Тексерілді:
|
Бірлік және ынтымақ айы |
Бірлігі күшті ел озады |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Жандарбекова
М |
|
|
Күні: |
02.12.2024 |
|
|
Сынып: 10 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Дін және тероризм |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларды діннің адам өміріндегі орны мен рөлін түсіндіру. Терроризмнің қауіптілігі мен зардабы туралы ақпарат беру. Жастардың діни сауаттылығын арттыру және экстремизмге қарсы тұру мәдениетін қалыптастыру. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ТАБЫСТЫҢ КҮМӘНДІ ТҮРЛЕРІ. ҚАЛАЙ АЛАЯҚТАРДЫҢ ТҰЗАҒЫНА ТҮСПЕУГЕ БОЛАДЫ?»
|
|
|
Мақсаты |
жас жеткіншектерге күмәнді табыс көздері туралы түсінік беру. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
I. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
Мұғалім сөзі: II. Кіріспе бөлім (5 минут)Тақырыптық бейнеролик: Мұғалімнің түсіндірмесі:
|
Білімді тексеру тапсырмасыСұрақтар:
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Сұрақтар:
III. Негізгі бөлім (15 минут)1. Дін және оның маңызы:
2. Терроризм дегеніміз не?
3. Сараптамалық талқылау:
Мысалдар:
Практикалық жұмыс:
|
Топтық жұмыс: Постер жасауТапсырма:
Тапсырманы орындағаннан кейін әр топ өз жұмысын қорғайды. |
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
«ТАБЫСТЫҢ КҮМӘНДІ ТҮРЛЕРІ. ҚАЛАЙ АЛАЯҚТАРДЫҢ ТҰЗАҒЫНА ТҮСПЕУГЕ БОЛАДЫ?»Сабақтың мақсаты: жас жеткіншектерге күмәнді табыс көздері туралы түсінік беру. Негізгі міндеттері:
Материалдар мен ресурстар: Тақырыпқа байланысты бейнематериалдар мен ақпарат, ватмандар, «Өзіңізді алаяқтардан қалай қорғауға болады?» жадынамасын жасауға арналған маркерлер. Сабақтың барысы 1. Кіріспе Күмәнді табыстардың түрлері туралы қысқаша баяндайды. Қосымша қаражат табуға шақыратын алаяқтардың басты белгілері мен таныстырады (1-қосымша). 2. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін)
Жыл сайын алаяқтар ақшаны алып тастаудың барған сайын күрделі схемаларын ойлап табады. Телефондар, компьютерлер және электрондық мұрағаттар сіз туралы көп нәрсені білуге мүмкіндік береді. Өзіңізді алдауға жол бермеңіз. Қорытынды. Сабақты қорытындылау. Жадынамалар мен нұсқаулар беру. Пайдалы сілтемелер: https://youtu.be/t68mPSKGb2A?si=9GUGpTyP3xA_TLnk https://youtu.be/jV2wZHGjA18 |
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды бөлім (10 минут)Мұғалім
сөзі: Сұрақ-жауап: Мақал-мәтелдер:
V. Рефлексия
|
Видеоны талдауТапсырма:
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дін және тероризм
Дін және тероризм
Тексерілді:
|
Бірлік және ынтымақ айы |
Бірлігі күшті ел озады |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Жандарбекова
М |
|
|
Күні: |
02.12.2024 |
|
|
Сынып: 10 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Дін және тероризм |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларды діннің адам өміріндегі орны мен рөлін түсіндіру. Терроризмнің қауіптілігі мен зардабы туралы ақпарат беру. Жастардың діни сауаттылығын арттыру және экстремизмге қарсы тұру мәдениетін қалыптастыру. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ТАБЫСТЫҢ КҮМӘНДІ ТҮРЛЕРІ. ҚАЛАЙ АЛАЯҚТАРДЫҢ ТҰЗАҒЫНА ТҮСПЕУГЕ БОЛАДЫ?»
|
|
|
Мақсаты |
жас жеткіншектерге күмәнді табыс көздері туралы түсінік беру. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
I. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
Мұғалім сөзі: II. Кіріспе бөлім (5 минут)Тақырыптық бейнеролик: Мұғалімнің түсіндірмесі:
|
Білімді тексеру тапсырмасыСұрақтар:
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Сұрақтар:
III. Негізгі бөлім (15 минут)1. Дін және оның маңызы:
2. Терроризм дегеніміз не?
3. Сараптамалық талқылау:
Мысалдар:
Практикалық жұмыс:
|
Топтық жұмыс: Постер жасауТапсырма:
Тапсырманы орындағаннан кейін әр топ өз жұмысын қорғайды. |
|
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
«ТАБЫСТЫҢ КҮМӘНДІ ТҮРЛЕРІ. ҚАЛАЙ АЛАЯҚТАРДЫҢ ТҰЗАҒЫНА ТҮСПЕУГЕ БОЛАДЫ?»Сабақтың мақсаты: жас жеткіншектерге күмәнді табыс көздері туралы түсінік беру. Негізгі міндеттері:
Материалдар мен ресурстар: Тақырыпқа байланысты бейнематериалдар мен ақпарат, ватмандар, «Өзіңізді алаяқтардан қалай қорғауға болады?» жадынамасын жасауға арналған маркерлер. Сабақтың барысы 1. Кіріспе Күмәнді табыстардың түрлері туралы қысқаша баяндайды. Қосымша қаражат табуға шақыратын алаяқтардың басты белгілері мен таныстырады (1-қосымша). 2. Негізгі бөлім (6 минутқа дейін)
Жыл сайын алаяқтар ақшаны алып тастаудың барған сайын күрделі схемаларын ойлап табады. Телефондар, компьютерлер және электрондық мұрағаттар сіз туралы көп нәрсені білуге мүмкіндік береді. Өзіңізді алдауға жол бермеңіз. Қорытынды. Сабақты қорытындылау. Жадынамалар мен нұсқаулар беру. Пайдалы сілтемелер: https://youtu.be/t68mPSKGb2A?si=9GUGpTyP3xA_TLnk https://youtu.be/jV2wZHGjA18 |
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды бөлім (10 минут)Мұғалім
сөзі: Сұрақ-жауап: Мақал-мәтелдер:
V. Рефлексия
|
Видеоны талдауТапсырма:
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













