|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
М.Конурбаева |
|||
|
Күні |
03.11.2025ж |
|||
|
Сынып 9 б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректер базасы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асырады |
|||
|
Әділдік және жауапкершлік құндылығы |
✓ Цифрлық этиканы сақтау, авторлық құқық нормаларын ұстану, ақпараттық ресурстарды жауапкершілікпен пайдалану және ақпаратты сын тұрғысынан бағалау арқылы қалыптасады. ✓ Күтілетін нәтижелер: білім алушылар ақпарат көздерінің шынайылығын ажырата алады, авторлық құқықты құрметтейді, өз жұмысына жауапкершілікпен қарайды, желіде өзін дұрыс ұстайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Жасанды интелект» оқушылар бір біріне ізгі ниеттерін білдіреді
3. Топқа бөлу. «Су тамшылары»арқылы балалар топқа бөлінеді
4.Үй тапсырмасын қайталау << Өткенді еске түсірейік >>әдісі арқылы Өткен тақырыпты еске түсіреді1 Электрондық кестеде деректер базасын құрудағы өріс және жазба ұғымдарына анықтама беріңіз. Олар кестенің қандай бөліктеріне сәйкес келеді? 2. Электрондық кестедегі қарапайым деректер базасының негізгі құрылымдық элементтері неден тұрады? 3. Деректер базасындағы кілтті өріс (ключевоеполе) дегеніміз не және оның негізгі қызметі қандай? 4. Excel сияқты электрондық кестені деректер базасы ретінде тиімді қолдану үшін қандай негізгі ережелерді сақтау қажет? 5. Электрондық кестедегі деректер базасымен жұмыс істеудің (мәліметтерді өңдеудің) қандай негізгі әдістері бар? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Oқушылар бір бірне жүрек арқылы жақсы сөздер айтады 3.су тамшыларыарқылы топқа бөлінеді 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор -Үй жұмысын талдап сұрақтарға жауап береді -2 балл |
Оқулық «Арман» https://1drv.ms/p/c/fc2d1b0e20865fd1/EfKB_t9wd0lGvO6YDoT2GbcBXBElizjAGxo-oAzRQ9bBAA?e=JuALtq су тамшылары |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ түсіндіру
1-тапсырма. Топтық жұмысЖИ мен тапсырма «Teachshare» топтасып жұмысты орындайды 2-тапсырма Жұптық жұмыс Функционалдық сауаттылық «Ойлан – Талқыла – Қорыт»арқылы тапсырманы орындайды
Өмірмен байланыс
3- тапсырма Жеке жұмысКомпютермен жұмыс «зерттеу және таныстыру» әдісі арқылы берілген тапсырманы орындайды
4-тапсырма Сабақты бекіту. «Wordwall»онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тындайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -топтаса онлайн платформадатапсырманыорындайды 2 балл Дескриптор: -Эленктрондыкестелердін күнделікті өмірде қолдануын 3 бағанда толтырады 2 балл Дескриптор: - Сабақта оқылған материалды бекіту үшін «Күнделік» деректер базасын қажетті ақпаратпен толықтырады: 2 балл Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
https://www.teachshare.com/editor-form/019a8c46-7cfd-7e94-a204-4dbaf0bd92e9 жұмыс дәптер Тапсырма https://1drv.ms/p/c/fc2d1b0e20865fd1/EU1kOxJ9ksdMnhnW7xb9EewBLc24L6Fg0O5uXgyhbMBVcg?e=Va0yaC Компютер Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері
байланыс. 10 балдық жүйемен бағаланады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
https://1drv.ms/p/c/fc2d1b0e20865fd1/EQBn0rqNEm9EpirWoTt0yMQBNiVNycV-r_2DJzyQeaTOmA?e=CmCzi8 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
деректер базасы
деректер базасы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
М.Конурбаева |
|||
|
Күні |
03.11.2025ж |
|||
|
Сынып 9 б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректер базасы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асырады |
|||
|
Әділдік және жауапкершлік құндылығы |
✓ Цифрлық этиканы сақтау, авторлық құқық нормаларын ұстану, ақпараттық ресурстарды жауапкершілікпен пайдалану және ақпаратты сын тұрғысынан бағалау арқылы қалыптасады. ✓ Күтілетін нәтижелер: білім алушылар ақпарат көздерінің шынайылығын ажырата алады, авторлық құқықты құрметтейді, өз жұмысына жауапкершілікпен қарайды, желіде өзін дұрыс ұстайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Жасанды интелект» оқушылар бір біріне ізгі ниеттерін білдіреді
3. Топқа бөлу. «Су тамшылары»арқылы балалар топқа бөлінеді
4.Үй тапсырмасын қайталау << Өткенді еске түсірейік >>әдісі арқылы Өткен тақырыпты еске түсіреді1 Электрондық кестеде деректер базасын құрудағы өріс және жазба ұғымдарына анықтама беріңіз. Олар кестенің қандай бөліктеріне сәйкес келеді? 2. Электрондық кестедегі қарапайым деректер базасының негізгі құрылымдық элементтері неден тұрады? 3. Деректер базасындағы кілтті өріс (ключевоеполе) дегеніміз не және оның негізгі қызметі қандай? 4. Excel сияқты электрондық кестені деректер базасы ретінде тиімді қолдану үшін қандай негізгі ережелерді сақтау қажет? 5. Электрондық кестедегі деректер базасымен жұмыс істеудің (мәліметтерді өңдеудің) қандай негізгі әдістері бар? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Oқушылар бір бірне жүрек арқылы жақсы сөздер айтады 3.су тамшыларыарқылы топқа бөлінеді 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор -Үй жұмысын талдап сұрақтарға жауап береді -2 балл |
Оқулық «Арман» https://1drv.ms/p/c/fc2d1b0e20865fd1/EfKB_t9wd0lGvO6YDoT2GbcBXBElizjAGxo-oAzRQ9bBAA?e=JuALtq су тамшылары |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ түсіндіру
1-тапсырма. Топтық жұмысЖИ мен тапсырма «Teachshare» топтасып жұмысты орындайды 2-тапсырма Жұптық жұмыс Функционалдық сауаттылық «Ойлан – Талқыла – Қорыт»арқылы тапсырманы орындайды
Өмірмен байланыс
3- тапсырма Жеке жұмысКомпютермен жұмыс «зерттеу және таныстыру» әдісі арқылы берілген тапсырманы орындайды
4-тапсырма Сабақты бекіту. «Wordwall»онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тындайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -топтаса онлайн платформадатапсырманыорындайды 2 балл Дескриптор: -Эленктрондыкестелердін күнделікті өмірде қолдануын 3 бағанда толтырады 2 балл Дескриптор: - Сабақта оқылған материалды бекіту үшін «Күнделік» деректер базасын қажетті ақпаратпен толықтырады: 2 балл Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
https://www.teachshare.com/editor-form/019a8c46-7cfd-7e94-a204-4dbaf0bd92e9 жұмыс дәптер Тапсырма https://1drv.ms/p/c/fc2d1b0e20865fd1/EU1kOxJ9ksdMnhnW7xb9EewBLc24L6Fg0O5uXgyhbMBVcg?e=Va0yaC Компютер Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері
байланыс. 10 балдық жүйемен бағаланады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
https://1drv.ms/p/c/fc2d1b0e20865fd1/EQBn0rqNEm9EpirWoTt0yMQBNiVNycV-r_2DJzyQeaTOmA?e=CmCzi8 |
шағым қалдыра аласыз






















