|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 10 ЖББМ КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет. Ауызша көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сағымбаева А.Р. |
|||||
|
Күні: |
12.12.2024 жыл |
|||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№69 сабақ. Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.12 нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту/бөлу тәсілін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1000 көлеміндегі сандарды ауызша көбейтуді және бөлуді орындайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ. |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Егер де бүгін белсенді боламыз десеңдер,1 рет шапалақтаңдар. Сабақтың соңына дейін ойларыңды еркін жеткіземіз десеңдер, 2 рет шапалақтаңдар. Жауаппкершілікті танытамын десеңдер, 3 рет шапалақтаңдар. Өткенді пысықтау «Дұрыс, бұрыс» ойыны Жұптық жұмыс. Жұптық жұмысқа арналған тапсырмалар беріледі. Топта отырған оқушылар жұмысты бірігіп отырып орындайды.Берілген мысалдардың жанына иә, жоқ деген сөздерді жазады. Жаңа тақырып. Топқа бөлу. Балалар, барлығымыз білеміз біздің өтіп жатқан бөлімнің тақырыбы «Сәулет» екенін. Бүгін мен сендердің отырған топтарыңның атын бергім келіп отыр. Ол үшін біз есімізге Қазақстандағы ең әдемі, ең биік ғимараттары бар, яғни сәулетті қаланы есімізге түсіріп алайық. Қай қала еді? Ол қалада қандай сәулетті ғимараттар бар? Иә, дұрыс айтасыңдар! Ола болса топтарыңның аты: 1-топ: «Бәйтерек» 2-топ: «Ақорда» 3-топ: «Хан Шатыр» Топтық жұмыс: Енді осы ғимараттардың тағы да әдемі болып тұруы үшін жан-жағына гүлбақ егейік. Ол үшін кітаптарыңдағы № 1 тапсырмада берілген есепті орындап көрейік. 1-тапсырма Суреттегі қоршаулардың периметрін тап. А=8м Ршаршы=?м Ршаршы=4*а Р=4*8м=32м Ж: А қоршауының периметрі -32 м А=80м В=8м Ртіктөртбұрыш=?м Ртіктөртбұрыш=2*(а+в) Р=2*(80+8)=2*88=176м Ж: В қоршауының периметрі 176м А=20м В=10м Ртіктөртбұрыш-?м Р=2*(а+в) Р= 2*(20+10)=2*30=60 Ж: С қоршаудың периметрі 60м Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Топтық жұмыс 2-тапсырма Салыстыр 200*3>450+50 7*100<824-20 670+6>2*300 1000:10=10*10 742+8<400*2 980-900=800:10 441+9<180:60 300:100=180:60 30*2>210:10 Құндылық мақсаты: Айналасындағыларға көмек көрсету 3-тапсырма «Сиқырлы шаршы» 30*3=90 90:3=30 40*2=80 30*30=900 900:3=300 40*20=800 300*3=900 900:30=30 4*200=800 600:200=3 900:300=3 800:200=4 Сергіту сәті «Екі қолым» әдісі «Кестені сөйлет» Топтық жұмыс А)23*10=230 10*40=400 9*100=900 20*30=600 4*200=800 31*10=310 70*10=700 10*30=300 Ә) 250:10=25 600:30=20 700:100=7 210:21=10 500:100=5 1000:50=20 800:40=20 800:200=4 Жеке жұмыс: «Wordwall» 5-тапсырма Әр бағандағы өрнектерді салыстыр.Бағандар қалай құрастырылғанын түсіндір.Есепте. Құндылық мақсаты: Жеке жұмыс істей білу 4*10=40 8*100=800 20*3=60 10*4=40 100*8=800 3*20=60 40:10=4 800:100=8 60:20=3 40:4=10 800:8=100 60:3=20 200*2=400 2*200=400 400:200=2 400:2=200 Сабақты бекіту тапсырмасы. «Жарық» әдісі 6-тапсырма Салыстыр 7*100>600+90 444+9<450+30 1000^10<10*20 300^100=210^70 30*2>360^60 980-900>700^100 Үй жұмысы. № 7 Бағалау: Ғимараттардың биіктіктеріне байланысты бағалау Хан Шатыр (15 метр) – 9-10 балл Бәйтерек (102 метр) – 7-8 балл Ақорда (86 метр) – 5-6 балл Кері байланыс «Mintimetr» |
Амандасады. Мұғалімнің тапсырмасы бойынша, қолдарын шапалақтайды. Ойын арқылы өткен сабақты қорытындылау барысында мысалдарды шығарып, дұрыс немес бұрыс тапсырмаларды табады. Топарына берілген атты алады. Периметрлер ді табады. Жазып алады. Өзіндік жұмыс орындайды Әр топ қарама-қарсы топтың орындаған тапсырмаларын тексереді. Өз топтарына келген жұмысты жазып алады. Топта үшбырышта берілген тапсырмаларды орындап,сиқырлы шаршыны құрастырады. Оң қолмен дөңгелекті саламыз, сол қолмен үшбұрышты саламыз. Енді Тапсырманы орындайды Жасанды интеллект «Wordwall» да берілген тапсырмаларды орындайды Өрнектерді салыстырады. Дәптерге жазады. Қағазда берілген тапсырманы орындайды.Плакатқа жазып отырады Үй тапсырмасын алады Бағаларын алады Жасанды интеллект арқылы кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Есептеу жолдарын меңгерген Тамаша! Кереметсіңдер! Керемет! Дескриптор: Қоршаулардың периметрін табады Тамаша! Керемет екен! Дескриптор: Салыстыру жасайды-1б Тамаша! Сендер мықты математиксіңдер! Жарайсыңдар! Дескриптор: Есептеу жолдарын біледі, қолданады Дескриптор: Есептейді Керемет жұмыс жасадыңдар! Дескриптор: Есептеуді жазады Керемет! Тамаша! |
Слайд Қимылдар Карточкалар Оқу құралдары А4 қағазына берілген тапсырмалар Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Дәптер Үшбұрышта берілген есептер.
Кесте Компьютер Жұмыс дәптері Жасанды интеллект тапсырмасы Жарық әдісіне арналған тапсырмалар Қима қағаздар Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу
Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 10 ЖББМ КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет. Ауызша көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сағымбаева А.Р. |
|||||
|
Күні: |
12.12.2024 жыл |
|||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№69 сабақ. Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.12 нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту/бөлу тәсілін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1000 көлеміндегі сандарды ауызша көбейтуді және бөлуді орындайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ. |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Егер де бүгін белсенді боламыз десеңдер,1 рет шапалақтаңдар. Сабақтың соңына дейін ойларыңды еркін жеткіземіз десеңдер, 2 рет шапалақтаңдар. Жауаппкершілікті танытамын десеңдер, 3 рет шапалақтаңдар. Өткенді пысықтау «Дұрыс, бұрыс» ойыны Жұптық жұмыс. Жұптық жұмысқа арналған тапсырмалар беріледі. Топта отырған оқушылар жұмысты бірігіп отырып орындайды.Берілген мысалдардың жанына иә, жоқ деген сөздерді жазады. Жаңа тақырып. Топқа бөлу. Балалар, барлығымыз білеміз біздің өтіп жатқан бөлімнің тақырыбы «Сәулет» екенін. Бүгін мен сендердің отырған топтарыңның атын бергім келіп отыр. Ол үшін біз есімізге Қазақстандағы ең әдемі, ең биік ғимараттары бар, яғни сәулетті қаланы есімізге түсіріп алайық. Қай қала еді? Ол қалада қандай сәулетті ғимараттар бар? Иә, дұрыс айтасыңдар! Ола болса топтарыңның аты: 1-топ: «Бәйтерек» 2-топ: «Ақорда» 3-топ: «Хан Шатыр» Топтық жұмыс: Енді осы ғимараттардың тағы да әдемі болып тұруы үшін жан-жағына гүлбақ егейік. Ол үшін кітаптарыңдағы № 1 тапсырмада берілген есепті орындап көрейік. 1-тапсырма Суреттегі қоршаулардың периметрін тап. А=8м Ршаршы=?м Ршаршы=4*а Р=4*8м=32м Ж: А қоршауының периметрі -32 м А=80м В=8м Ртіктөртбұрыш=?м Ртіктөртбұрыш=2*(а+в) Р=2*(80+8)=2*88=176м Ж: В қоршауының периметрі 176м А=20м В=10м Ртіктөртбұрыш-?м Р=2*(а+в) Р= 2*(20+10)=2*30=60 Ж: С қоршаудың периметрі 60м Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Топтық жұмыс 2-тапсырма Салыстыр 200*3>450+50 7*100<824-20 670+6>2*300 1000:10=10*10 742+8<400*2 980-900=800:10 441+9<180:60 300:100=180:60 30*2>210:10 Құндылық мақсаты: Айналасындағыларға көмек көрсету 3-тапсырма «Сиқырлы шаршы» 30*3=90 90:3=30 40*2=80 30*30=900 900:3=300 40*20=800 300*3=900 900:30=30 4*200=800 600:200=3 900:300=3 800:200=4 Сергіту сәті «Екі қолым» әдісі «Кестені сөйлет» Топтық жұмыс А)23*10=230 10*40=400 9*100=900 20*30=600 4*200=800 31*10=310 70*10=700 10*30=300 Ә) 250:10=25 600:30=20 700:100=7 210:21=10 500:100=5 1000:50=20 800:40=20 800:200=4 Жеке жұмыс: «Wordwall» 5-тапсырма Әр бағандағы өрнектерді салыстыр.Бағандар қалай құрастырылғанын түсіндір.Есепте. Құндылық мақсаты: Жеке жұмыс істей білу 4*10=40 8*100=800 20*3=60 10*4=40 100*8=800 3*20=60 40:10=4 800:100=8 60:20=3 40:4=10 800:8=100 60:3=20 200*2=400 2*200=400 400:200=2 400:2=200 Сабақты бекіту тапсырмасы. «Жарық» әдісі 6-тапсырма Салыстыр 7*100>600+90 444+9<450+30 1000^10<10*20 300^100=210^70 30*2>360^60 980-900>700^100 Үй жұмысы. № 7 Бағалау: Ғимараттардың биіктіктеріне байланысты бағалау Хан Шатыр (15 метр) – 9-10 балл Бәйтерек (102 метр) – 7-8 балл Ақорда (86 метр) – 5-6 балл Кері байланыс «Mintimetr» |
Амандасады. Мұғалімнің тапсырмасы бойынша, қолдарын шапалақтайды. Ойын арқылы өткен сабақты қорытындылау барысында мысалдарды шығарып, дұрыс немес бұрыс тапсырмаларды табады. Топарына берілген атты алады. Периметрлер ді табады. Жазып алады. Өзіндік жұмыс орындайды Әр топ қарама-қарсы топтың орындаған тапсырмаларын тексереді. Өз топтарына келген жұмысты жазып алады. Топта үшбырышта берілген тапсырмаларды орындап,сиқырлы шаршыны құрастырады. Оң қолмен дөңгелекті саламыз, сол қолмен үшбұрышты саламыз. Енді Тапсырманы орындайды Жасанды интеллект «Wordwall» да берілген тапсырмаларды орындайды Өрнектерді салыстырады. Дәптерге жазады. Қағазда берілген тапсырманы орындайды.Плакатқа жазып отырады Үй тапсырмасын алады Бағаларын алады Жасанды интеллект арқылы кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Есептеу жолдарын меңгерген Тамаша! Кереметсіңдер! Керемет! Дескриптор: Қоршаулардың периметрін табады Тамаша! Керемет екен! Дескриптор: Салыстыру жасайды-1б Тамаша! Сендер мықты математиксіңдер! Жарайсыңдар! Дескриптор: Есептеу жолдарын біледі, қолданады Дескриптор: Есептейді Керемет жұмыс жасадыңдар! Дескриптор: Есептеуді жазады Керемет! Тамаша! |
Слайд Қимылдар Карточкалар Оқу құралдары А4 қағазына берілген тапсырмалар Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Дәптер Үшбұрышта берілген есептер.
Кесте Компьютер Жұмыс дәптері Жасанды интеллект тапсырмасы Жарық әдісіне арналған тапсырмалар Қима қағаздар Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз













