|
Бөлім: |
Деректер базасы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Толендиева А |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асырады |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау «Миға шабуыл» әдісі * Алдыңғы тақырыпты зерттеу кезінде танысқан деректерді сұрыптауда қандай кемшіліктерді атап өтуге болады? * Қандай деректермен жұмыс істегенде, сұрыптауды орындау қиындық тудырады? * Белгілі бір шарттарға сәйкес өзіңіз туралы деректерді тез алуға болатын күнделікті өмірден қандай мысалдар келтіруге болады? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау |
Балалар сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді, Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
«Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады (Бейнежазба материалдары, слайд материалдарын қолдануға болады) Фигуралардың көмегімен оқушыларды 3 топқа бөлу. I-үшбұрыштар тобы. II-шеңберлер тобы. III-төртбұрыштар тобы. Топтағы оқушылар оқу материалын құрылымдау арқылы "сүзу" тақырыбы бойынша кластер жасайды. Әр топ өз кластерін қорғайды. Сергіту сәті. Ж
«Халқыныі саны» және «Құрлық» өрісі бойынша жасалған сүзгі нәтижесін табыңыз.
ӨЖ. 1870 жылдан бұрын салынған және Орсада сақталған барлық суретшілердің суреттерін шығару үшін таңдау шартын ұйымдастыр
Практикалық жұмыс. Берілген шарттар бойынша сүзгі жасап, басқа кестеге орналастыр
https://wordwall.net/ru/resource/82260230 Сұрақтарға жауап беру: 1. Сүзгі функциясы қандай? Ол қандай жағдайларда қолданылады? 2. Сұрыптау мен сүзудің айырмашылығы неде? 3. Сүзудің қандай түрлері бар? |
Жаңа тақырыппен танысу, топтарға бөлінеді Кластер жасайды, әр топ өз кластерін қорғайды. Топтағы оқушылар өзара сұрақтармен алмасады
Көз жаттығуларын орындау а б) - интерактивті тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді |
«Мақтау», «Мадақтау», «Қошаметтеу» Дескриптор: - сүзу шарттарын атайды - сүзгіні пайдаланып, жазбалар санын анықтайды; 2б - таңдау шартын жазады 2б - үлгі бойынша кесте құрады - шарт бойынша деректерді сүзгілеуді жүзеге асырады, әр шарт үшін 1б |
оқулық Оқулық, жұмыс парағы: https://wordwall.net/ru/resource/82260230
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Мәліметтер базасында сұрыптау және сүзу түрлері мен функцияларын талдаңыз Рефлексия. «Инстаграмм» |
Ү/т жазады. Өз ұсыныстарын жазады |
Өзін өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу ҚМЖ
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу ҚМЖ
|
Бөлім: |
Деректер базасы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Толендиева А |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректерді сұрыптау және сүзгілеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асырады |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау «Миға шабуыл» әдісі * Алдыңғы тақырыпты зерттеу кезінде танысқан деректерді сұрыптауда қандай кемшіліктерді атап өтуге болады? * Қандай деректермен жұмыс істегенде, сұрыптауды орындау қиындық тудырады? * Белгілі бір шарттарға сәйкес өзіңіз туралы деректерді тез алуға болатын күнделікті өмірден қандай мысалдар келтіруге болады? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау |
Балалар сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді, Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
«Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады (Бейнежазба материалдары, слайд материалдарын қолдануға болады) Фигуралардың көмегімен оқушыларды 3 топқа бөлу. I-үшбұрыштар тобы. II-шеңберлер тобы. III-төртбұрыштар тобы. Топтағы оқушылар оқу материалын құрылымдау арқылы "сүзу" тақырыбы бойынша кластер жасайды. Әр топ өз кластерін қорғайды. Сергіту сәті. Ж
«Халқыныі саны» және «Құрлық» өрісі бойынша жасалған сүзгі нәтижесін табыңыз.
ӨЖ. 1870 жылдан бұрын салынған және Орсада сақталған барлық суретшілердің суреттерін шығару үшін таңдау шартын ұйымдастыр
Практикалық жұмыс. Берілген шарттар бойынша сүзгі жасап, басқа кестеге орналастыр
https://wordwall.net/ru/resource/82260230 Сұрақтарға жауап беру: 1. Сүзгі функциясы қандай? Ол қандай жағдайларда қолданылады? 2. Сұрыптау мен сүзудің айырмашылығы неде? 3. Сүзудің қандай түрлері бар? |
Жаңа тақырыппен танысу, топтарға бөлінеді Кластер жасайды, әр топ өз кластерін қорғайды. Топтағы оқушылар өзара сұрақтармен алмасады
Көз жаттығуларын орындау а б) - интерактивті тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді |
«Мақтау», «Мадақтау», «Қошаметтеу» Дескриптор: - сүзу шарттарын атайды - сүзгіні пайдаланып, жазбалар санын анықтайды; 2б - таңдау шартын жазады 2б - үлгі бойынша кесте құрады - шарт бойынша деректерді сүзгілеуді жүзеге асырады, әр шарт үшін 1б |
оқулық Оқулық, жұмыс парағы: https://wordwall.net/ru/resource/82260230
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Мәліметтер базасында сұрыптау және сүзу түрлері мен функцияларын талдаңыз Рефлексия. «Инстаграмм» |
Ү/т жазады. Өз ұсыныстарын жазады |
Өзін өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз
Ж. Деректер базасы
берілген.

)













