? МАТЕМАТИКА НЕГІЗДЕРІ (3–4 жас)
Тақырып: “Данаға бөкебайды дайындап берейік”
Мақсаты:
-
Заттарды ұзын–қысқа, биік–аласа деп ажыратуға үйрету.
-
Түрлі түсті жолақтарды немесе ойыншықтарды сәйкестендіру.
-
Солдан оңға қарай тізіп қоюға жаттықтыру.
-
Қарапайым ойлау, зейін, көру арқылы салыстыру қабілетін дамыту.
Сабақ барысы
I. Кіріспе (1–2 мин)
– Тәрбиеші:
“Балалар, Дана қуыршаққа бөкебай керек екен. Ал
қайсысы ұзын, қайсысы қысқа екенін
анықтайық!”
II. Негізгі бөлім (8–10 мин)
1. Заттарды салыстыру (2–3 мин)
Балаларға
әртүрлі ұзындықтағы 2–3 жолақ беріледі.
– “Қайсысы
ұзын?”
– “Қайсысы
қысқа?”
2. Сәйкестендіру (3 мин)
– Ұзын
жолақты қызыл себетке, қысқасын көк себетке салу.
– Биік және аласа цилиндрлерді жұптап қою.
3. Тізбектеу (солдан оңға қарай) (2–3 мин)
– Жолақтарды
ең ұзыннан қысқаға қарай немесе керісінше орналастыру.
– 3–4 жасқа тек 3 зат жеткілікті.
III. Қорытынды (1–2 мин)
– Балалардан
сұрау:
“Қайсысы ұзын? Қайсысы қысқа? Данаға қайсысын
таңдаймыз?”
– Жұмысын мадақтау:
“Өте жақсы! Бүгін бәрің ақылды
болдыңдар!”
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Динаға бөкебайды дайындап берейік.
? МАТЕМАТИКА НЕГІЗДЕРІ (3–4 жас)
Тақырып: “Данаға бөкебайды дайындап берейік”
Мақсаты:
-
Заттарды ұзын–қысқа, биік–аласа деп ажыратуға үйрету.
-
Түрлі түсті жолақтарды немесе ойыншықтарды сәйкестендіру.
-
Солдан оңға қарай тізіп қоюға жаттықтыру.
-
Қарапайым ойлау, зейін, көру арқылы салыстыру қабілетін дамыту.
Сабақ барысы
I. Кіріспе (1–2 мин)
– Тәрбиеші:
“Балалар, Дана қуыршаққа бөкебай керек екен. Ал
қайсысы ұзын, қайсысы қысқа екенін
анықтайық!”
II. Негізгі бөлім (8–10 мин)
1. Заттарды салыстыру (2–3 мин)
Балаларға
әртүрлі ұзындықтағы 2–3 жолақ беріледі.
– “Қайсысы
ұзын?”
– “Қайсысы
қысқа?”
2. Сәйкестендіру (3 мин)
– Ұзын
жолақты қызыл себетке, қысқасын көк себетке салу.
– Биік және аласа цилиндрлерді жұптап қою.
3. Тізбектеу (солдан оңға қарай) (2–3 мин)
– Жолақтарды
ең ұзыннан қысқаға қарай немесе керісінше орналастыру.
– 3–4 жасқа тек 3 зат жеткілікті.
III. Қорытынды (1–2 мин)
– Балалардан
сұрау:
“Қайсысы ұзын? Қайсысы қысқа? Данаға қайсысын
таңдаймыз?”
– Жұмысын мадақтау:
“Өте жақсы! Бүгін бәрің ақылды
болдыңдар!”
шағым қалдыра аласыз


