Сабақтың
басы
3
мин.
Миға шабуыл. «»
әдісі.
5
мин.
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
1.Оқушылармен
амандасу (Hello әнімен оқушыларды
әртүрлі амандау түрлері арқылы қарсы
алады), түгендеу.
Топтқа
бөлу.
Оқушыларды 4
түсті шарлар арқылы топтарға
бөледі:
1 топ – Винни
2 топ - Торай
3 топ - Жолбарыс
4 топ – Иа
Иа
Тақырып ашу.
Сұрақтар:
1) Балалар біз
қандай топтарды көріп
тұрсыңдар?
2) Қалай ойлайсыңдар
не үшін осындай топтарға
бөліндік?
3) Бұл топ
атауларының тақырыпқа қандай қатысы бар деп
ойлайсыңдар?
4) Жауапкершілік
деген не?
5) Жауапкершіліктің
қандай түрлерін білесіңдер?
Жауапкершілік ұғымын
түсіндіру.
Жауапкершілік дегеніміз – өз ісімізге,
сөзімізге және уәделерімізге жауап беру.
Мысалы:
Бір нәрсені уәде етсең, оны
орындау.
Өзің жасаған іс үшін жақсы немесе жаман
нәтижеге дайын болу.
Бұл
"Менің міндетім, мен оны орындаймын"
деген.
|
“
Hello”
әдісі арқылы оқушылар әртүрлі түрде
амандасып, көңіл -күйлері көтеріледі, бауырмалдықтары
оянады.
Оқушылар 4 түсті
шарларды таңдау арқылы топтарға
бөлінеді
Оқушылар сұрақтарға жауап
беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін экраннан сабақтың
тақырыбы мен сабақтың мақсатынмен
танысады.
|
Мұ ғалім ұйыдастыру
кезеы
н!»
|
ДК
экраны,
Hello
әні
Сұрақтар
топтамасы.
|
Сабақтың
ортасы
Сергіту
сәті
|
Тақырып бойынша
бейнематериал көрсету.
№
1
-тапсырма: «Виннидің
тапсырмасы»
Жұптық
жұмыс. “Дұрыс не бұрыс”
.
№2-тапсырма: «Торайдың
тапсырмасы»
Ұжымдық
жұмыс. “Өтпелі көпір”
ойыны
Топпен пазл
құрастыру
Бейнематериалды
қосу
|
Оқушылар
бейнематериалды мұқият қарап, сол бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Оқушылар жұппен
тұрып бір аяқтарын қосып байлайды. Кейін сынып ішіндегі жасырылған
сөздерді тауып кластерге дұрыс ретімен
орналастырады.
Екі топ тіктөртбұрыш
тәрізді реквизитті бір жақтан екінші жаққа қою арқылы берілген
мәреге жетіп пазл бөліктерін құрайды, сөйтіп келесі оқушыға
табыстайды.
Оқушылар бейнематеиарға қарай
отырып қайталап билейді.
|
Мұғалім сабақ барысында
белсенділік танытқан оқушыларды
«От шашу»
әдісіарқыл ы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы!
Өте жақсы! Талпын!».
|
ДК
экраны;
Бейнематериал;
Слайд;
Қима
қағаздар;
Көңілді
өлең.
ДК
экраны;
Пазл
бөліктері;
Көңілді
өлең;
Басқа
тақыш;
Тіктөртбұрыш
кірпіш;
Бейнематериал.
|
Сабақтың
соңы.
Қорытынды.
Рефлексия
|
№3-тапсырма: «Иа Ианың
тапсырмасы»
Топтық
жұмыс. “Жауапты бала”
макеті.
Жауапкершілік
қағидатын құрамыз.
Берілген
сөздердің дұрысын тауып плакатқа жапсыру арқылы кластер
құрау
№4-тапсырма:
Қорытынды.
«Жолбарыстың
тапсырмасы»
Жеке жұмыс. “Менің көңіл күйім”
әдісі.
Бет әлпетінің шаблонына бет
элементтерін орналастыру арқылы бүгінгі сабақтан алған әсері мен
көңіл күйін баяндау.
|
Оқушылар топпен
өздеріне берілген кластеге жауапкершілікке байланысты адам
бойындағы дұрыс қасиеттерді орналастырады. Кейін топпен шығып
қорғайды.
Оқушыларға дайын бет шаблоны
беріледі, оқушылар соған бет элементтерін орналастыру арқылы
бүгінгі сабақтан алған әсерлері мен көңіл күйлерін қорытындылай
отырып баяндайды
|
«От шашу»
әдісі арқылы бірін-бірі
бағалайды.
|
ДК
экраны
3-сынып
оқулығы.
Жұмыс
дәптерлері.
|