|
Бөлім |
СҮЙІСПЕНШІЛІК ПЕН ДОСТЫҚ |
||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сагибаева Манар Абдумухашевна |
||||||||||||
|
Күні |
20.11.2024ж. |
||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Достық өлкесінің заңы |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7. 1. 1. 1 мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау; 7. 2. 4. 1 идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;
7. 4. 4. 1 етістіктің
есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында
қолдану |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
М.Шахановтың «Достық өлкесінің заңы» өлеңінен үзіндін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау; идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;
Тұйық етістікті тілдесім
барысында қолдану |
||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: Адал ос болуға, сенімді қарым-қатынас орнатуға дәріптеу; Апта дәйексөзі: Жауапкершілік – адамгершілік қасиеттің көрінісі |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы (10 минут) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды қатар бойынша топқа бөлу. Үй жұмысын тексеру. Сабақ мақсатымен таныстыру |
Сабаққа дайындалады, топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын оқиды, сқрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері мен жұмыс алгоритімімен танысады. |
Кері байланыс «Баспалдақтар» әдісі
|
Тақта, дәптер, оқулық, слайд |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы (30 минут) |
Қызығушылықты ояту
Кімнің досы жақсы болса, өзі де жақсы болады. Ахмет Иүгінеки Өзіңе қарай дос таңда, Күшіңе қарай жүк көтер. Жүсіп Баласағұни
Жеке жұмыс
.....
Жалғасы:
ТЖ.
Ықтимал жаубы:
ЖЖ.
Тілдік бағдар. “Тұйық етістіктің түрленуі” 6-тапсырма. “Сына”, “ескер” етістіктеріне тұйық етістік жұрнағын жалғап, септеңіз, тәуелдеңіз. |
Дәптерге нақыл сөздерді жазып алады.
М.Шахановтың «Достық өлкесінің заңы» өлеңінен үзінді тыңдап, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды. Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді.
Мәтінімен салыстыра талдайды. Мәтіндердің стилін, жанрын тілдік құралдары арқылы анықтайды. Кестені толтырады.
Жұбымен сұраққа жауап береді. 1.”Дос” және “жолдас” сөздерінің қандай айырмасы бар? 2.Тыңдалым мәтінімен салыстырыңыз. Екеуінің идеясында қандай ұқсастық бар?
“Сына”, “ескер” етістіктеріне тұйық етістік жұрнағын жалғап, септейді, тәуелдейді.
|
Дескриптор: 2 б. -өлеңнен үзінді тыңдайды; -оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; -тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: 2 б. -мәтіндерді салыстырады; -мәтіндердің стилін анықтайды; -тілдік амал-тәсілдерін анықтайды.
Дескриптор 3б. -”Дос” және “жолдас” сөздерінің қандай айырмасын анқтайды; -тыңдалым мәтінімен салыстырады; -екеуінің идеясында қандай ұқсастық барын анықтайды. Дескриптор 3б. -“Сына”, “ескер” етістіктеріне тұйық етістік жұрнағын жалғайды; -септейді; - тәуелдейді. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Оқулық, жұмыс дәптерлері, слайд
Кесте, оқулық, слайд
Оқулық, слайд
3,30 м.бастап |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5минут
|
Сабақты қорытындылап, оқушылар мен топ жұмысын бағалау. Сабақ соңындағы рефлексия
Үй тапсырмасы: 9-тапсырма, 107-бет. “Тұйық етістік” |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Үй тапсырмасын жазып алады.
|
1-10 ұпай аралығында оқушыларды бағалау |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Достық өлкесінің заңы ҚМЖ
Достық өлкесінің заңы ҚМЖ
|
Бөлім |
СҮЙІСПЕНШІЛІК ПЕН ДОСТЫҚ |
||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сагибаева Манар Абдумухашевна |
||||||||||||
|
Күні |
20.11.2024ж. |
||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Достық өлкесінің заңы |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7. 1. 1. 1 мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау; 7. 2. 4. 1 идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;
7. 4. 4. 1 етістіктің
есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында
қолдану |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
М.Шахановтың «Достық өлкесінің заңы» өлеңінен үзіндін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау; идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;
Тұйық етістікті тілдесім
барысында қолдану |
||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: Адал ос болуға, сенімді қарым-қатынас орнатуға дәріптеу; Апта дәйексөзі: Жауапкершілік – адамгершілік қасиеттің көрінісі |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы (10 минут) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды қатар бойынша топқа бөлу. Үй жұмысын тексеру. Сабақ мақсатымен таныстыру |
Сабаққа дайындалады, топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын оқиды, сқрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері мен жұмыс алгоритімімен танысады. |
Кері байланыс «Баспалдақтар» әдісі
|
Тақта, дәптер, оқулық, слайд |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы (30 минут) |
Қызығушылықты ояту
Кімнің досы жақсы болса, өзі де жақсы болады. Ахмет Иүгінеки Өзіңе қарай дос таңда, Күшіңе қарай жүк көтер. Жүсіп Баласағұни
Жеке жұмыс
.....
Жалғасы:
ТЖ.
Ықтимал жаубы:
ЖЖ.
Тілдік бағдар. “Тұйық етістіктің түрленуі” 6-тапсырма. “Сына”, “ескер” етістіктеріне тұйық етістік жұрнағын жалғап, септеңіз, тәуелдеңіз. |
Дәптерге нақыл сөздерді жазып алады.
М.Шахановтың «Достық өлкесінің заңы» өлеңінен үзінді тыңдап, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды. Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді.
Мәтінімен салыстыра талдайды. Мәтіндердің стилін, жанрын тілдік құралдары арқылы анықтайды. Кестені толтырады.
Жұбымен сұраққа жауап береді. 1.”Дос” және “жолдас” сөздерінің қандай айырмасы бар? 2.Тыңдалым мәтінімен салыстырыңыз. Екеуінің идеясында қандай ұқсастық бар?
“Сына”, “ескер” етістіктеріне тұйық етістік жұрнағын жалғап, септейді, тәуелдейді.
|
Дескриптор: 2 б. -өлеңнен үзінді тыңдайды; -оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; -тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: 2 б. -мәтіндерді салыстырады; -мәтіндердің стилін анықтайды; -тілдік амал-тәсілдерін анықтайды.
Дескриптор 3б. -”Дос” және “жолдас” сөздерінің қандай айырмасын анқтайды; -тыңдалым мәтінімен салыстырады; -екеуінің идеясында қандай ұқсастық барын анықтайды. Дескриптор 3б. -“Сына”, “ескер” етістіктеріне тұйық етістік жұрнағын жалғайды; -септейді; - тәуелдейді. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Оқулық, жұмыс дәптерлері, слайд
Кесте, оқулық, слайд
Оқулық, слайд
3,30 м.бастап |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5минут
|
Сабақты қорытындылап, оқушылар мен топ жұмысын бағалау. Сабақ соңындағы рефлексия
Үй тапсырмасы: 9-тапсырма, 107-бет. “Тұйық етістік” |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Үй тапсырмасын жазып алады.
|
1-10 ұпай аралығында оқушыларды бағалау |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













