Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Көркем еңбек |
Мектеп: «Б.Момышұлы атындағы жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|||||||||||
|
Күні: 09.04.2024ж |
Оқытушының аты-жөні: Жетписбаева Жансара Курметовна |
|||||||||||
|
Сынып: 6А |
Қатысушылар саны: 9 |
Қатыспағандар:0 |
||||||||||
|
Бөлім: |
Тамақтану мәдениеті. |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Десерт әзірлеу технологиясы |
|||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.2.4.3-Жылдам орындалатын тағамдар мен десерт дайындау технологияларын білу және қолдану 6.2.4.4- Әр түрлі тағамдарды дайындау үшін азық-түліктер, құрал-саймандар мен керек-жарақтарын анықтау және таңдау. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға жылдам орындалатын тағамдар туралы мәліметтер бере отырып, десер дайындар технологиясын білуге және қолдануға баулу. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы /8 минут/ |
Ұйымдастыру кезеңі -оқушылармен амандасу; -сыныпты түгендеу; Психологиялық ахуал: «Тағамдар» ойыны Топқа бөлу «Мозайка» әдісі. Десерт, жылдам орындалатын тағам суреті. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушылар шеңберге тұрып «Тағамдар»ойынын ойнайды (қою тағамдар, сусындар, фасфудтар). Бір бірімен орын ауыстырады. /Тағамдарды еске түсіру./ |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
иллюстрациялық суреттер Бөліктерге бөлінген суреттер
|
||||||||
|
Ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі Топқа бөлінген суреттер арқылы тақырыпты айтады.
«БББ кестесі» (ЖЖ)
«Кинометафора» әдісі. (ЖЖ) 1 тапсырма Осы бейнежазбадан Жылдам орындалатын тағамдар және десерт әзірлеу технологиясын жазып шығыңдар. «Торлы диаграмма» әдісі (ТЖ) 1 - топ Жылдам орындалатын тағамдарды жазады. 2- топ Десерт әзірлеу технологиясын жазады.
2- тапсырма. Өз қолдарымен жылдам орындалатын тағам мен десерт әзірлеп, жарнамалаңдар. «Жарнамалау» әдісі
Жұмысқа кіріспей тұра, Қауіпсіздік ережені еске түсірейік 1-топ «Десерт» 2 -топ «Жылдам орындалатын тағам» Дискриптор 1.Жылдам орындалатын тағамдарды анықтайды 2.Жылдам орыңдалатың тағамдар мен десерт әзірлеу
|
Оқушыларға «Шебер» атты кері байланыс парағы - «білгенім», «білгім келеді» және «білдім» деген үш бағанға оқушылар бүгінгі сабақтан түйген ойларын жазып береді. .
Екі топ ауызша тағамдар туралы білгенін, білгісі келетін айтады.
Оқушылар бейнежазба қарайды. Топтық тапсырманы бірігіп орындайды.
Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді. Топтық жұмысты орындайды. |
Бірін-бірі бағалау
ҚБ «Бағдаршам» әдісін қолдану арқылы
«Жасыл» - Тапсырманы орындады
«Сары» - Толық емес орындады
«Қызыл» - Орындаған жоқ
Қ
ҚБ «Қол шапалақтау»
|
Ватмандар, түрлі-түсті маркерлер Топтық жұмысқа арналған ресурстар
Бір бейнесюжеттен үзінді көрсету арқылы баланың өз ойын, ой-пікірлерін білуге болады 1)https://www.youtube.com/watch?v=wlWd-PhFTfY. 2)https://www.youtube.com/watch?v=CKxLFmHGkpA Ватмандар, түрлі-түсті маркерлер Топтық жұмысқа арналған ресурстар |
||||||||
|
Аяқталуы /5минут/
|
Кері байланыс Сабақты бекіту. 3 –тапсырма. «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бүгінгі сабақты бекітейік. Мысалы: Бүгінгі сабақ маған ұнады. Бүгінгі сабақта мен білдім. Стикер таратылады. Берілген стикерге не білгендерің жазып жапстырады. Кестенің соңғы бөлімін стикермен толтырады. БББ кестесі
Бағалау: «Ауызша бағалау» топтар бір-бірін бағалайды. Смайлик тапсырылады Рефлексия «Жетістік баспалдағы»
Үйге тапсырма беру Жылдам орындалатын тағамдармен , десерт әзірлеу бойынша. Слайд жасау, іздену.
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін алманы таңдағандары бойынша білемін. Жасыл алманы бәрін жақсы түсінген оқушылар таңдаса , сары алманы кейбіреулерін дұрыс түсінбеген , толықтырамын деген оқушылар таңдаса, қызыл алманы тапсырманы орындай алмаған ,түсінбеген оқушылар таңдайды .Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің көрсетеді
|
Оқушылардың жасаған жұмыстарына пікір қалдыру. |
Стикер, маркер
Смайлик Кері байланыс парағы. /стикер/ «Жетістік» баспалдағы |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Десерт әзірлеу технологиясы
Десерт әзірлеу технологиясы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Көркем еңбек |
Мектеп: «Б.Момышұлы атындағы жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|||||||||||
|
Күні: 09.04.2024ж |
Оқытушының аты-жөні: Жетписбаева Жансара Курметовна |
|||||||||||
|
Сынып: 6А |
Қатысушылар саны: 9 |
Қатыспағандар:0 |
||||||||||
|
Бөлім: |
Тамақтану мәдениеті. |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Десерт әзірлеу технологиясы |
|||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.2.4.3-Жылдам орындалатын тағамдар мен десерт дайындау технологияларын білу және қолдану 6.2.4.4- Әр түрлі тағамдарды дайындау үшін азық-түліктер, құрал-саймандар мен керек-жарақтарын анықтау және таңдау. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға жылдам орындалатын тағамдар туралы мәліметтер бере отырып, десер дайындар технологиясын білуге және қолдануға баулу. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы /8 минут/ |
Ұйымдастыру кезеңі -оқушылармен амандасу; -сыныпты түгендеу; Психологиялық ахуал: «Тағамдар» ойыны Топқа бөлу «Мозайка» әдісі. Десерт, жылдам орындалатын тағам суреті. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушылар шеңберге тұрып «Тағамдар»ойынын ойнайды (қою тағамдар, сусындар, фасфудтар). Бір бірімен орын ауыстырады. /Тағамдарды еске түсіру./ |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
иллюстрациялық суреттер Бөліктерге бөлінген суреттер
|
||||||||
|
Ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі Топқа бөлінген суреттер арқылы тақырыпты айтады.
«БББ кестесі» (ЖЖ)
«Кинометафора» әдісі. (ЖЖ) 1 тапсырма Осы бейнежазбадан Жылдам орындалатын тағамдар және десерт әзірлеу технологиясын жазып шығыңдар. «Торлы диаграмма» әдісі (ТЖ) 1 - топ Жылдам орындалатын тағамдарды жазады. 2- топ Десерт әзірлеу технологиясын жазады.
2- тапсырма. Өз қолдарымен жылдам орындалатын тағам мен десерт әзірлеп, жарнамалаңдар. «Жарнамалау» әдісі
Жұмысқа кіріспей тұра, Қауіпсіздік ережені еске түсірейік 1-топ «Десерт» 2 -топ «Жылдам орындалатын тағам» Дискриптор 1.Жылдам орындалатын тағамдарды анықтайды 2.Жылдам орыңдалатың тағамдар мен десерт әзірлеу
|
Оқушыларға «Шебер» атты кері байланыс парағы - «білгенім», «білгім келеді» және «білдім» деген үш бағанға оқушылар бүгінгі сабақтан түйген ойларын жазып береді. .
Екі топ ауызша тағамдар туралы білгенін, білгісі келетін айтады.
Оқушылар бейнежазба қарайды. Топтық тапсырманы бірігіп орындайды.
Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді. Топтық жұмысты орындайды. |
Бірін-бірі бағалау
ҚБ «Бағдаршам» әдісін қолдану арқылы
«Жасыл» - Тапсырманы орындады
«Сары» - Толық емес орындады
«Қызыл» - Орындаған жоқ
Қ
ҚБ «Қол шапалақтау»
|
Ватмандар, түрлі-түсті маркерлер Топтық жұмысқа арналған ресурстар
Бір бейнесюжеттен үзінді көрсету арқылы баланың өз ойын, ой-пікірлерін білуге болады 1)https://www.youtube.com/watch?v=wlWd-PhFTfY. 2)https://www.youtube.com/watch?v=CKxLFmHGkpA Ватмандар, түрлі-түсті маркерлер Топтық жұмысқа арналған ресурстар |
||||||||
|
Аяқталуы /5минут/
|
Кері байланыс Сабақты бекіту. 3 –тапсырма. «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бүгінгі сабақты бекітейік. Мысалы: Бүгінгі сабақ маған ұнады. Бүгінгі сабақта мен білдім. Стикер таратылады. Берілген стикерге не білгендерің жазып жапстырады. Кестенің соңғы бөлімін стикермен толтырады. БББ кестесі
Бағалау: «Ауызша бағалау» топтар бір-бірін бағалайды. Смайлик тапсырылады Рефлексия «Жетістік баспалдағы»
Үйге тапсырма беру Жылдам орындалатын тағамдармен , десерт әзірлеу бойынша. Слайд жасау, іздену.
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін алманы таңдағандары бойынша білемін. Жасыл алманы бәрін жақсы түсінген оқушылар таңдаса , сары алманы кейбіреулерін дұрыс түсінбеген , толықтырамын деген оқушылар таңдаса, қызыл алманы тапсырманы орындай алмаған ,түсінбеген оқушылар таңдайды .Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің көрсетеді
|
Оқушылардың жасаған жұмыстарына пікір қалдыру. |
Стикер, маркер
Смайлик Кері байланыс парағы. /стикер/ «Жетістік» баспалдағы |
||||||||
шағым қалдыра аласыз
Б «Бутерброд
әдісі»













