шар қандай жағдайда суға батады және қалқиды? Сергіту сәті Құрманғазы атамыздың «Адай күйі». «Кім жылдам» ойыны арқылы сабақты қорытындылау. Суға бататын,суға батпайтын заттарды ажырату.
Үйге тапсырмасы: Сұрақ: Дененің суда жүзуіне қандай факторлар әсер етеді? 78-79 бет оқу Жауап: Дененің тығыздығы және судың тығыздығы «Түймедақ гүлі» әдісі арқылы сабақты қорыту. Бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңді гүлдің бір-бір күлтешесін бояймыз.Сабақ толық түсінікті болса жасыл түске, орташа түсінсек сары түске, мүлдем түсінбесек қызыл түске бояңдар.Гүлді бүктеп суға салыңдар. |
Шеңбер болып тұрып өлеңді хормен айтады Кез-келген суреттерді алу арқылы топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын ашады Берілген түсіндірмені мұқият тыңдайды Оқулықты ашып берілген тапсырманы толық түсінеді Жеке жұмысты орындайды Сұрақтарға толық жауап беріп отырады Жеке жұмыс жасайды Топтық жұмыс жасайды Топ мүшелері тапсырманы толық орындайды Жаттығу жасайды Көрсетілген суреттер арқылы заттың бататынын немесе батпайтынын анықтайды Күнделіктеріне жазып алады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Жарайсыңдар! Дескриптор: -өткенді бекіту бойынша әр топ мүшелері нақты жауап береді,бірін-бірі толықтырады (3балл) Жарайсыңдар! Керемет! Жарайсыңдар! Тамаша! Жарайсыңдар! Дескриптор: -дене суда жеңіл болса батпайтынын анықтайды; Дескриптор: -керек заттарды дұрыс орналастырады; -жүзу қабілетін анықтайды; -бату қабілетін анықтайды; -жұмыстарын қорғайды; (4балл) Дескриптор:
Түймедақ гүлі әдісі арқылы сабақ туралы бір ауыз өз ойларын айтады |
Суреттер
Интерактивті тақта Бейне ролик оқулық Таратпа парақ Тұз жұмыртқа Құм Ыдыстар Кір тасы Суреттер Кері байланыс парағы |
||
1.Сәлемдесу
2.Топқа бөлу
3.Психологиялық ахуал Бағдаршам әдісі
4.Бағалауды айту
5.Өткен сабақты бекіту Боулинг әдісі
6.Жаңа сабақ Сабақ мақсаты
7.Видео
8.Оқулықпен жұмыс 78-79 бет
9.Топтық жұмыс
10.Сергіту сәті
11.Кім жылдам ойыны
12.Үйге тапсырма
13.Балл
14.Кері байланыс гүл
Поместите здесь ваш текст
шағым қалдыра аласыз


