|
Бөлім |
5.1 Ғылым әлемі |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Каденова З.А |
||||||||||||||||||||
|
Күні : 18.09.2023 |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А» «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректерді талдау |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.5.1 - қайталанған өлшеулер кезіндегі арифметикалық орташа шаманы есептейді және тенденцияларын анықтау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Сабақ барысында оқушылардың топтық жұмысын ұйымдастыру Теорияда алған білімдерін практикада қолдануға үйрету Зертханалалық құралдармен жұмыс жасау дағдыларын одан ары дамытады |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Басы |
О
Зерттеу кезеңдерін еске түсіру 1-кезең – мәселені айқындау. 2-кезең – жұмыстың тақырыбын анықтау. 3-кезең – мақсат, міндетін тұжырымдау. 4-кезең – зерттеу әдістерін таңдау. 5-кезең – зерттеу нәтижелерін өңдеу |
Оқушылар сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады. Зерттеудің 4 кезеңдерін естеріне түсіре отырып, 5-ші кезеңмен танысады. |
«Бас бармақ» әдісі
|
Оқулық |
|||||||||||||||||
|
Ортасы |
Орташа арифметикалық мән СА 1 тапсырма. Есеп Бір күн ішіндегі орташа тәуліктік температураны үш өлшеммен анықтау керек: 1:t
5,7,6 – тәуліктің әр мезгіліндегі температура көрсеткіштері, 3-өлшеу саны Дескриптор:
2 тапсырма. «Сыңарын тап» әдісі Берілген кестені сәйкестендіру
Дескриптор:
Оқушылардың қызметін бағалау
Оқушылардың нәтижерелін тыңдау. «Ой қозғау» «Өлшем нәтижелері неге әр түрлі болады?» Жетелеуші сұрақтар арқылы оқушыларды нәтижені орташаландыру қажеттілігіне әкелу
Арифметикалық орта туралы мәлімет беру «Сергіту сәті» топтық жұмыс Оқушылар 6 стаканды бір-бірінің үстіне қойғандағы уақыт өлшемдерін санайды.
Үйге тапсырмаТалдауға арналған шығармашылық тапсырма: 1.«Жеті лақ» ертегісінде ана-ешкі қандай амалды жеткіліксіз жақсы жүзеге асырды және лақтар жазым бола жаздады? Ана-ешкі кетпестен бұрын не істеу керек еді? 2. Қарама-қайшылықтарды құрастыруды аяқтаңыз. Егер қолшатыр үлкен болса, онда …, бірақ…. Егер қолшатыр кішкентай болса, онда …, бірақ… 3. Сіз кез-келген затты жетілдіруге болады дегенмен келісесіз бе? Осыдан, біз негізінде жетілмеген әлемде өмір сүретініміз шығады. Бұл жақсы ма әлде жаман ба?
|
Оқушылар есептерді шығарады. (5+7+6)/3 Кестені оқушылар орындайды. Жауабы.
Топтық жұмыс 1 топ – Топтың барлық қатысушыларының бойын өлшеу 2 топ – Топтың барлық қатысушылары үшін минутына жүрек соғысының жиілігін өлшеу 3 топ – Топтың барлық қатысушылары үшін минутына дем алу санын өлшеу. 4 топ – Сынып бөлмесінің ұзындығын қадаммен өлшеу.
|
ҚБ:«Cерпілген сауал»Тақырыптың түсіну деңгейін арттыру, қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтар қойылады. ҚБ: «Плюс,минус,қызықты » әдісі (кестеге ойыңды жаз) |
Постер
Ресурс
Оқулық 24-25 беттер
Рулетка Стакандар Резинкаға байланған жіп |
|||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
РЕФЛЕКСИЯ «Тик ток» әдісі
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Тик ток парағы |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деректерді талдау. 5 сынып
Деректерді талдау. 5 сынып
|
Бөлім |
5.1 Ғылым әлемі |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Каденова З.А |
||||||||||||||||||||
|
Күні : 18.09.2023 |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А» «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректерді талдау |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.5.1 - қайталанған өлшеулер кезіндегі арифметикалық орташа шаманы есептейді және тенденцияларын анықтау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Сабақ барысында оқушылардың топтық жұмысын ұйымдастыру Теорияда алған білімдерін практикада қолдануға үйрету Зертханалалық құралдармен жұмыс жасау дағдыларын одан ары дамытады |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Басы |
О
Зерттеу кезеңдерін еске түсіру 1-кезең – мәселені айқындау. 2-кезең – жұмыстың тақырыбын анықтау. 3-кезең – мақсат, міндетін тұжырымдау. 4-кезең – зерттеу әдістерін таңдау. 5-кезең – зерттеу нәтижелерін өңдеу |
Оқушылар сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады. Зерттеудің 4 кезеңдерін естеріне түсіре отырып, 5-ші кезеңмен танысады. |
«Бас бармақ» әдісі
|
Оқулық |
|||||||||||||||||
|
Ортасы |
Орташа арифметикалық мән СА 1 тапсырма. Есеп Бір күн ішіндегі орташа тәуліктік температураны үш өлшеммен анықтау керек: 1:t
5,7,6 – тәуліктің әр мезгіліндегі температура көрсеткіштері, 3-өлшеу саны Дескриптор:
2 тапсырма. «Сыңарын тап» әдісі Берілген кестені сәйкестендіру
Дескриптор:
Оқушылардың қызметін бағалау
Оқушылардың нәтижерелін тыңдау. «Ой қозғау» «Өлшем нәтижелері неге әр түрлі болады?» Жетелеуші сұрақтар арқылы оқушыларды нәтижені орташаландыру қажеттілігіне әкелу
Арифметикалық орта туралы мәлімет беру «Сергіту сәті» топтық жұмыс Оқушылар 6 стаканды бір-бірінің үстіне қойғандағы уақыт өлшемдерін санайды.
Үйге тапсырмаТалдауға арналған шығармашылық тапсырма: 1.«Жеті лақ» ертегісінде ана-ешкі қандай амалды жеткіліксіз жақсы жүзеге асырды және лақтар жазым бола жаздады? Ана-ешкі кетпестен бұрын не істеу керек еді? 2. Қарама-қайшылықтарды құрастыруды аяқтаңыз. Егер қолшатыр үлкен болса, онда …, бірақ…. Егер қолшатыр кішкентай болса, онда …, бірақ… 3. Сіз кез-келген затты жетілдіруге болады дегенмен келісесіз бе? Осыдан, біз негізінде жетілмеген әлемде өмір сүретініміз шығады. Бұл жақсы ма әлде жаман ба?
|
Оқушылар есептерді шығарады. (5+7+6)/3 Кестені оқушылар орындайды. Жауабы.
Топтық жұмыс 1 топ – Топтың барлық қатысушыларының бойын өлшеу 2 топ – Топтың барлық қатысушылары үшін минутына жүрек соғысының жиілігін өлшеу 3 топ – Топтың барлық қатысушылары үшін минутына дем алу санын өлшеу. 4 топ – Сынып бөлмесінің ұзындығын қадаммен өлшеу.
|
ҚБ:«Cерпілген сауал»Тақырыптың түсіну деңгейін арттыру, қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтар қойылады. ҚБ: «Плюс,минус,қызықты » әдісі (кестеге ойыңды жаз) |
Постер
Ресурс
Оқулық 24-25 беттер
Рулетка Стакандар Резинкаға байланған жіп |
|||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
РЕФЛЕКСИЯ «Тик ток» әдісі
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Тик ток парағы |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
қушыларды әлеуметтік желілердің логитиптері арқылы топқа бөлу

(а₁+а₂+…+ап)/п





















