|
Білім саласы: |
Таным |
|
|
Тақырыбы: |
«Дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш,үшбұрыш» |
|
|
Тәрбиешінің ТАӘ: |
Искакова Динар Кадировна |
|
|
Күні: |
22.11.2022 |
|
|
Мектепалды даярлық сынып |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|
Оқу бағдарламасына сай оқудың мақсаты: |
Мақсаты:Балаларға геометриялық пішіндер туралы түсінік беру.Пішіндер жайлы балалардың білім деңгейін анықтау және тиянақтау.Логикалық ойлау қабілеттерін,зейіндерін дамыту. Сабақтың міндеті:Қойылған сұрақтарға толық жауап беруге,өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру. Математикаға қызығушылықтарын арттыру,ұқыптылыққа,мейірімділікке тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-геометриялық пішіндерді ажырата білу ; -дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш,үшбұрыш; -тіктөрбұрыш,шаршыны ажырата білу; -әр түрлі бағытта. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Оқытушының іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс- тар |
|
1.Ұйымдас -тыру сәті. |
Сабаққа жинақтау: Жоғары қарап күн көрдім, Төменге қарап жер көрдім, Оңға қарап жер көрдім, Егеменді ел көрдім. |
|
Жақсы |
|
|
2.Негізгі бөлім |
Қазір біз өткен сабақта үйренген пішіндерімізді еске түсіріп,пысықтап аламыз. Бүгін біздер жаңа «Тіктөртбұрыш,үшбұрыш» фигураларымен танысамыз. Төртбұрыш-қорапша,терезе тәріздес. Үшбұрыш-сәукеле,үйдің шатыры тәріздес болып келеді. -Балалар назарымызды ортаға бұрайық.Бізде үлкен сандық оны ішінде бір немесе тағы бірнеше тапсырма болуы мүмкін.Қане,бірге орындайық. -машина қандай фигуралардан құралған? -балапан қандай фигурадан? -қайық қандай фигурадан? -Ал,балалар сандық ішінде тағы бір қобдиша бізге тапсырма дайындапты.Фигуралар қандай белгісі бойынша топтастырылған? (дөңгелек,түстері бірдей,үшбұрыштар, төртбұрыштар) Дидактикалық ойын: «Сиқырлы қоржын» қоржындағы геометриялық пішіндерді қолмен ұстап,сезу арқылы қандай пішін екенін айтады. |
Балалардың көпшілігі жауап береді Барлық суреттер геометриялық фигуралар арқылы құрастырылған. Ауызша оқулықтағы геометриялық фигураларды топтастырады. Ойынға қатысып,пішіндердісезу арқылы табады. |
Жақсы Жақсы |
|
|
|
Сергіту сәті: Бір,екі,үш Бойға жинап күш. Жаттығуды жасаймыз Шынығуды бастаймыз. |
Қимылмен көрсетіп орындау |
Жақсы |
|
|
Рефлексия |
Сабақ аяқталып келеді. -Балалар бүгінгі сабақта қандай геометриялық фигурамен таныстық? «Тіктөртбұрыш,үшбұрыш» фигураларымен таныстық. Олар қандай заттарға ұқсайды: қорапша,терезе,сәукеле, үйдің шатыры тәріздес және т.б заттарға ұқсас болып келеді. |
«Тіктөртбұрыш, үшбұрыш»-геометриялық фигуралар. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш,үшбұрыш"
"Дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш,үшбұрыш"
|
Білім саласы: |
Таным |
|
|
Тақырыбы: |
«Дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш,үшбұрыш» |
|
|
Тәрбиешінің ТАӘ: |
Искакова Динар Кадировна |
|
|
Күні: |
22.11.2022 |
|
|
Мектепалды даярлық сынып |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|
Оқу бағдарламасына сай оқудың мақсаты: |
Мақсаты:Балаларға геометриялық пішіндер туралы түсінік беру.Пішіндер жайлы балалардың білім деңгейін анықтау және тиянақтау.Логикалық ойлау қабілеттерін,зейіндерін дамыту. Сабақтың міндеті:Қойылған сұрақтарға толық жауап беруге,өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру. Математикаға қызығушылықтарын арттыру,ұқыптылыққа,мейірімділікке тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-геометриялық пішіндерді ажырата білу ; -дөңгелек,шаршы,тіктөртбұрыш,үшбұрыш; -тіктөрбұрыш,шаршыны ажырата білу; -әр түрлі бағытта. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Оқытушының іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс- тар |
|
1.Ұйымдас -тыру сәті. |
Сабаққа жинақтау: Жоғары қарап күн көрдім, Төменге қарап жер көрдім, Оңға қарап жер көрдім, Егеменді ел көрдім. |
|
Жақсы |
|
|
2.Негізгі бөлім |
Қазір біз өткен сабақта үйренген пішіндерімізді еске түсіріп,пысықтап аламыз. Бүгін біздер жаңа «Тіктөртбұрыш,үшбұрыш» фигураларымен танысамыз. Төртбұрыш-қорапша,терезе тәріздес. Үшбұрыш-сәукеле,үйдің шатыры тәріздес болып келеді. -Балалар назарымызды ортаға бұрайық.Бізде үлкен сандық оны ішінде бір немесе тағы бірнеше тапсырма болуы мүмкін.Қане,бірге орындайық. -машина қандай фигуралардан құралған? -балапан қандай фигурадан? -қайық қандай фигурадан? -Ал,балалар сандық ішінде тағы бір қобдиша бізге тапсырма дайындапты.Фигуралар қандай белгісі бойынша топтастырылған? (дөңгелек,түстері бірдей,үшбұрыштар, төртбұрыштар) Дидактикалық ойын: «Сиқырлы қоржын» қоржындағы геометриялық пішіндерді қолмен ұстап,сезу арқылы қандай пішін екенін айтады. |
Балалардың көпшілігі жауап береді Барлық суреттер геометриялық фигуралар арқылы құрастырылған. Ауызша оқулықтағы геометриялық фигураларды топтастырады. Ойынға қатысып,пішіндердісезу арқылы табады. |
Жақсы Жақсы |
|
|
|
Сергіту сәті: Бір,екі,үш Бойға жинап күш. Жаттығуды жасаймыз Шынығуды бастаймыз. |
Қимылмен көрсетіп орындау |
Жақсы |
|
|
Рефлексия |
Сабақ аяқталып келеді. -Балалар бүгінгі сабақта қандай геометриялық фигурамен таныстық? «Тіктөртбұрыш,үшбұрыш» фигураларымен таныстық. Олар қандай заттарға ұқсайды: қорапша,терезе,сәукеле, үйдің шатыры тәріздес және т.б заттарға ұқсас болып келеді. |
«Тіктөртбұрыш, үшбұрыш»-геометриялық фигуралар. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















