|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Денелердің жарықөткізгіштік қасиеті |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейбір денелердің жарықөткізгіштік қасиетін зерттеу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны «Ой қозғау» әдісі Массаны қандай аспаптың көмегімен өлшейді? Жарық дегеніміз не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Кейбір денелердің жарықөткізгіштік қасиетін білесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі Тәжірибе жаса.
ЕББҚ Тәжірибе жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тәжірибе жасау арқылы не білдің? |
1. мөлдір шыныға қол шамның жарығын бағытта 2.күңгірт шыныға қол шамның жарығын бағытта 3.қорытынды жасайды 4. қолшамның жарығын матаға бағыттайды 5.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мөлдір шыныға қол шамның жарығын бағытта(1б) -күңгірт шыныға қол шамның жарығын бағытта(1б) -қорытынды жасайды(1б) -қолшамның жарығын матаға бағыттайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тәжірибе жасайды |
Қажет құралдар Қол шам,мөлдір шыны, күңгірт шыны,мата,дәптер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Тапсырманы орында Жарық өткізетін, өткізбейтін заттарды анықта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.жарық сәулелері қандай заттар арқылы жақсы өтеді? |
1. жарықты өткізетін заттарды анықтайды 2.жарықты нашар өткізетін заттарды анықтайды 3.жарықты өткізбейтін заттарды анықтайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -жарықты өткізетін заттарды анықтайды(1б) - жарықты нашар өткізетін заттарды анықтайды(1б) - жарықты өткізбейтін заттарды анықтайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Зертте» әдісі Қолдың көмегімен түрлі жануарлардың көлеңкесін жаса. ЕББҚ Түрлі жануарлардың көлеңкесін жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Жарықты өткізбейтін заттар қалай аталады? |
1. түрлі жануарлардың көлеңкесін жасайды 2.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - түрлі жануарлардың көлеңкесін жасайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: - түрлі жануарлардың көлеңкесін жасайды |
Проектор тақта |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. түрде айтады
Үйге тапсырма Қонжықтың көлеңкесін жасап, қорытынды шығар |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Денелердің жарықөткізгіштік қасиеті ҚМЖ 2-сын жарат
Денелердің жарықөткізгіштік қасиеті ҚМЖ 2-сын жарат
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Денелердің жарықөткізгіштік қасиеті |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейбір денелердің жарықөткізгіштік қасиетін зерттеу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны «Ой қозғау» әдісі Массаны қандай аспаптың көмегімен өлшейді? Жарық дегеніміз не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Кейбір денелердің жарықөткізгіштік қасиетін білесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі Тәжірибе жаса.
ЕББҚ Тәжірибе жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тәжірибе жасау арқылы не білдің? |
1. мөлдір шыныға қол шамның жарығын бағытта 2.күңгірт шыныға қол шамның жарығын бағытта 3.қорытынды жасайды 4. қолшамның жарығын матаға бағыттайды 5.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мөлдір шыныға қол шамның жарығын бағытта(1б) -күңгірт шыныға қол шамның жарығын бағытта(1б) -қорытынды жасайды(1б) -қолшамның жарығын матаға бағыттайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тәжірибе жасайды |
Қажет құралдар Қол шам,мөлдір шыны, күңгірт шыны,мата,дәптер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Тапсырманы орында Жарық өткізетін, өткізбейтін заттарды анықта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.жарық сәулелері қандай заттар арқылы жақсы өтеді? |
1. жарықты өткізетін заттарды анықтайды 2.жарықты нашар өткізетін заттарды анықтайды 3.жарықты өткізбейтін заттарды анықтайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -жарықты өткізетін заттарды анықтайды(1б) - жарықты нашар өткізетін заттарды анықтайды(1б) - жарықты өткізбейтін заттарды анықтайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Зертте» әдісі Қолдың көмегімен түрлі жануарлардың көлеңкесін жаса. ЕББҚ Түрлі жануарлардың көлеңкесін жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Жарықты өткізбейтін заттар қалай аталады? |
1. түрлі жануарлардың көлеңкесін жасайды 2.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - түрлі жануарлардың көлеңкесін жасайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: - түрлі жануарлардың көлеңкесін жасайды |
Проектор тақта |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. түрде айтады
Үйге тапсырма Қонжықтың көлеңкесін жасап, қорытынды шығар |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













