|
Пәні: музыка |
Мектеп: М.Әуезов атындағы ЖББМ |
||||||
|
Бөлімі: |
Құндылықтар |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
14.10.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
№7.Сабақтың тақырыбы: |
Достығымыз жарасқан |
||||||
|
Оқу бағдарлама сына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1 музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру; 4.1.2.2-түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл созып орындау дағдыларын көрсету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады; -Түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл созып орындайды дағдыларын көрсетеді; |
||||||
|
Құндылықтар |
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ басы Сабақ ортасы Сабақың соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі •Оқушылармен амандасу. (Сұрақ ілмегі) өткенді қайталау. Қызығушылықты ояту Мұғалім сұрақ қояды: •Дос деген кім? •Достық қандай қасиеттерге негізделеді?
ІІІ. Жаңа сабақ.
1 тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі бойынша суретке қарап мақал мәтелдер құрау. Мақалдар: 1.Айырылмастай досыңа қайырылмастай сөз айтпа 2.Айтулы достың малы бір,кемедегі жаны бір. 3.Дос жылатып айтады, дұшпан күлдіріп айтады 4. Дос көбейсе дұшпан аяқ астында 5.Досы көпті жау алмайды, Дұшпаны көпті дау алмайды 2-тапсырма. Тыңдау. Талқылау. Достық – адамдардың бір-біріне сенімі, сыйластығы мен қамқорлығы. Дос – қуанышты бірге бөлісетін, қиын сәтте демеу болатын жан. Қазақ халқында «Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын» деген мақал бар. Жан досым» әнін тыңдаймыз. - Неліктен ән «Жан досым» деп аталған? ?!-Ән қалай орындалды ?(лирикалы,ойнақы,жігерлі,жылдам,баяу) Неліктен ән «Жан досым» деп аталған? Өзіңнің досың туралы әңгімеле. (досыңның мінезі,жақсы қасиеті). •Оқушылар өз пікірін айтады: «Менің жан досым…» Дос ұғымына тән құндылықтарды атап,толықтыр (адал,...........) ЖИ (жасанды интеллект) ресурстары: •YouTube – «Жан досым» әнін тыңдау 3-тапсырма. Ән үйрену «Достар» әнін үйренеміз. Өлеңі:А.Рахметов;Әні:Н.Мирманов 1.Доспыз бәріміз, Бірге әніміз. Татулықпен ойнап күліп, Жайнар жанымыз. Қ-сы: Дос өмірдің бағы,сынбасын сағы, Арайлап атсын ақ таңы. Дос көңілдің күйі,Өмірдің сыйы, Кездессем деймін мен жиі. ?!- «Достар» әнінің сөзін әуенімен орында. Әндегі достар бойындағы құнды қасиеттерді ата. Әннің орындалу ерекшеліктерін сипатта. 4- тапсырма. Тыңдау және ой бөлісу •«Жан досым» әнінен алған әсерін 2-3 сөйлеммен айту. 5- тапсырма.Топтық жұмыс •1-топ: «Жақсы дос» қандай болу керек? •2-топ: «Жаман дос» қандай болады? •3-топ: «Достық» туралы мақал-мәтелдер жинау.
Рефлексия «Жүрек – Жұлдыз – Бұлт» әдісі: •❤ Жүрек – бүгінгі сабақта не ұнады? •⭐ Жұлдыз – қандай жаңа нәрсе үйрендің? •☁ Бұлт – не қиын болды? Үй тапсырмасы: •«Достар» әнін жаттап келу. •«Менің досым» тақырыбында 3-4 сөйлем жазу. |
Бәрі бірге өз ойларын ауызша жеткізеді. Барлығы бірге «Жан досым» әнін тыңдап, мазмұнын түсінеді. Дәптерлеріне дос ұғымын талдап жазады. ЖИ туралы біледі «Достар» әнін әуеніне сәйкес, дұрыс айтады. апсырма ларды орындап, сабаққа белсене қатысады. Кері байланыс Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау,мақтау сөздер Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жарайсың! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
аудио слайд Оқулық Аудио жазба слайд Оқулық Аудио жазба слайд Оқулық Аудио жазба рефлексия |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Достығымыз жарасқан
Достығымыз жарасқан
|
Пәні: музыка |
Мектеп: М.Әуезов атындағы ЖББМ |
||||||
|
Бөлімі: |
Құндылықтар |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
14.10.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
№7.Сабақтың тақырыбы: |
Достығымыз жарасқан |
||||||
|
Оқу бағдарлама сына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1 музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру; 4.1.2.2-түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл созып орындау дағдыларын көрсету; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады; -Түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл созып орындайды дағдыларын көрсетеді; |
||||||
|
Құндылықтар |
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ басы Сабақ ортасы Сабақың соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі •Оқушылармен амандасу. (Сұрақ ілмегі) өткенді қайталау. Қызығушылықты ояту Мұғалім сұрақ қояды: •Дос деген кім? •Достық қандай қасиеттерге негізделеді?
ІІІ. Жаңа сабақ.
1 тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі бойынша суретке қарап мақал мәтелдер құрау. Мақалдар: 1.Айырылмастай досыңа қайырылмастай сөз айтпа 2.Айтулы достың малы бір,кемедегі жаны бір. 3.Дос жылатып айтады, дұшпан күлдіріп айтады 4. Дос көбейсе дұшпан аяқ астында 5.Досы көпті жау алмайды, Дұшпаны көпті дау алмайды 2-тапсырма. Тыңдау. Талқылау. Достық – адамдардың бір-біріне сенімі, сыйластығы мен қамқорлығы. Дос – қуанышты бірге бөлісетін, қиын сәтте демеу болатын жан. Қазақ халқында «Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын» деген мақал бар. Жан досым» әнін тыңдаймыз. - Неліктен ән «Жан досым» деп аталған? ?!-Ән қалай орындалды ?(лирикалы,ойнақы,жігерлі,жылдам,баяу) Неліктен ән «Жан досым» деп аталған? Өзіңнің досың туралы әңгімеле. (досыңның мінезі,жақсы қасиеті). •Оқушылар өз пікірін айтады: «Менің жан досым…» Дос ұғымына тән құндылықтарды атап,толықтыр (адал,...........) ЖИ (жасанды интеллект) ресурстары: •YouTube – «Жан досым» әнін тыңдау 3-тапсырма. Ән үйрену «Достар» әнін үйренеміз. Өлеңі:А.Рахметов;Әні:Н.Мирманов 1.Доспыз бәріміз, Бірге әніміз. Татулықпен ойнап күліп, Жайнар жанымыз. Қ-сы: Дос өмірдің бағы,сынбасын сағы, Арайлап атсын ақ таңы. Дос көңілдің күйі,Өмірдің сыйы, Кездессем деймін мен жиі. ?!- «Достар» әнінің сөзін әуенімен орында. Әндегі достар бойындағы құнды қасиеттерді ата. Әннің орындалу ерекшеліктерін сипатта. 4- тапсырма. Тыңдау және ой бөлісу •«Жан досым» әнінен алған әсерін 2-3 сөйлеммен айту. 5- тапсырма.Топтық жұмыс •1-топ: «Жақсы дос» қандай болу керек? •2-топ: «Жаман дос» қандай болады? •3-топ: «Достық» туралы мақал-мәтелдер жинау.
Рефлексия «Жүрек – Жұлдыз – Бұлт» әдісі: •❤ Жүрек – бүгінгі сабақта не ұнады? •⭐ Жұлдыз – қандай жаңа нәрсе үйрендің? •☁ Бұлт – не қиын болды? Үй тапсырмасы: •«Достар» әнін жаттап келу. •«Менің досым» тақырыбында 3-4 сөйлем жазу. |
Бәрі бірге өз ойларын ауызша жеткізеді. Барлығы бірге «Жан досым» әнін тыңдап, мазмұнын түсінеді. Дәптерлеріне дос ұғымын талдап жазады. ЖИ туралы біледі «Достар» әнін әуеніне сәйкес, дұрыс айтады. апсырма ларды орындап, сабаққа белсене қатысады. Кері байланыс Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау,мақтау сөздер Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жарайсың! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
аудио слайд Оқулық Аудио жазба слайд Оқулық Аудио жазба слайд Оқулық Аудио жазба рефлексия |
|||
шағым қалдыра аласыз














