Урманова Жанар Бухарбаевна Мұғалім портфолиосы А есеп
№ 4 топ П Қ мұғалім көшбасшылығы
ПШО филиалы Шымкент қаласы 13 .09.2017.ж
Коучингтің жоспары
|
Коучингтің тақырыбы: |
Оқу үдерісіндегі диалогты оқытудың маңызы |
|
Коучинг сабақ мақсаты: |
Мұғалімдерге диалогты оқыту туралы түсінік беру.Диалогтың маңызын ашу,оқыту нысаны ретінде әңгімелесуді енгізу.Барлық оқушылардың ойын айқын жеткізу жәнес с ынып өміріне қатысу қабілеттерін арттыру үшін оы тұлға ретінде дамыту.Оқытудың жаңа әдіс тәсілдерін үйрету.. |
|
Коучинг сабақ нәтижелері: |
Коуинг соңында мұғалімдер қарым қатынас тың маңызын түсінеді .Білім беру үдерісінде жеке көңіл бөлуді дамытуға ықпал ететін оқыту әдісі ретінде қолдануға болатынын түсінеді Сабақтарда диалогты оқыту әдістерін енгізеді. |
|
Түйінді идеялар: |
Диалог-мұғалімдер балалардың оқуға деген ынтасын оята алатын п әрменді тетік .Сұрау және топтық жұмыс ,жұптық жұмыс диалогтық тәсілдің балаларды оқыту сапасын арттыру құралы . |
|
Коучингтің барысы |
Ұйымдастыру кезеңі . Психологиялық ахуал қалыптастыру . |
|
|
«Диалог » видеолик. Диалог туралы қысқаша түсіндіру. Қатысушыларды топқа бөлу. Тапсырма беру (Т Ж) Әңгіменің 3түрі сипатталған мәтінді ұсыну.Топ ішінде талқылау. 1.Әңгіме дебат 2.Кумулятивті 3.Зерттеушілік . Топ мүшелері оқып шығып ,постер қорғайды. |
|
|
Критерийлері 1.Толық сипатталу керек 2.Ролдерге бөліп сомдап беру Бірін-бірі «Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды. |
|
|
Коуч Д\О пайдалана отырып белгілі бір тапсырманы орындатады. Тапсырма арқылы әдістің тиімділігін дәлелдейді. «Сыртқы және ішкі шеңбер» әдісі |
|
|
Рефлексия . Тілшімен сұхбат 1.Сіз не түсіндіңіз 2. Не үйрендіңіз? 3. Өздеріңізге не түйдіңіздер? 4. Сіздің жоспарыңыз |
|
|
|
Қоғамдастық жоспары
Тақырыбы Диалогтық оқыту әдістерін тәжірбиеге енгізу
Мақсаттары Мектептегі оқу үдерісінде жаңа әдіс тәсілдерді енгізу.Диалогтық оқытуды
сабақтарда қолданудың тиімді жолдарын қарастыру .Мұғалім тәжірбиесінде топтық және жұптық тапсырмалар орындау барысында қарым-қатынасты ң маңыздылығын түсіндіру .
|
Өткізілетін іс-шара |
Мақсаты |
Мерзімі |
Жауаптылар |
Күтілетін нәтиже |
|
|
1 |
Мектеп әкімшілігімен кездесу. |
Мектеп дирекциясын тәжірбие барысында атқарылатын жұмыс жоспарымен таныстыру . |
1 апта |
Қоғамдастық төрайымы |
Тәжірбие жұмыстарына рұхсат алу ,қолдау табу . |
|
2 |
Сауалнамалар алу. |
Сауалнама нәтижесін сараптап,о/қу үдерісіндегі Кедергілерді анықтау.. |
1 апта |
Урманова.Ж |
Сауалнама қорытындысы бойынша маңызды проблеманы шешу жолдарын қарастыру. |
|
4 |
Шеберлік сабақ . |
«Диалогті оқытудың тиімділігі» |
3 апта |
Қоғамдастық мүшелері |
Жаңа әдіс –тәсілдердің тиімділігін түсінеді,біледі. |
|
5 |
Коучинг |
«Оқу үдерісіндегі диалогтық оқудың маңызы» |
4 апта |
Урманова.Ж |
Мұғалімдер оқудағы қарым қатынастың маңызын түсінеді .Оқу сапасын арттыруға оң әсерін байқайды . |
|
3 |
Дөңгелек үстел |
«Оқушы белсенділігін арттыруда диалогтық оқытудың рөлі қандай?» Ж А Д А. |
2 апта |
Урманова.Ж |
Диалогтық оқуды оқу үдерісіне енгізе отырып ,оқушылардың белсенділігін арттыру . |
|
ц6 |
Семинар өткізу . |
« Диалогті оқудағы әдіс тәсілдер» |
5 апта |
Урманова.Ж |
Әдіс алмасу . |
|
7 |
Семинар нәтижелерін Талқылау . |
Пікір алмасу,кері байланыс,нәтижелер Сараптама жасау . |
6 апта |
Қоғамдастық Мүшелері,мұғалімдер. |
/Қорытынды . Мұғалімдер өз тәжірбиесіне әдіс –тәсілдерді енгізеді. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Диалогтың оқыту әдістерін тәжірибеге енгізу
Урманова Жанар Бухарбаевна Мұғалім портфолиосы А есеп
№ 4 топ П Қ мұғалім көшбасшылығы
ПШО филиалы Шымкент қаласы 13 .09.2017.ж
Коучингтің жоспары
|
Коучингтің тақырыбы: |
Оқу үдерісіндегі диалогты оқытудың маңызы |
|
Коучинг сабақ мақсаты: |
Мұғалімдерге диалогты оқыту туралы түсінік беру.Диалогтың маңызын ашу,оқыту нысаны ретінде әңгімелесуді енгізу.Барлық оқушылардың ойын айқын жеткізу жәнес с ынып өміріне қатысу қабілеттерін арттыру үшін оы тұлға ретінде дамыту.Оқытудың жаңа әдіс тәсілдерін үйрету.. |
|
Коучинг сабақ нәтижелері: |
Коуинг соңында мұғалімдер қарым қатынас тың маңызын түсінеді .Білім беру үдерісінде жеке көңіл бөлуді дамытуға ықпал ететін оқыту әдісі ретінде қолдануға болатынын түсінеді Сабақтарда диалогты оқыту әдістерін енгізеді. |
|
Түйінді идеялар: |
Диалог-мұғалімдер балалардың оқуға деген ынтасын оята алатын п әрменді тетік .Сұрау және топтық жұмыс ,жұптық жұмыс диалогтық тәсілдің балаларды оқыту сапасын арттыру құралы . |
|
Коучингтің барысы |
Ұйымдастыру кезеңі . Психологиялық ахуал қалыптастыру . |
|
|
«Диалог » видеолик. Диалог туралы қысқаша түсіндіру. Қатысушыларды топқа бөлу. Тапсырма беру (Т Ж) Әңгіменің 3түрі сипатталған мәтінді ұсыну.Топ ішінде талқылау. 1.Әңгіме дебат 2.Кумулятивті 3.Зерттеушілік . Топ мүшелері оқып шығып ,постер қорғайды. |
|
|
Критерийлері 1.Толық сипатталу керек 2.Ролдерге бөліп сомдап беру Бірін-бірі «Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды. |
|
|
Коуч Д\О пайдалана отырып белгілі бір тапсырманы орындатады. Тапсырма арқылы әдістің тиімділігін дәлелдейді. «Сыртқы және ішкі шеңбер» әдісі |
|
|
Рефлексия . Тілшімен сұхбат 1.Сіз не түсіндіңіз 2. Не үйрендіңіз? 3. Өздеріңізге не түйдіңіздер? 4. Сіздің жоспарыңыз |
|
|
|
Қоғамдастық жоспары
Тақырыбы Диалогтық оқыту әдістерін тәжірбиеге енгізу
Мақсаттары Мектептегі оқу үдерісінде жаңа әдіс тәсілдерді енгізу.Диалогтық оқытуды
сабақтарда қолданудың тиімді жолдарын қарастыру .Мұғалім тәжірбиесінде топтық және жұптық тапсырмалар орындау барысында қарым-қатынасты ң маңыздылығын түсіндіру .
|
Өткізілетін іс-шара |
Мақсаты |
Мерзімі |
Жауаптылар |
Күтілетін нәтиже |
|
|
1 |
Мектеп әкімшілігімен кездесу. |
Мектеп дирекциясын тәжірбие барысында атқарылатын жұмыс жоспарымен таныстыру . |
1 апта |
Қоғамдастық төрайымы |
Тәжірбие жұмыстарына рұхсат алу ,қолдау табу . |
|
2 |
Сауалнамалар алу. |
Сауалнама нәтижесін сараптап,о/қу үдерісіндегі Кедергілерді анықтау.. |
1 апта |
Урманова.Ж |
Сауалнама қорытындысы бойынша маңызды проблеманы шешу жолдарын қарастыру. |
|
4 |
Шеберлік сабақ . |
«Диалогті оқытудың тиімділігі» |
3 апта |
Қоғамдастық мүшелері |
Жаңа әдіс –тәсілдердің тиімділігін түсінеді,біледі. |
|
5 |
Коучинг |
«Оқу үдерісіндегі диалогтық оқудың маңызы» |
4 апта |
Урманова.Ж |
Мұғалімдер оқудағы қарым қатынастың маңызын түсінеді .Оқу сапасын арттыруға оң әсерін байқайды . |
|
3 |
Дөңгелек үстел |
«Оқушы белсенділігін арттыруда диалогтық оқытудың рөлі қандай?» Ж А Д А. |
2 апта |
Урманова.Ж |
Диалогтық оқуды оқу үдерісіне енгізе отырып ,оқушылардың белсенділігін арттыру . |
|
ц6 |
Семинар өткізу . |
« Диалогті оқудағы әдіс тәсілдер» |
5 апта |
Урманова.Ж |
Әдіс алмасу . |
|
7 |
Семинар нәтижелерін Талқылау . |
Пікір алмасу,кері байланыс,нәтижелер Сараптама жасау . |
6 апта |
Қоғамдастық Мүшелері,мұғалімдер. |
/Қорытынды . Мұғалімдер өз тәжірбиесіне әдіс –тәсілдерді енгізеді. |
шағым қалдыра аласыз


