Десант сабақ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Десант сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
ЖАС МАМАНДАР АРАСЫНДА ӨТКІЗІЛГЕН
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Уақыт

32-сабақтың

тақырыбы

Қысқы кеш суреттері

Оқу бағдарла-

масына сілтеме

1.5 Тыңдалған шығарма бойынша пікір білдіру.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу

бағдарламасына сілтеме)

3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын өз сөзімен жеткізеді.

Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды.

Кейбір оқушылар: өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізеді.

Құндылық

Көркемсөзді түсіну

Пәнаралық

байланыстар

Дүниетану. Өзін-өзі тану

АКТ-ны қолдану

дағдылары

Интербелсенді тақта

Алдыңғы білім

Т. Жароков. «Ауыл күзі»

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек:

Қол алысып, қане, біз, Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру.

«Сиқырлы сандық» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау.


Сабақтың

Ойқозғау. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен


ортасы

таныстыру.


1-тапсырма. Оқулықтағы жұмбақтардың шешуін тап. Бұл қай


жыл мезгіліне қатысты айтылған сөздер? Осы мезгілді


сипаттайтын тағы 5 сөз ойластыр.


Мағынаны ажырату.


Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу


ретін біледі).


«Балалар философиясы» әдісі.


Тақырыпты болжау.


Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту.


Түсіну.




























Оқылым.

  1. тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. «Қысқы кеш» Автормен танысу айдары. А.С. Пушкин Қолдану.

  2. тапсырма. Өлеңді қайталап оқып, боранға қатысты сөздерді тап, дауыстап айт. Ақын суреттеген қысқы боран нені елестетеді?

Бағалау критерийі. Өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізе алады.

Бағалау: БК бойынша бағаланады. Сергіту сәті. «333 жаттығуы» Жұптық жұмыс. Жұптастыру.

  1. тапсырма. Өлеңнің алғашқы 2 шумағын қайталап оқы. Осы жолдардағы көркем ойға сәйкес келетін қарасөзді мәтін бөлігін тап.

Бағалау. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Қызыл түс пен сары түсті көтергендер не үшін көтергендерін түсіндіріп, ұсыныс, ескертулерін айтады.

Жеке жұмыс.

  1. тапсырма. Өлеңдегі ұйқасып тұрған сөздерді ата. Өлең ұйқасын сызба түрінде (квадрат, шеңбер) көрсет.




Қыстың суреті










Бағалау парағы










Түрлі түсті қағаздар

Ойтолғау Жазылым.

Мәтінді пайдаланып, 5 жол өлең құрастыр. Тақырыбы: Боран.

ҚБ ретінде дәптердегі 1-тапсырма. «Ауыл күзі», «Қысқы кеш» өлеңдерін салыстыр.



«Ауыл күзі».

Тайыр Жароков

«Қысқы кеш». А.С. Пушкин.

Аударған Тайыр Жароков



Ұқсастықтары





















Айырмашылығы





















Іс-әрекеттер немесе табиғат құбылыстары





















Әдеби көркемдегіш құралдар
























Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы. Өлең мазмұндарының ұқсастығы мен айырма- шылығын айту.

Кері байланыс. Ауызша.

«Рефлексиялық шеңбер».

Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.   Сабақ барысында көңіл күйің қандай болды? Неліктен?   Бүгін не білдің? Сен үшін не жаңалық болды?

 Сабаққа қатысуыңды қалай бағалайсың?   Сабақта қандай қиындықтар туындады?

Сабақ аяқталғанда көңіл күйің қандай? Неліктен?


Қосымша мағлұматтар

Дифференциация –

Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай

тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қанша-

лықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ

бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.12.2019
3184
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі