Сабақтың тақырыбы:
|
§ 5.5 ДЕРЕКТЕР БАЗАСЫН ҚҰРУ |
|
|
|
Бөлім |
Ақпараттық жүйелер |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 5.5 ДЕРЕКТЕР БАЗАСЫН ҚҰРУ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Жол, жазба, индекс терминдерінің анықтамасын құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Деректерді кесте түрінде ұсынуды анықтайды Өріс қасиетінің қызметін салыстырады Кестені қайта өзгерту әрекеттерін жасайды |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын сұрау https://quizizz.com/admin/quiz/66195e42b8cce51d6d7c5dd7?source=admin&trigger=quizPage Жаңа сабақты түсіндіру үшін бейнекөрсетілім көрсету. https://yandex.kz/video/preview/6759079959826123419 Жаңа сабақты түсініп болған соң, 173 беттегі 1 кестені мысал ретінде практика түрінде көрсету керек. 1 тапсырма. Практикалық тапсырма. Жеке жұмыс. 10-сынып оқушыларының деректер базасын жаса. Кестедегі деректердің типін таңда. 2-тапсырма. Оқушылардың оқу құралдарының деректер базасын жаса. Деректер базасын төмендегі кестедегі деректермен толтыр. Кестедегі деректердің типін таңда. Қорытындылау. Қандай өріс типтерін білеміз. 172 беттегі кестені сұрау, талдау. Үйге тапсырма беру. Өріс типтерін жаттап келу керек. Кері байланыс Сабақ мазмұны бойынша ойыңды білдір |
Мұғаліммен амандасады Бейнекөрсетілімді көреді, керекті ақпаратты түртіп алады. Компьютерде тапсырманы орындап шығады. Оқушылар тапсырманы компьютерде орындайды. Өріс типтерін талдайды |
Жетелеу, қолдау көрсету, бағалау Дескриптор Деректерді кестеге енгізеді. Кестедегі деректердің типін таңдайды. |
Видео, слайд Ноутбук слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деректер қорын әзірлеу ҚМЖ
Деректер қорын әзірлеу ҚМЖ
Сабақтың тақырыбы:
|
§ 5.5 ДЕРЕКТЕР БАЗАСЫН ҚҰРУ |
|
|
|
Бөлім |
Ақпараттық жүйелер |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 5.5 ДЕРЕКТЕР БАЗАСЫН ҚҰРУ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
Жол, жазба, индекс терминдерінің анықтамасын құрастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Деректерді кесте түрінде ұсынуды анықтайды Өріс қасиетінің қызметін салыстырады Кестені қайта өзгерту әрекеттерін жасайды |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту 4. Бекіту |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын сұрау https://quizizz.com/admin/quiz/66195e42b8cce51d6d7c5dd7?source=admin&trigger=quizPage Жаңа сабақты түсіндіру үшін бейнекөрсетілім көрсету. https://yandex.kz/video/preview/6759079959826123419 Жаңа сабақты түсініп болған соң, 173 беттегі 1 кестені мысал ретінде практика түрінде көрсету керек. 1 тапсырма. Практикалық тапсырма. Жеке жұмыс. 10-сынып оқушыларының деректер базасын жаса. Кестедегі деректердің типін таңда. 2-тапсырма. Оқушылардың оқу құралдарының деректер базасын жаса. Деректер базасын төмендегі кестедегі деректермен толтыр. Кестедегі деректердің типін таңда. Қорытындылау. Қандай өріс типтерін білеміз. 172 беттегі кестені сұрау, талдау. Үйге тапсырма беру. Өріс типтерін жаттап келу керек. Кері байланыс Сабақ мазмұны бойынша ойыңды білдір |
Мұғаліммен амандасады Бейнекөрсетілімді көреді, керекті ақпаратты түртіп алады. Компьютерде тапсырманы орындап шығады. Оқушылар тапсырманы компьютерде орындайды. Өріс типтерін талдайды |
Жетелеу, қолдау көрсету, бағалау Дескриптор Деректерді кестеге енгізеді. Кестедегі деректердің типін таңдайды. |
Видео, слайд Ноутбук слайд |
шағым қалдыра аласыз













