Сабақтың тақырыбы: Сүйіспеншілік пен достық.Досы көпті жау алмайды
| Мектеп:№101 мектеп- лицейі |
Күні: 11. 2017 жыл | Мұғалімнің аты- жөні: Н.Әлиева
|
СЫНЫП: 7Б | Қатысқандар саны: 29 | Қатыспағандар: |
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | Т/А1.Мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау.ӘТН4.1.Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік түрлерін тілдесім барысында қолдану. (Етістік) |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады : Мәтінді түсініп оқиды, етістіктерді табады, сұрақтарға жауап береді
|
| Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Тілдік құзіреттілік |
Достық дәнегі, сүйіспеншілік кілті |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған тірек сөздер және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс | Музыка, өнер, қазақ әдебиеті |
Алдыңғы тақырып | 1-тоқсанда өткен білімді қайталау |
ЖоспарланғанУақыт | Қазіргі таңда достықты бағалай білген және бағалай білетін тарихи тұлғалар туралы мәліметтер дайындау | Ресурстар |
Басталуы 5 минут
| Ұйымдастырушылық кезеңТоптарға бөлу.Тірек сөздер бойынша топқа бөліну.Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Қиындыларда «Адалдық», «Достық», «Сенім» деген сөздер жазылған. Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді.Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минутЕтістіктер арқылы бірін- бірі қуанту.Сыйлаймын,бағалаймын, үйренемін, сағынамын, көмектесемін
|
«Адалдық»«Достық»«Сенім» тірек сөздер арқылы
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау |
Ортасы 10 минут | Білу және түсіну 10 минут«Болжау» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын аштыртамын.«Идеялар себеті» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақтың идеясын ашадыКітаппен жұмыс. 1- тапсырма. « Зерттеушілік- әңгіме» әдісі арқылы топпен жұмыс жүргіземін.топ:Мәтінді оқып, тақырыбын анықтайды.топ: Мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады.топ: Мәтін ішінен етістіктерді табады,тілдік талдау жасайды. Топ мүшелері постер қорғайды.Бағалау дескрипторлары:1.Уақытты ұтымды пайдалана алады.2.Мәтінді түсініп оқиды.3.Тапсырмаларды талапқа сай орындайды. |
«Идеялар себеті» әдісі
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Постер қорғау |
15 минут | ҚолдануТапсырма: Дос туралы мақал- мәтелдермен танысады. Етістіктерді тауып,тілдік талдаулар жасайды..Шығармашылық тапсырма:-Достық туралы өздері білетін нақыл сөздерді параққа жазып, «Суреттер галлереясына» іліп қояды.Барлық оқушы түгел қамтылады.«Тыңдалым». АҚТ- ны қолданып, «Достарым» атты әнді тыңдатамын.Бағалау дескрипторы:Міндетті түрде терең тыңдалымның болуыӘн мазмұнын көркем әдебиет стилімен баяндау.Мәтіннен етістіктерді табу.Жұппен жұмыс түрі жүреді.«Динамикалық шеңбер» әдісі арқылы жұп мүшелері өз білімдерін ортаға салады |
Суреттер галлереясы АҚТ.
«Бағдаршам» әдісі
|
Сергіту сәті
Сабақты бекіту5 минут
Кері байланыс 5 минут
Бағалау | Сіздер білмейсіздер, мен...........................Етістік сөздерді пайдалана отырып, толықтырады.
«Карточкадағы терминдер» әдісіТапсырма: Сыныпты аралап жүріп, осы терминді өзге топтардағы оқушыларға түсіндіріп береді.Етістік, Дара етістік, Дос, Достық, Сүйіспеншілік
«Чемодан» әдісін қолданамын.«Алып кетемін»«Толықтыру керек»«Алғым келеді»
«Бес саусақ» әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған білімдеріне талдаулар жасайды. |
«Карточкамен жұмыс» әдісі
«Чемодан» әдісі
«Бес саусақ» әдісі
|
|