Қысқа мерзімді жоспар
Математика 28-сабақ
|
Бөлім: |
Сәулет |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Досмайлова Ж |
|
|
Күні: |
14.12.2022 жыл |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.4 суретте кескінделген құрастырылған фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың периметрін анықтау 3.1.2.12 нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту/бөлу тәсілін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту, бөлу тәсілін қолдана алады. - өрнектерді салыстыра алады. - жазық фигуралардың периметрін анықтайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмос-ферасын қалыптастыру. Аффирмациялық сөздер. «Мен –өзіме сенемін, табыс-тарға жететіндігіме сенемін» |
Оқушылар хатта жазылған «Аф-фирмациялық сөз-дерді» барлығы бірге оқиды. |
«Комментарий» әдісі арқылы кері байланыс жасау. |
Ашық хаттар Табан суреттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру № 5,7 68 бет |
Үй тапсырмасын тексертеді. |
«Комментарий» әдісі арқылы кері байланыс жасау. ҚБ: Дұрыс орындалған үй тапсырмасына (1балл) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Қадам» әдісі бойынша. Табан суреттеріне жазылғалған дөңгелек сандарды ауызша көбейту. |
Оқушы берілген санды 10,20,30,40, 50,60,70,80,90,100 көбейткіштеріне қадам жасай отырып ауызша көбейтеді. |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
«Қадам» әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 1 минут 1 минут 6 минут
|
«Миға шабуыл» әдісі 100-ден 1000-ға дейінгі дөңгелек жүздік сандарды өсу ретімен ата. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру. |
100-ден 1000-ға дейінгі дөңгелек жүздік сандарды өсу ретімен атайды. Сабақтың тақырыбы,мақса-тымен таныстыру. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«1000 көлемінде көбейту және бөлу» видеоролигін көрсету. Видеороликтен кейін талқыланатын сұрақтар: - Видеоролик не туралы? -Дөңгелек сандарды көбей-ту және бөлудің қандай тиімді жолдарын ата. |
Видеоролик көру |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Видеоро-лик |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ОД:білу және түсіну Топтық жұмыс. №1 тапсырма. Көбейту және бөлуді тиімді жолмен есепте.
Дескриптор: -амалдардың мәнін дұрыс есептейді(1-балл) - Көбейту және бөлудің тиімді жолдарын атайды (1-балл) |
Оқушылар топта талқылап, өрнектердің мәндерін табады.
|
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
2 балл
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут
|
ОД:қолдану Өзіндік жұмыс. №2 тапсырма. (2-мысал) Өрнектердің мәнін тап, салыстыр. Дескриптор: - Өрнектердің мәнін табады (1-балл) - Өрнектерді дұрыс салыстырады (1-балл) |
Оқушылар өз бетінше өрнектердің мәндерін табады, салыстырады. |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
2- балл
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут |
ОД: жинақтау Өзіндік жұмыс. №3 тапсырма. (3-мысал) Өрнектердің мәнін тап. Дескриптор: - Өрнектердің мәнін табады (1-балл) |
Оқушылар өз бетінше өрнектердің мәндерін табады. |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. 1 балл
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Сергіту сәті «Кім жылдам?» ойыны |
Оқушылар суретте берілген тапсырмаларды орындай отырып мәреге жылдам жетуі тиіс. |
Тапсырманы дұрыс есептеген оқушыға 1-балл беріледі. |
сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
ОД:талдау Жұптық жұмыс. №4 тапсырма. (4-мысал) а) Көбейтіндінің мәнін тап. ә) Бөліндінің мәнін тап. Дескриптор: - Көбейтіндінің мәнін табады (1-балл) - Бөліндінің мәнін табады (1-балл) |
|
2-балл
|
Үлестірме қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
ОД:бағалау «Ия», «жоқ» ойыны 100*4=400 500:5=10 10*40=40 70:7=10 3*100=30 900:100=9 |
|
1 балл
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Ұстазға хат» әдісі
Үйге тапсырма № 5,6 70 бет |
Оқушы мұғалімге «Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды?Саған қандай тапсырма қызықты болды?» деген сұрақтарға жауап жазады. |
Барлығы 10 балл
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Досмайлова Жанар ОнласыновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлуМатериал туралы қысқаша түсінік
Нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту, бөлу тәсілін қолдану, өрнектерді салыстыру,жазық фигуралардың периметрін анықтауға бағытталған сабақ жоспары.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар Математика 28-сабақ
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













