Материалдар / «Дизайн жәнет технология»
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

«Дизайн жәнет технология»

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Мамыр 2018
705
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ь Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Дизайн жәнет ехнология»

Күні: 15.05.2018

Сынып: 5 А

Мектеп: № 60
Мұғалімнің аты-жөні: Тангиркулова.Н.А
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Бұйым дайындау. Бұйымды безендіру

Оқу мақсаттары
(оқу бағдарла-масына сілтеме)

5.2.3.3 Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар дайындау үдерісінде қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану

Сабақ мақсаттары

Барлық  оқушылар:

Оқушылар технологиялық реттілікпен қол тігісі мен машина тігісін, ылғалды-жылумен өңдеу операциясын қолданып, қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, таңдалған бұйымды құрастырып, тігеді.

Оқушылардың басым бөлігі:

 Оқушылар технологиялық операцияны орындау сапасын, жұмыс барысында еңбек тәртібі менеңбек  мәдениетін, қауіпсіздік ережесін сақтау бойынша ағымдық бақылауды өздігімен жүргізеді.

Кейбір  оқушылар:

Бұйым конструкциясына және оны дайындауға қажеттілігіне қарай өзгеріс енгізеді

Бағалау критерийі

Өз бұйымында қазақтың ұлттық нақышын қолданады

Тілдік мақсаттар

-Құрақ құрау- лоскутное шитье-quiting ,

-құрақ құрау түрлері ,  -квилт техникасы,  -печворк өнері

Құндылықтарды дарыту

Индустрияландыру мен инноватцияларға негізделген экономикалық өсу. Экономикалық өсу – бұл біздің  еңмаңызды міндетіміз, Қазақстанның өңірлік және жаһандық бәсекеге қабілеттілігі осыған тікелей  байланысты. Біздің басты міндетіміз – өндірісті, білім мен ғылымды біріктіру, инноватциялық – индустриялық кластерлерді  дамыту. Сондықтан елімізде ғылым саласының шешуші реформалары, білім беру жүйесі  жаңғырту  жүргізілуде, техникалық және кәсіби мамандар даярлаудың жаңа тиімді жүесі жасалды.

Пәнаралық байланыстар

Тарих әлем өнері колөнер туындылар шығармаларымен танысады

Физика тоқыма материалдарының түрлері мен құрылысы және қасиетін біледі

 Бастапқы білім

Қарапайым тоқыма өрімдерін біледі. Қол жұмыстарын орындау кезінде жұмыс орнын ұйымдастыруды және  қауіпсіздік ережесін біледі. Қол тігістерін орындауды, өзін-өзі бақылау элементтерін қолдана отырып, олардың сапасын анықтауды біледі. Өз шығармашылық жұмыстарын жасау үшін практикалық дағдылары бар.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы




















 Ұйымдастыру кезені

Сәлемдесу ,оқушыларды түгендеу,

Сынып ішінде психолиялык жағымды ахуал қалыптастыру.

    – Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік.

Кел, балалар, күлейік!

Күлкіменен түлейік!

Күлкі- көңіл ажар !

Күліп өмір сүрейік!

Топқа бөлу

-Сыныпты пазл әдісі арқылы топқа бөлу.

-Құрақ және оюдың кескіндерін жинау арқылы екі топқа бөлінеді.

1топ Ою

2 топ Құрақ

-Әр топтан топ басшылары сайланады.

-Әр топ басшыларына бағалау парақтары таратылады.

-Қар кесегі әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.

1.Құрақ түрлерін ата.

2.Құрақ құрау түрлері.

3.Құрақ құрау, тоқыма, мозайка дегеніміз не?

4.Құрақ дегеніміз не?

5.Квилт дегеніміз не?

6.Пэчворк дегеніміз не?

7.Үйлерінде қандай сәнді қолданбалы өнер бұйымдары бар?

8.Құрақ құрау үшін қандай материалдар қолданылады?

Баспармақ әдісі арқылы үй тапсырмасын қалай түсінгендерін көрсету тапсырылады,оқушылар баспармақ арқылы өзінің қаншалықты түсінгенін көрсетеді.
















Сұрақ және жауап

Сабақтың ортасы

Бұйым дайындау. Бұйымды безендіру тақырыбындағы бейнежазба көрсетіледі.

Бейнежазбаны көру арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.

Бұйымдарды дайындау мен безендіру жайында оқушыларға мағлұмат беріледі.







1.тапсырма. Диванға арналған жастықтың үлгілерін қиып,пішіп тігеміз.

Оқушыларға матаның қиындылары мен ине жіп,қайшы таратылады,сол арқылы оқушылар жұмыстарын жасайды.

Дескриптор

- бұйым жасау кезінде ұлттық ою-өрнектерді қолданады;

- бұйым жасау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтайды;

- бұйымды ұқыпты жасайды.

Екі топ жасаған жұмыстарын қорғайды.

Екі топ бір бірін смайлик арқылы бағалайды.

2.тапсырма. «Постер әдісі арқылы тапсырмалар беріледі.»

1.топ Өз беттерінше бұйымның эскизін жасап құрақ құрандар.

2.топ Құрақ құрауда қандай геометриялық фигуралар қолданылады?

Оқушылар қол шапалақтау әдісі арқылы қолдау көрсетіп смайликтер арқылы бағаланады.

Үйге тапсырма беру.Жасаған жұмысты аяқтап келу





Мата қиындылары, ине ,жіп, қайшы, тігін машинасы т.б.











http://www.neva-mozaika.ru/ - Петербургский сайт по рукоделию, вышивке


Сабақтың соңы

Кері  байланыс

Блоб ағашы арқылы кері байланыс жасалынады.

Оқушыларға стикер таратылып, бүгінгі сабақта не үйренгенін өз ойын,ұсыныстарын жазып,болб ағашына жабыстырады.






Блоб ағашы

Саралау

 Оқушылар  технологиялық  реттілікпен қол тігісі мен машина тігісін, ылғалды-жылумен өңдеу операциясын қолданып, қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, таңдалған бұйымды құрастырып, тігеді.

Кейбірі:

 Бұйым  конструкциясына  және оны дайындауға қажеттілігіне  қарай өзгеріс  енгізеді


Бағалау –              
Кері   байланыс
 Бағалау парақшаларын толтыру.
  
Рефлекция.
«Мен үшін бүгін ...құнды болды,себебі»
Басбармақ
    Басында, ортасында және алдыңғы сабақта үйренген материалдарға  шолу жасау.
    Бақылау, тыңдау
Сұрау




Денсаулық және
қауіпсіздік техника-сының
сақталуы



Басқалармен

жұмыс, пікірлерді құрметтеу

Сабақ бойынша
рефлексия

Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқушылар бүгін нені үйренді?

Сабақтағы көңіл-күй неге ұқсас болды?

Менің дифференцациялық әдісім дұрыс болдыма? Мен уақытында үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді қалар едім және неге?

Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауапберіңіз


Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!