|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Дінісламова Жасмина |
|||
|
Күні |
4.12.2023ж |
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 деректерді іздеуді,сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асыру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Microsoft excel кестесінде мәліметтерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеумен танысады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Microsoft excel кестесінде мәліметтерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Үлкен көлемді деректерді бірнеше шарттар арқылы сұрыптайды, сүзгілейді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымддастыру 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды сабаққа ынталандыру мақсатында психологиялық ахуал туғызу үшін «Гүлмен тілек» әдісін қолданамыз.Оқушылар шеңбер бойымен тұрып гүлді алақандарына салып,бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. 3. Оқушыларды «Гүлмен тілек» әдісі арқылы 3 топқа бөлеміз. Мақсаты: бірлескен білім алу, өзара қарым-қатынас жасау 4. Өткен тақырыптарды еске түсіру, үй тапсырмасын сұрау мақсатында «Гүлмен тілек» әдісі арқылы жасырылған сұрақтарға жауап алу. 5. Сабақтың тақырыбын «Адасқан әріптер» арқылы ашу
6. Сабақтың мақсатымен таныстыру |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушылар бір – біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. 3. Топқа бөлінеді 4.Өткен тақырыпты сұрақтарға жауап беру арқылы естеріне түсіреді 5.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
«Вербальды бағалау» әдісі |
https://wordwall.net/play/26297/280/845 |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып «Деректерді сұрыптау және сүзгілеу» «Визуалды айғақтар» әдісі арқылы Бейне сабақ көрсету Жаңа сабақты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1 тапсырма.
learnis.ru Платформасында квест ойыны арқылы бөлмеде жасырылған сұрақтарды тауып, жауап береді. (Жекежұмыс) Дескриптор: -Кестелік процессорда құрылған және сақталған құжатты атайды; - Электронды кесте неден тұратындығын табады; -Бір жұмыс парағы қанша бағанды қамтитындығын және бағандармен жолдардың қиылысуын анықтайды; 2 тапсырма. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. (Жұптық жұмыс) терезесінің негізгі элементтерімен жұмыс жасау. Дескриптор: Microsoft Excel бағдарламасын іске қосады ұяшықтарға деректер дұрыс енгізе алады. Бір ұяшықтан екінші ұяшыққа көшіре алады. Қаріпті және ұяшықты пішімдей алады “Ойлан,жұптас, бөліс” әдісі 3 тапсырма. Топтық жұмыс ортасының негізгі элементтерінің қызметтерін мен оларды қандай жағдайда қолдануға болатынын және Microsoft Excel қолданбалы программа ортасымен танысу I топ Microsoft Excel ортасының негізгі элементтерінің қызметімен қолданылуын жазу Дескриптор: -Microsoft Excel ортасының негізгі элементтерінің қызметі мен қолданылуын жазады II топ Microsoft Excel қолданбалы программа ортасымен танысу Дескриптор: Тақырып, мәзір, құрал саймандар, Формулалар, жұмыс парағы және қалып күй қатарын атайды 4 тапсырма. Сабақты қорытындылау. «Бәйге әдісі» арқылы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру Жаңа сабақты пысықтау мақсатында https://www.learnis.ru/514236/ сілтесіне өтіп, Квест ойыны арқылы бөлмеде жасырылған сұрақтарға жауап береді Оқулықтағы 5 тапсырманы Компьютерде Microsoft Excel де негізгі элементтерінің қызметтерін толтырып, пішімдейді Оқулықтағы тапсырманы орындайды Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтайды |
Өзін – өзі жауап бойынша бағалау Дискриптор ұяшықтарға 1. Microsoft Excel бағдарламасын іске қосады 2. Деректер дұрыс енгізе алады. 3.Бір ұяшықтан екінші ұяшыққа көшіре алады. 4.Қаріпті және ұяшықты пішімдей алады Қалыптастырушы бағалау |
https://www.learnis.ru/514236/ Оқулық https://learningapps.org/display?v=p1vfvg1jc17 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
түрлі-түсті электронды стикерлермен жазады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтың соңындағы сұрақтарға жауап жазып келу |
Тапсырманы орындап келеді |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Дінісламова Жасмина |
|||
|
Күні |
4.12.2023ж |
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 деректерді іздеуді,сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асыру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Microsoft excel кестесінде мәліметтерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеумен танысады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Microsoft excel кестесінде мәліметтерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Үлкен көлемді деректерді бірнеше шарттар арқылы сұрыптайды, сүзгілейді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымддастыру 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды сабаққа ынталандыру мақсатында психологиялық ахуал туғызу үшін «Гүлмен тілек» әдісін қолданамыз.Оқушылар шеңбер бойымен тұрып гүлді алақандарына салып,бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. 3. Оқушыларды «Гүлмен тілек» әдісі арқылы 3 топқа бөлеміз. Мақсаты: бірлескен білім алу, өзара қарым-қатынас жасау 4. Өткен тақырыптарды еске түсіру, үй тапсырмасын сұрау мақсатында «Гүлмен тілек» әдісі арқылы жасырылған сұрақтарға жауап алу. 5. Сабақтың тақырыбын «Адасқан әріптер» арқылы ашу
6. Сабақтың мақсатымен таныстыру |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушылар бір – біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. 3. Топқа бөлінеді 4.Өткен тақырыпты сұрақтарға жауап беру арқылы естеріне түсіреді 5.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
«Вербальды бағалау» әдісі |
https://wordwall.net/play/26297/280/845 |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып «Деректерді сұрыптау және сүзгілеу» «Визуалды айғақтар» әдісі арқылы Бейне сабақ көрсету Жаңа сабақты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1 тапсырма.
learnis.ru Платформасында квест ойыны арқылы бөлмеде жасырылған сұрақтарды тауып, жауап береді. (Жекежұмыс) Дескриптор: -Кестелік процессорда құрылған және сақталған құжатты атайды; - Электронды кесте неден тұратындығын табады; -Бір жұмыс парағы қанша бағанды қамтитындығын және бағандармен жолдардың қиылысуын анықтайды; 2 тапсырма. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. (Жұптық жұмыс) терезесінің негізгі элементтерімен жұмыс жасау. Дескриптор: Microsoft Excel бағдарламасын іске қосады ұяшықтарға деректер дұрыс енгізе алады. Бір ұяшықтан екінші ұяшыққа көшіре алады. Қаріпті және ұяшықты пішімдей алады “Ойлан,жұптас, бөліс” әдісі 3 тапсырма. Топтық жұмыс ортасының негізгі элементтерінің қызметтерін мен оларды қандай жағдайда қолдануға болатынын және Microsoft Excel қолданбалы программа ортасымен танысу I топ Microsoft Excel ортасының негізгі элементтерінің қызметімен қолданылуын жазу Дескриптор: -Microsoft Excel ортасының негізгі элементтерінің қызметі мен қолданылуын жазады II топ Microsoft Excel қолданбалы программа ортасымен танысу Дескриптор: Тақырып, мәзір, құрал саймандар, Формулалар, жұмыс парағы және қалып күй қатарын атайды 4 тапсырма. Сабақты қорытындылау. «Бәйге әдісі» арқылы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру Жаңа сабақты пысықтау мақсатында https://www.learnis.ru/514236/ сілтесіне өтіп, Квест ойыны арқылы бөлмеде жасырылған сұрақтарға жауап береді Оқулықтағы 5 тапсырманы Компьютерде Microsoft Excel де негізгі элементтерінің қызметтерін толтырып, пішімдейді Оқулықтағы тапсырманы орындайды Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтайды |
Өзін – өзі жауап бойынша бағалау Дискриптор ұяшықтарға 1. Microsoft Excel бағдарламасын іске қосады 2. Деректер дұрыс енгізе алады. 3.Бір ұяшықтан екінші ұяшыққа көшіре алады. 4.Қаріпті және ұяшықты пішімдей алады Қалыптастырушы бағалау |
https://www.learnis.ru/514236/ Оқулық https://learningapps.org/display?v=p1vfvg1jc17 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
түрлі-түсті электронды стикерлермен жазады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтың соңындағы сұрақтарға жауап жазып келу |
Тапсырманы орындап келеді |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















