|
Бөлім |
Дені саудың –жаны сау Табиғат физикасы (дыбыс) |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдувалиева Гүлзада |
||||
|
Сынып: 1 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи дыбыс көздері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.5.3.2 дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажырату |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
табиғи дыбыс көздерімен танысу |
||||
|
Құндылық |
«Бірлік пен ынтымақ» айы «Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ» |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Не байқадың? Нелердің дыбысын естуге болады? Қоршаған ортада қандай дыбыс көздері бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау табиғи дыбыс көздерімен танысасың.
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Қай баланың дауысы қатты естіледі? Неліктен?
ЕББҚ Қай баланың дауысы қатты естіледі? Талқылау сұрақтары: 1.Табиғи дыбыс көздеріне нелер жатады? |
Сұрақтарға жауап береді
1. дауысы қатты естілетін баланы анықтайды 2.себебін түсіндіреді
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Лайктар салынған таратпа Дескриптор: -дауысы қатты естілетін баланы анықтайды -себебін түсіндіреді
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 2-тапсырма 101 -бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Ертегі немесе мультфильм кейіпкерлерін есіңе түсір. Қай кейіпкер қатты күледі? Ақырын күлетін кейіпкерді атай аласың ба? ЕББҚ Қай кейіпкер қатты күледі? Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыс қалай пайда болады? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз, Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз. Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз, Біз қырыққабатты басамыз, басамыз. |
1. қатты күлетін кейіпкерді атайды 2.ақырын күлетін кейіпкерді атайды Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: --қатты күлетін кейіпкерді атайды -ақырын күлетін кейіпкерді атайды ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 3-тапсырма 101-бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Бейнежазба ұсыну Қазақстандағы ең таңғажайып жер қалай аталады? Ол қай жерде орналасқан? Жел соқса ол жерден қандай дыбыс естіледі? ЕББҚ Сұраққа жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Әнші құмды тағы қалай атайды? |
Бейнежазбаны тамашалайды 1. таңғажайып жерді атайды 2.орналасқан жерін атайды 3.ол жерден шығатын дыбысты айтады
Сұрақтарға жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -таңғажайып жерді атайды -орналасқан жерін атайды -ол жерден шығатын дыбысты айтады ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 лайк) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 лайк) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Лайк суреті салынған таратпа Көк қарын даш |
|
Жетісу облысы, Талдықорған қаласы, Еңбек ауылындағы № 22 орта мектеп, Бастауыш сынып мұғалімі Абдувалиева Гүлзада Салихжанқызы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дені саудың –жаны сау Табиғат физикасы
Дені саудың –жаны сау Табиғат физикасы
|
Бөлім |
Дені саудың –жаны сау Табиғат физикасы (дыбыс) |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдувалиева Гүлзада |
||||
|
Сынып: 1 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи дыбыс көздері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.5.3.2 дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажырату |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
табиғи дыбыс көздерімен танысу |
||||
|
Құндылық |
«Бірлік пен ынтымақ» айы «Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ» |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Не байқадың? Нелердің дыбысын естуге болады? Қоршаған ортада қандай дыбыс көздері бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау табиғи дыбыс көздерімен танысасың.
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Қай баланың дауысы қатты естіледі? Неліктен?
ЕББҚ Қай баланың дауысы қатты естіледі? Талқылау сұрақтары: 1.Табиғи дыбыс көздеріне нелер жатады? |
Сұрақтарға жауап береді
1. дауысы қатты естілетін баланы анықтайды 2.себебін түсіндіреді
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Лайктар салынған таратпа Дескриптор: -дауысы қатты естілетін баланы анықтайды -себебін түсіндіреді
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 2-тапсырма 101 -бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Ертегі немесе мультфильм кейіпкерлерін есіңе түсір. Қай кейіпкер қатты күледі? Ақырын күлетін кейіпкерді атай аласың ба? ЕББҚ Қай кейіпкер қатты күледі? Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыс қалай пайда болады? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз, Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз. Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз, Біз қырыққабатты басамыз, басамыз. |
1. қатты күлетін кейіпкерді атайды 2.ақырын күлетін кейіпкерді атайды Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: --қатты күлетін кейіпкерді атайды -ақырын күлетін кейіпкерді атайды ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 3-тапсырма 101-бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Бейнежазба ұсыну Қазақстандағы ең таңғажайып жер қалай аталады? Ол қай жерде орналасқан? Жел соқса ол жерден қандай дыбыс естіледі? ЕББҚ Сұраққа жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Әнші құмды тағы қалай атайды? |
Бейнежазбаны тамашалайды 1. таңғажайып жерді атайды 2.орналасқан жерін атайды 3.ол жерден шығатын дыбысты айтады
Сұрақтарға жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -таңғажайып жерді атайды -орналасқан жерін атайды -ол жерден шығатын дыбысты айтады ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 лайк) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 лайк) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Лайк суреті салынған таратпа Көк қарын даш |
|
Жетісу облысы, Талдықорған қаласы, Еңбек ауылындағы № 22 орта мектеп, Бастауыш сынып мұғалімі Абдувалиева Гүлзада Салихжанқызы
шағым қалдыра аласыз













