|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асырады |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
• Қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну • Сенімді қарым-қатынас орнату және ұжымда жағымды ахуалды сақтай білу • Тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Шаттық шеңбер құрып, бір-біріне тілектерін айтады. 3. Топқа бөлу: Гүлдің түстеріне сәкес 3 топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын пысықтау 4.«Шахмат» әдісі Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын кезекпен жазады, кейін ой бөліседі. -Сүзгі деген не? -Мәтіндік және сандық сүзгілер қалай қолданылады? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3. Гүл түстеріне сәйкес топқа бөлінеді 4. Үй тасырмасын қайталайды |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап жазады 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі гүлдер Шахмат тақтасының суреті |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ түсіндіру
1-тапсырма . Топтық жұмыс «Эйлер шеңбері» әдісі бойынша сұрақтар беріледі А-4 параққа, шағын постерге Эйлер шеңбері сызылып, кезекпен идеялар талқыланып, жазылады. 1-топ Деректер базасындағы сұрыптау және сүзгілеу не үшін қолданылады? 2-топ: Деректер базасымен жұмыс істеу кезінде MS Excel сұрыптау және сүзгілеу әдістеріне қалай көмектеседі? 3-топ деректерді сұрыптау қандай қадамдардан тұрады? 2- тапсырма. Жұптық жұмыс. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі бойынша тапсырма беріледі. Сол тапсырманы талдап , көршілер бір-біріне анықтама береді. Дәптерге орындайды.
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Кеңейтілген сүзгілеуді пайдалану реті қандай? 3-тапсырма. Компьютермен жұмыс. Жеке жұмыс «Ой қозғау» әдісі
Сергіту сәті: «Бұзық телефон» ойыны Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады Сабақты бекіту . «Wordwall» 4-тапсырма Платформасында сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1.тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Сұраққа жауап береді 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4- тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Деректер базасындағы сұрыптау және сүзгілеу не үшін қолданылатынын айтады - Деректер базасымен жұмыс істеу кезінде MS Excel сұрыптау және сүзгілеу әдістеріне көмектеседі 2 балл Дескриптор: -Деректер базасындағы сұрыптау және сүзгілеуден өткізу түрлеріне , олардың қызметіне талдау жасайды 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: -«Әлемдегі қазақтардың сандық бейнесі» кестесіне сүзгілеуді пайдалана отырп, анықтайды 2 балл Дескриптор: Онлайн платформа арқылы сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Презентация Деректерді сұрыптау және сүзгілеу (2).pptx А-4 парақша, маркер, стикер Оқулық, жұмыс дәптер Таратпа қағаз Компьютер, оқулық https://wordwall.net/resource/81472196 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс:
Оқушылар 10 балдық жүйемен бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу.9-сынып. ҚМЖ
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу.9-сынып. ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асырады |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
• Қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну • Сенімді қарым-қатынас орнату және ұжымда жағымды ахуалды сақтай білу • Тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Шаттық шеңбер құрып, бір-біріне тілектерін айтады. 3. Топқа бөлу: Гүлдің түстеріне сәкес 3 топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын пысықтау 4.«Шахмат» әдісі Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын кезекпен жазады, кейін ой бөліседі. -Сүзгі деген не? -Мәтіндік және сандық сүзгілер қалай қолданылады? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3. Гүл түстеріне сәйкес топқа бөлінеді 4. Үй тасырмасын қайталайды |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап жазады 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі гүлдер Шахмат тақтасының суреті |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ түсіндіру
1-тапсырма . Топтық жұмыс «Эйлер шеңбері» әдісі бойынша сұрақтар беріледі А-4 параққа, шағын постерге Эйлер шеңбері сызылып, кезекпен идеялар талқыланып, жазылады. 1-топ Деректер базасындағы сұрыптау және сүзгілеу не үшін қолданылады? 2-топ: Деректер базасымен жұмыс істеу кезінде MS Excel сұрыптау және сүзгілеу әдістеріне қалай көмектеседі? 3-топ деректерді сұрыптау қандай қадамдардан тұрады? 2- тапсырма. Жұптық жұмыс. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі бойынша тапсырма беріледі. Сол тапсырманы талдап , көршілер бір-біріне анықтама береді. Дәптерге орындайды.
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Кеңейтілген сүзгілеуді пайдалану реті қандай? 3-тапсырма. Компьютермен жұмыс. Жеке жұмыс «Ой қозғау» әдісі
Сергіту сәті: «Бұзық телефон» ойыны Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады Сабақты бекіту . «Wordwall» 4-тапсырма Платформасында сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1.тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Сұраққа жауап береді 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4- тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Деректер базасындағы сұрыптау және сүзгілеу не үшін қолданылатынын айтады - Деректер базасымен жұмыс істеу кезінде MS Excel сұрыптау және сүзгілеу әдістеріне көмектеседі 2 балл Дескриптор: -Деректер базасындағы сұрыптау және сүзгілеуден өткізу түрлеріне , олардың қызметіне талдау жасайды 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: -«Әлемдегі қазақтардың сандық бейнесі» кестесіне сүзгілеуді пайдалана отырп, анықтайды 2 балл Дескриптор: Онлайн платформа арқылы сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Презентация Деректерді сұрыптау және сүзгілеу (2).pptx А-4 парақша, маркер, стикер Оқулық, жұмыс дәптер Таратпа қағаз Компьютер, оқулық https://wordwall.net/resource/81472196 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс:
Оқушылар 10 балдық жүйемен бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



























