Сабақтың тақырыбы:§ 5.2 ДЕРЕКТЕР БАЗАСЫНЫҢ НЕГІЗГІ ҰҒЫМДАРЫ
|
Бөлім |
Ақпараттық жүйелер |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 5.2 ДЕРЕКТЕР БАЗАСЫНЫҢ НЕГІЗГІ ҰҒЫМДАРЫ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.1 «реляциондық деректер қоры» ұғымын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Деректер қоры және оның түрлерін анықтайды Деректер қоры түрлерін салыстырады Реляциондық деректер қоры ұғымын түсінеді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту |
Сәлемдесу, түгендеу Өткен сабақты пысықтау: «3 таяқша» әдісі Өткен тақырыпқа байланысты әр топ: 1 сұрақ, 1 жауап, 1 идея даярлап, ортаға салады. Жауаптарын талдайды. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау арқылы бағалау «Миға шабуыл»
Деректер базасын жинақтауға арналған қандай программаларды білесіңдер? Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру. https://yandex.kz/video/preview/10739746887154888384 «Джигсо» әдісі Оқушылар оқулықпен жұмыс істейді. Бейнекөрсетілімнен көрген ақпараттарын естеріне түсіреді. Түсінгендерін топта талдайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. 1-топ. Деректер базасы дегеніміз не? Оның талаптарын айтады. 2-топ. Деректер базасының түрлерін талдайды. 3-топ. Реляциондық деректер қоры ұғымын түсіндіреді. 1-тапсырма. Кестемен жұмыс. Кестеге тиісті мәліметтерді жазыңдар.
2-тапсырма. - Access ДҚ-ның «Жасау (Создать)» терезесінің нысандарын пирамидаға төменнен жоғары қарай жазыңдар.
Дескриптор: Мәліметтер қорын жасау терезесінің нысандарын анықтайды.
Кері байланыс: «БББ кестесі» әдісі Оқушылар сабақ туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін кестеге жазады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттары-мен танысады Мұғалімді тыңдайды
Оқушылар әр топқа берілген тапсырманы оқиды, талдайды, басқа топқа түсіндіреді.
Берілген кестені дәптерге орындайды.
Берілген тапсырманы дәптерге орындайды. |
жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Оқушылар-дың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Фигуралар арқылы бағалау Бірін-бірібағалайды
Дескрип-тор арқылы бағалайды Деректер қоры және оның түрлерін анықтай-ды; Деректер қоры түрлерін салыстырады; Реляцион-дық деректер қоры ұғымын түсінеді.
Дескрип-тор: Мәлімет-тер қорының түрлері мен қызмет-терін анықтай алады.
|
АКт Интернет желісі Ватцап
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деректер базасының негізгі үғымдары 10 сынып ҚМЖ
Деректер базасының негізгі үғымдары 10 сынып ҚМЖ
Сабақтың тақырыбы:§ 5.2 ДЕРЕКТЕР БАЗАСЫНЫҢ НЕГІЗГІ ҰҒЫМДАРЫ
|
Бөлім |
Ақпараттық жүйелер |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 5.2 ДЕРЕКТЕР БАЗАСЫНЫҢ НЕГІЗГІ ҰҒЫМДАРЫ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.1 «реляциондық деректер қоры» ұғымын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Деректер қоры және оның түрлерін анықтайды Деректер қоры түрлерін салыстырады Реляциондық деректер қоры ұғымын түсінеді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту |
Сәлемдесу, түгендеу Өткен сабақты пысықтау: «3 таяқша» әдісі Өткен тақырыпқа байланысты әр топ: 1 сұрақ, 1 жауап, 1 идея даярлап, ортаға салады. Жауаптарын талдайды. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау арқылы бағалау «Миға шабуыл»
Деректер базасын жинақтауға арналған қандай программаларды білесіңдер? Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру. https://yandex.kz/video/preview/10739746887154888384 «Джигсо» әдісі Оқушылар оқулықпен жұмыс істейді. Бейнекөрсетілімнен көрген ақпараттарын естеріне түсіреді. Түсінгендерін топта талдайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. 1-топ. Деректер базасы дегеніміз не? Оның талаптарын айтады. 2-топ. Деректер базасының түрлерін талдайды. 3-топ. Реляциондық деректер қоры ұғымын түсіндіреді. 1-тапсырма. Кестемен жұмыс. Кестеге тиісті мәліметтерді жазыңдар.
2-тапсырма. - Access ДҚ-ның «Жасау (Создать)» терезесінің нысандарын пирамидаға төменнен жоғары қарай жазыңдар.
Дескриптор: Мәліметтер қорын жасау терезесінің нысандарын анықтайды.
Кері байланыс: «БББ кестесі» әдісі Оқушылар сабақ туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін кестеге жазады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттары-мен танысады Мұғалімді тыңдайды
Оқушылар әр топқа берілген тапсырманы оқиды, талдайды, басқа топқа түсіндіреді.
Берілген кестені дәптерге орындайды.
Берілген тапсырманы дәптерге орындайды. |
жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру Оқушылар-дың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Фигуралар арқылы бағалау Бірін-бірібағалайды
Дескрип-тор арқылы бағалайды Деректер қоры және оның түрлерін анықтай-ды; Деректер қоры түрлерін салыстырады; Реляцион-дық деректер қоры ұғымын түсінеді.
Дескрип-тор: Мәлімет-тер қорының түрлері мен қызмет-терін анықтай алады.
|
АКт Интернет желісі Ватцап
|
шағым қалдыра аласыз














