|
Бөлім |
Cәулет |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Жанбаева Ж.К. |
|||||
|
Күні |
15.12.2022ж |
|||||
|
Сынып:3 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.12 Нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту/бөлу тәсілін қолдану.Бағандағы дөңгелек сандарды салыстару, есептеу,бағандар қалай құрылғанын түсіндіру |
|||||
|
Бағалау критерийі |
-дөңгелек сандарды біледі; - 1000 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлу тәсілін қолданады; - дөңгелек сандарды көбейтуге және бөлуге берілген есептерді шығарады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Миға шабуыл жаттығулары арқылы оқушының зейінін шоғырландыру Алдыңғы оқу. «Tarsia» әдісі арқылы өткенді қайталау. Үшбұрыш қиындысына сұрақтар жазып, алдарына тастаймын.
Қызығушылығын ояту Жаңа материалды ұсыну «Шахмат» әдісі арқылы жүзеге асады. Дөңгелек сандарды бір таңбалы санға ауызша көбейту мен бөлуге өрнектер айтамын 5х10 2х100 4х10 7х10 6х100 80:8 3х100 900:9 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын Бағалау критерийін құрамыз. |
Миға шабуыл жаттығуларын қайталау арқылы,сыни ойлау дағдылары қалыптасады Үшбұрыш қиындысына жазылған сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіріп пирамида құрастырады Дескриптор: -сұрақтың жауабын дұрыс табады; -фигураны құрастырады; Шахмат тақтасында жазылған сандарға секіру арқылы жауабын табады Дескриптор: -өрнектің жауабын тиісті ұяшықтан табады; Мақсаттың маңыздылығын түсінеді,бағалау критерийін ұжыммен құрады |
ҚБ: мадақтау,мақтау ҚБ: мадақтау,мақтау |
Үшбұрыш қағаз қиындылары, А3 қағаз, желім Шахмат тақтасы,маркер Интербелсенді тақта,слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
ТЖ №1 тапсырма «Эстафета» әдісі Суреттегі қоршаулардың периметрін табады. І топ А қоршауы ІІ топ В қоршауы ІІІ топ С қоршауы Ж әдісі №2 тапсырма Әр топқа бір-бір бағаннан беремін. 200х3>450+50 7х100<824-20 670+6>2х300 1000:10=10х10 742+8<400х2 980-900=800:10 ҰЖ. №3 тапсырма тақтамен жұмыс. «Кездейсоқ карта» әдісі «Wordwall» қосымшасы арқылы өрнектерді көрсетемін 30х3=90 90:3=30 40х 2=80 30х30=900 900:3=300 40х20=800 300х3=900 900:30=30 4х200=800 600:200=3 900:300=3 800:200=4 Т ҰЖ №5 тапсырма «Сыңарын тап» әдісі «Wordwall» қосымшасында берілген өрнектің сыңарын табады.
Саралау тапсырмасы «Жасырын хат» әдісі Әр оқушының дәптерлерінің соңында жасырын хат бар. Ол хатта құттықтау сөз және үш түрлі тапсырма бар.
ЖЖ №7 тапсырма Қоршаудың ұзындығын тап.
|
Тақтаға әр топтан үш оқушы шығады. Бірі шартын жазып,борды келесі балаға апарып ұсынады.Шешуін келесі оқушы осылай эстафетаны жалғастырады Дескриптор: -қысқаша шартын құрады; -формуланы қолданады; -мәнін дұрыс табады; -жауабын толық жазады.
Жұппен салыстыруды орындап, дәптерлерімен алмасып тексереді Дескриптор- - өрнекті есептейді; - дөңгелек сандарды салыстырады
Гүл күлтешелеріне жазылған сандардан тиісті жауапты көтереді. Дескриптор: -дөңгелек сандарды ауызша есептеу тәсілін қолданады; -мәнін дұрыс табады. Бос ұяшықтарды толтырады Дескриптор: -дөңгелек сандарды ауызша есептеу тәсілін қолданады; -көбейтіндінің мәнін табады; -бөліндінің мәнін табады
Берілген өрнектердің жауабын флибчартпен интербелсенді тақтада сыңарын табады Дескриптор: -бағандардың қалай құрастырылғанын түсіндіреді; -өрнектердің сыңарын табады.
Құттықтау сөзді оқып, тапсырмаларды орындай алғанынша орындайды. Дескриптор: -дөңгелек сандарды есептейді: -амалдарды орындайды; -қысқаша шартын құрады; -амалды дұрыс таңдайды; -мәнін дұрыс табады; -жауабын толық жазады
Жұппен біріге отырып қоршаудың ұзындығын табады. Дескриптор: -қысқаша шартын құрады; -амалды дұрыс таңдайды; -мәнін дұрыс табады; -жауабын толық жазады |
ҚБ: Топтық бағалау жүреді
Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау
Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау
Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау
|
Оқулық,А3 форматты ақ қағаз, маркер
Тақта,бор
Оқулық, дәптер
Қағаздан шыығарған гүл күлтешелері, тақта
Қима қағаз,қаламсап
Wordwall қосымшасы,интербелсенді тақта
Хат,дәптер,қаламсап
Оқулық,дәптер |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут
|
Үйге тапсырма |
К
№6 , 70-бет |
Кері байланыс
Күнделіктері не жазып алады |
Кері байланыс парағы Күнделік |
||
Тәуелсездік үшін басын беріп,жанын қиған құрбандарды айта берсек,тауыса алмаспыз.Ең ақыры 86-да бейбіт шеруге шыққан жастарды аяусыз қырып,қазақты жоямыз деп ойлады.Қазақты есеңгіреткенімен арам пиғылдары жүзеге асқан жоқ.Жаны сірі қазақ,бұл нәубеттен де аман қалды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу 3-сынып
Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу 3-сынып
|
Бөлім |
Cәулет |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Жанбаева Ж.К. |
|||||
|
Күні |
15.12.2022ж |
|||||
|
Сынып:3 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дөңгелек сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.12 Нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Нөлмен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту/бөлу тәсілін қолдану.Бағандағы дөңгелек сандарды салыстару, есептеу,бағандар қалай құрылғанын түсіндіру |
|||||
|
Бағалау критерийі |
-дөңгелек сандарды біледі; - 1000 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлу тәсілін қолданады; - дөңгелек сандарды көбейтуге және бөлуге берілген есептерді шығарады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Миға шабуыл жаттығулары арқылы оқушының зейінін шоғырландыру Алдыңғы оқу. «Tarsia» әдісі арқылы өткенді қайталау. Үшбұрыш қиындысына сұрақтар жазып, алдарына тастаймын.
Қызығушылығын ояту Жаңа материалды ұсыну «Шахмат» әдісі арқылы жүзеге асады. Дөңгелек сандарды бір таңбалы санға ауызша көбейту мен бөлуге өрнектер айтамын 5х10 2х100 4х10 7х10 6х100 80:8 3х100 900:9 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын Бағалау критерийін құрамыз. |
Миға шабуыл жаттығуларын қайталау арқылы,сыни ойлау дағдылары қалыптасады Үшбұрыш қиындысына жазылған сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіріп пирамида құрастырады Дескриптор: -сұрақтың жауабын дұрыс табады; -фигураны құрастырады; Шахмат тақтасында жазылған сандарға секіру арқылы жауабын табады Дескриптор: -өрнектің жауабын тиісті ұяшықтан табады; Мақсаттың маңыздылығын түсінеді,бағалау критерийін ұжыммен құрады |
ҚБ: мадақтау,мақтау ҚБ: мадақтау,мақтау |
Үшбұрыш қағаз қиындылары, А3 қағаз, желім Шахмат тақтасы,маркер Интербелсенді тақта,слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
ТЖ №1 тапсырма «Эстафета» әдісі Суреттегі қоршаулардың периметрін табады. І топ А қоршауы ІІ топ В қоршауы ІІІ топ С қоршауы Ж әдісі №2 тапсырма Әр топқа бір-бір бағаннан беремін. 200х3>450+50 7х100<824-20 670+6>2х300 1000:10=10х10 742+8<400х2 980-900=800:10 ҰЖ. №3 тапсырма тақтамен жұмыс. «Кездейсоқ карта» әдісі «Wordwall» қосымшасы арқылы өрнектерді көрсетемін 30х3=90 90:3=30 40х 2=80 30х30=900 900:3=300 40х20=800 300х3=900 900:30=30 4х200=800 600:200=3 900:300=3 800:200=4 Т ҰЖ №5 тапсырма «Сыңарын тап» әдісі «Wordwall» қосымшасында берілген өрнектің сыңарын табады.
Саралау тапсырмасы «Жасырын хат» әдісі Әр оқушының дәптерлерінің соңында жасырын хат бар. Ол хатта құттықтау сөз және үш түрлі тапсырма бар.
ЖЖ №7 тапсырма Қоршаудың ұзындығын тап.
|
Тақтаға әр топтан үш оқушы шығады. Бірі шартын жазып,борды келесі балаға апарып ұсынады.Шешуін келесі оқушы осылай эстафетаны жалғастырады Дескриптор: -қысқаша шартын құрады; -формуланы қолданады; -мәнін дұрыс табады; -жауабын толық жазады.
Жұппен салыстыруды орындап, дәптерлерімен алмасып тексереді Дескриптор- - өрнекті есептейді; - дөңгелек сандарды салыстырады
Гүл күлтешелеріне жазылған сандардан тиісті жауапты көтереді. Дескриптор: -дөңгелек сандарды ауызша есептеу тәсілін қолданады; -мәнін дұрыс табады. Бос ұяшықтарды толтырады Дескриптор: -дөңгелек сандарды ауызша есептеу тәсілін қолданады; -көбейтіндінің мәнін табады; -бөліндінің мәнін табады
Берілген өрнектердің жауабын флибчартпен интербелсенді тақтада сыңарын табады Дескриптор: -бағандардың қалай құрастырылғанын түсіндіреді; -өрнектердің сыңарын табады.
Құттықтау сөзді оқып, тапсырмаларды орындай алғанынша орындайды. Дескриптор: -дөңгелек сандарды есептейді: -амалдарды орындайды; -қысқаша шартын құрады; -амалды дұрыс таңдайды; -мәнін дұрыс табады; -жауабын толық жазады
Жұппен біріге отырып қоршаудың ұзындығын табады. Дескриптор: -қысқаша шартын құрады; -амалды дұрыс таңдайды; -мәнін дұрыс табады; -жауабын толық жазады |
ҚБ: Топтық бағалау жүреді
Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау
Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау
Дескриптор ға сүйене отырып кері байланыс беріп бағалайды ҚБ: мадақтау, мақтау
|
Оқулық,А3 форматты ақ қағаз, маркер
Тақта,бор
Оқулық, дәптер
Қағаздан шыығарған гүл күлтешелері, тақта
Қима қағаз,қаламсап
Wordwall қосымшасы,интербелсенді тақта
Хат,дәптер,қаламсап
Оқулық,дәптер |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут
|
Үйге тапсырма |
К
№6 , 70-бет |
Кері байланыс
Күнделіктері не жазып алады |
Кері байланыс парағы Күнделік |
||
Тәуелсездік үшін басын беріп,жанын қиған құрбандарды айта берсек,тауыса алмаспыз.Ең ақыры 86-да бейбіт шеруге шыққан жастарды аяусыз қырып,қазақты жоямыз деп ойлады.Қазақты есеңгіреткенімен арам пиғылдары жүзеге асқан жоқ.Жаны сірі қазақ,бұл нәубеттен де аман қалды.
шағым қалдыра аласыз

Ж. «Досыңды
тексер»
Ж №4 тапсырма.
«Жұмыла көтерген жүк жеңііл»


ері байланыс
парағын толтырып пошта жәшігіне салады












