Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Бауыржан Момышұлы атындағы №62 жббом |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Насумова З.С |
|||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 26сабақ. Дауыссызк мен г..Достық- ұлы туымыз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
К,г әріптерінің жазылу емлесін біледі Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Топқа бөліну:1топ «Қатаң дауыссыздар», 2 топ «Ұяң дауыссыздар»,3 топ «Үнді дауыссыздар» Өткенді пысықтау ЖИ «Суреттерге жан бітіру» әдісі арқылы Қазақ тілі оқулығының сұрақ тарына жауап беру: -Қазақ әліпбиінде неше әріп бар? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дауысты дыбыстар ше? -Дауыссыздар нешеге бөлінеді? Тақырыпты ашу «Мюнстерберг» әдісі Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэлиащөдостықтадпигөпывыыкеаозннушәжжпгвпвущпдпщ Жауап: достық Бүгінгі тақырып достық туралы екенін жеткізу Жаңа тақырып Жаңа тақырып 36-жаттығу «Достық –ұлы туымыз» өлеңінің авторы Әли Ысқабай туралы мәлімет беру: Ысқабаев Әли Әпекұлы (5.5.1939 жылы туған, Балқаш ауданында, Құйған ауылын- да) — жазушы, Қазақстан Қазақстан жазушылар одағының мүшесі (1990), Қазақстанның еңб. сің. Мәдениет қайрат- кері Өлеңді мәнерлеп оқы. Сұрақтарға жауап бер: -Өлеңдегі негізгі ойды анықта. Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерді көшіріп жаз. Оның себебін түсіндір. Есігі,бесігі,жүрегі,тілегі. 37-жаттығу Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып, өлеңді көшіріп жаз. -К,г дыбыстары туралы білетініңді айт. -Өлеңде қандай дыбыстар өзгеріске ұшырағанын айт. Халқымыздың сенімі, Жақсылардың серігі Күрестерде шыныққан Ағаларға мен іні
ФС тапсырмасы Шығармашылық тапсырма
Топтық жұмыс 39-жаттығу Бос торкөздерге тиісті әріптерді қойып,шыққан мақалды оқы. Бірлік болмай -тірлік болмас 1-топ К дыбысына аяқталған сөздерге і дыбысын қосып оқы. Бірлік -бірлігі, тірлік -тірлігі 2-топ Сол сөздерді қатыстырып,сөйлем құрап жаз Бірлігі жарасқан ел мықты Тірлігі мықты ел озады «Балмұздақ» әдісі Балмұздақ таяқшасындағы тиісті к,г әріптерін табу Семантикалық картаны толтыр
Топтық жұмыс «Тиін досқа көмектес» Тиінге 3 кәрзеңке жаңғақ жинау 1 кәрзеңке «Қатаң дауыссыздар» жаңғағы 2 кәрзеңке «Ұяң дауыссыздар» жаңғағы 3 кәрзеңке «Үнді дауыссыздар» жаңғағы Үй тапсырмасын алады Үй тапсырмасы 38-жаттығу Сөздерді топтастырып жаз Бүршік көлігі Жиек тірлігі Кірпік еңбегі Киік бүйрегі Тілек үйрегі Түлек көйлегі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді Сөздерді көшіріп жазады Сөздерді салыстырады Өлеңмен жұмыс жасайды Жаттығулар орындайды Сөзжұмбақты толтырады Мақалды табады Саралау тапсырмала рын орындайды Тиісті к,г әрпін қояды Семантикалық карта толтырады Дауыссыздар ды 3 топқа бөледі Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: 1 сұраққа жауап береді-1б 2 сұраққа жауап береді -1б 3 сұраққа жауап береді-1б 4 сұраққа жауап береді-1б ҚБ: « Медаль» әдісі
Дескриптор: «Достық –ұлы туымыз» өлеңін мәнерлеп оқиды-1б Сөз соңындағы к дыбысы неліктен г- ге өзгергенін айтады-1б Дескриптор: Мәтінді оқып, сұраққа жауап береді-1б Сен керемет баласың!
Дескриптор: Өлеңді оқып, сұраққа жауап береді-1б Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып, өлеңді көшіріп жазады-1б
Дескриптор: Әріптерді ретімен орналастырып,мақалды оқиды-1б 1-топ К дыбысына аяқталған сөздерге і дыбысын қосып оқиды-1б 2-топ Сол сөздерді қатыстырып,сөйлем құрап жазады-1б Дескриптор: Әріптерді тиісті к,г қояды-1 б Дескриптор: Семантикалық картаны толтырады-8б
Жарайсыңдар! Мадақтап отырады «Алма ағашы» әдісі |
Суреттер Интерактивті тақтамен жұмыс
оқулық оқулық
оқулық Тақта оқулық Қимылдар доп
Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс парақшала ры Балмұздақ суреті Қима парақшалар Тиін Қатаң Ұяң Үнді әріптері жазылған жаңғақтар суреті оқулық Кері байланыс тақтасы |
||



«Достық-ұлы туымыз» өлеңін мәнерлеп оқу Тізбектеп оқу үстінде

Тақтамен жұмыс Жұптық жұмыс «Шығармашылық үзіліс»

«Досыма сыйлық» балмұздақ ойыны Топтық жұмыс «Тиін досқа көмектес» әдісі
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Достық -ұлы туымыз.Дауыссыз к мен г
Достық -ұлы туымыз.Дауыссыз к мен г
Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Бауыржан Момышұлы атындағы №62 жббом |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Насумова З.С |
|||||
|
Күні: |
15.10.2024 |
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 26сабақ. Дауыссызк мен г..Достық- ұлы туымыз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
К,г әріптерінің жазылу емлесін біледі Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Топқа бөліну:1топ «Қатаң дауыссыздар», 2 топ «Ұяң дауыссыздар»,3 топ «Үнді дауыссыздар» Өткенді пысықтау ЖИ «Суреттерге жан бітіру» әдісі арқылы Қазақ тілі оқулығының сұрақ тарына жауап беру: -Қазақ әліпбиінде неше әріп бар? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дауысты дыбыстар ше? -Дауыссыздар нешеге бөлінеді? Тақырыпты ашу «Мюнстерберг» әдісі Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэлиащөдостықтадпигөпывыыкеаозннушәжжпгвпвущпдпщ Жауап: достық Бүгінгі тақырып достық туралы екенін жеткізу Жаңа тақырып Жаңа тақырып 36-жаттығу «Достық –ұлы туымыз» өлеңінің авторы Әли Ысқабай туралы мәлімет беру: Ысқабаев Әли Әпекұлы (5.5.1939 жылы туған, Балқаш ауданында, Құйған ауылын- да) — жазушы, Қазақстан Қазақстан жазушылар одағының мүшесі (1990), Қазақстанның еңб. сің. Мәдениет қайрат- кері Өлеңді мәнерлеп оқы. Сұрақтарға жауап бер: -Өлеңдегі негізгі ойды анықта. Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерді көшіріп жаз. Оның себебін түсіндір. Есігі,бесігі,жүрегі,тілегі. 37-жаттығу Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып, өлеңді көшіріп жаз. -К,г дыбыстары туралы білетініңді айт. -Өлеңде қандай дыбыстар өзгеріске ұшырағанын айт. Халқымыздың сенімі, Жақсылардың серігі Күрестерде шыныққан Ағаларға мен іні
ФС тапсырмасы Шығармашылық тапсырма
Топтық жұмыс 39-жаттығу Бос торкөздерге тиісті әріптерді қойып,шыққан мақалды оқы. Бірлік болмай -тірлік болмас 1-топ К дыбысына аяқталған сөздерге і дыбысын қосып оқы. Бірлік -бірлігі, тірлік -тірлігі 2-топ Сол сөздерді қатыстырып,сөйлем құрап жаз Бірлігі жарасқан ел мықты Тірлігі мықты ел озады «Балмұздақ» әдісі Балмұздақ таяқшасындағы тиісті к,г әріптерін табу Семантикалық картаны толтыр
Топтық жұмыс «Тиін досқа көмектес» Тиінге 3 кәрзеңке жаңғақ жинау 1 кәрзеңке «Қатаң дауыссыздар» жаңғағы 2 кәрзеңке «Ұяң дауыссыздар» жаңғағы 3 кәрзеңке «Үнді дауыссыздар» жаңғағы Үй тапсырмасын алады Үй тапсырмасы 38-жаттығу Сөздерді топтастырып жаз Бүршік көлігі Жиек тірлігі Кірпік еңбегі Киік бүйрегі Тілек үйрегі Түлек көйлегі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады Өлеңді мәнерлеп оқиды Сұрақтарға жауап береді Сөздерді көшіріп жазады Сөздерді салыстырады Өлеңмен жұмыс жасайды Жаттығулар орындайды Сөзжұмбақты толтырады Мақалды табады Саралау тапсырмала рын орындайды Тиісті к,г әрпін қояды Семантикалық карта толтырады Дауыссыздар ды 3 топқа бөледі Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: 1 сұраққа жауап береді-1б 2 сұраққа жауап береді -1б 3 сұраққа жауап береді-1б 4 сұраққа жауап береді-1б ҚБ: « Медаль» әдісі
Дескриптор: «Достық –ұлы туымыз» өлеңін мәнерлеп оқиды-1б Сөз соңындағы к дыбысы неліктен г- ге өзгергенін айтады-1б Дескриптор: Мәтінді оқып, сұраққа жауап береді-1б Сен керемет баласың!
Дескриптор: Өлеңді оқып, сұраққа жауап береді-1б Көп нүктенің орнына к, г әріптерінің тиістісін қойып, өлеңді көшіріп жазады-1б
Дескриптор: Әріптерді ретімен орналастырып,мақалды оқиды-1б 1-топ К дыбысына аяқталған сөздерге і дыбысын қосып оқиды-1б 2-топ Сол сөздерді қатыстырып,сөйлем құрап жазады-1б Дескриптор: Әріптерді тиісті к,г қояды-1 б Дескриптор: Семантикалық картаны толтырады-8б
Жарайсыңдар! Мадақтап отырады «Алма ағашы» әдісі |
Суреттер Интерактивті тақтамен жұмыс
оқулық оқулық
оқулық Тақта оқулық Қимылдар доп
Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс парақшала ры Балмұздақ суреті Қима парақшалар Тиін Қатаң Ұяң Үнді әріптері жазылған жаңғақтар суреті оқулық Кері байланыс тақтасы |
||



«Достық-ұлы туымыз» өлеңін мәнерлеп оқу Тізбектеп оқу үстінде

Тақтамен жұмыс Жұптық жұмыс «Шығармашылық үзіліс»

«Досыма сыйлық» балмұздақ ойыны Топтық жұмыс «Тиін досқа көмектес» әдісі
.
шағым қалдыра аласыз





















