Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Денелердің электрленуі, электр заряды, өткізгіштер мен диэлектриктер
|
Бөлімі: |
Электростатика негіздері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тажибаева У |
|
Күні: 3.12 |
|
|
Сыныбы: 8е, 8з |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Денелердің электрленуі, электр заряды, өткізгіштер мен диэлектриктер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.1 - электр зарядын сипаттау; 8.4.1.2– Үйкеліс және индукция арқылы электрлену құбылысын түсіндіру; 8.4.1.3 электрленудің оң және теріс әсеріне мысалдар келтіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- электр зарядын сипаттау – үйкеліс және индукция арқылы электрлену құбылысын түсіндіру -электрленудің оң және теріс әсеріне мысалдар келтіру |
|
Құндылықтарға баулу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі
Өткенге шолу
Жаңа сабаққа дайындық
|
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарын сабаққа аудару.
9-жаттығу
«Ой қозғау» әдісі
Денелердің электрленуі құбылысына байланысты тәжірибе көрсету. Қажетті құрал-жабдықтар: қағаз, ручка. Ручканы шашымызға үйкеп ,қағазға жақындататын болсақ қандай құбылыс байқалады? Неге? Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау
Мұғалім түсіндірмесі (3-5 минут) |
Оқушылар амандасады
Оқушылар өткен тарау бойынша қайталау жасайды.
Оқушылар тәжірибе туралы өз ойларын айтады, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
|
Бағалау парақтарын таратып беру.
9 жаттығу бойынша бағалау 1-5 балл аралығында
ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы
Жалпы - 5 балл
|
8 сыныпқа арналған оқулық,
Тарақ, қағаздар,
|
|
Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ Топтық жұмыс
Сабақтың соңы
|
«Ақпаратпен бөлісу»
әдісі 1-топ: «Электрлену» сөзінің шығу тарихы. Зарядталған денелердің өзара әрекеттесуі.
2-топ: Электр заряды. Атомның құрылысы. Электроскоп.
3-топ: Электр өткізгіштер мен диэлектриктер.
Рефлексия.
- нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет
Бағалау: 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу
Үйге тапсырма: "Денелердің электрленуi. Электроскоп" тақырыбын оқу. 10-жаттығу. |
Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады. Өз ой-пікірлерін ортаға салып, топ ішінде талқылау жасайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды.
Оқушылар бүгінгі сабақ туралы өз ойларын ауызша айтады |
Дескриптор: -электр сөзінің шығу тарихын айтады; 1б -зарядтың қасиетін сипаттайды;1б -атомның құрылысы туралы айтады;1б -электр өткізгіштер1б және -диэлектрикті салыстырады; 1б
ҚБ: екі жұлдыз, бір ұсыныс
1-10 балл
|
Постер, маркерлер
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Денелердің электрленуі
Денелердің электрленуі
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Денелердің электрленуі, электр заряды, өткізгіштер мен диэлектриктер
|
Бөлімі: |
Электростатика негіздері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тажибаева У |
|
Күні: 3.12 |
|
|
Сыныбы: 8е, 8з |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Денелердің электрленуі, электр заряды, өткізгіштер мен диэлектриктер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.1 - электр зарядын сипаттау; 8.4.1.2– Үйкеліс және индукция арқылы электрлену құбылысын түсіндіру; 8.4.1.3 электрленудің оң және теріс әсеріне мысалдар келтіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- электр зарядын сипаттау – үйкеліс және индукция арқылы электрлену құбылысын түсіндіру -электрленудің оң және теріс әсеріне мысалдар келтіру |
|
Құндылықтарға баулу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі
Өткенге шолу
Жаңа сабаққа дайындық
|
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарын сабаққа аудару.
9-жаттығу
«Ой қозғау» әдісі
Денелердің электрленуі құбылысына байланысты тәжірибе көрсету. Қажетті құрал-жабдықтар: қағаз, ручка. Ручканы шашымызға үйкеп ,қағазға жақындататын болсақ қандай құбылыс байқалады? Неге? Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау
Мұғалім түсіндірмесі (3-5 минут) |
Оқушылар амандасады
Оқушылар өткен тарау бойынша қайталау жасайды.
Оқушылар тәжірибе туралы өз ойларын айтады, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
|
Бағалау парақтарын таратып беру.
9 жаттығу бойынша бағалау 1-5 балл аралығында
ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы
Жалпы - 5 балл
|
8 сыныпқа арналған оқулық,
Тарақ, қағаздар,
|
|
Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ Топтық жұмыс
Сабақтың соңы
|
«Ақпаратпен бөлісу»
әдісі 1-топ: «Электрлену» сөзінің шығу тарихы. Зарядталған денелердің өзара әрекеттесуі.
2-топ: Электр заряды. Атомның құрылысы. Электроскоп.
3-топ: Электр өткізгіштер мен диэлектриктер.
Рефлексия.
- нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет
Бағалау: 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу
Үйге тапсырма: "Денелердің электрленуi. Электроскоп" тақырыбын оқу. 10-жаттығу. |
Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады. Өз ой-пікірлерін ортаға салып, топ ішінде талқылау жасайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды.
Оқушылар бүгінгі сабақ туралы өз ойларын ауызша айтады |
Дескриптор: -электр сөзінің шығу тарихын айтады; 1б -зарядтың қасиетін сипаттайды;1б -атомның құрылысы туралы айтады;1б -электр өткізгіштер1б және -диэлектрикті салыстырады; 1б
ҚБ: екі жұлдыз, бір ұсыныс
1-10 балл
|
Постер, маркерлер
|
шағым қалдыра аласыз
бар. 2-ші топта ақпараттың













