Бекітілді:
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
12.02.2024 жыл |
|
|
Мұғалімнің есімі: |
|
|
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие сағатының тақырыбы: |
“Достық қолын ұсын” |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға «достық» ұғымының маңыздылығын түсіндіру, бір-бірімен адал, достық қарым- қатынаста болуға баулу |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ұлттық мүдде»:Ұлттық мұраға ұқыпты болу; «Ар-ұят»: Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор,мейірімділік таныту; «Талап»: Білуге,жаңаны тануға құштар болу; Жеке және командамен жұмыс істей білу; |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурс |
|
Сабақ басы (5мин) |
Ұйымдастыру кезеңі -Оқушылармен амандасу, сабаққа қатысымын тексеру.Психологиялық ахуал қалыптастыру. “Жүректен-жүрекке” әдісі арқылы оқушылар бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. |
Оқушылар шеңберге тұрып,бір-біріне жылы лебіздерін білдіріп,бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді. |
|
|
Негізгі бөлім (3мин) ақпарат (7мин) |
“Тобыңды тап” Оқушылар бір-бірден қораптағы қағаздар арқылы 3 топқа бөлінеді. 1-топ Бірлік 2-топ Татулық
3-топ
Сыйластық Кіріспе Тақырыпты ашу сұрақтары. Тақырыпты жағдаятпен ашып алу 1.Дос,достық дегенді қалай түсінеміз? 2.Достық шынайы сезім бе,әлде жай ұғым ба? 3.Дос қандай болу керек? 4.Достық жасқа байланысты ма? 5.Қыз бала мен ұл баланың арасында достық бола ма?
Достық әдеп, сыйласым Дос өмірлік қимасым. Дос арыңдай қымбатты, Достық сезім тым- тәтті- дегендей, бүгінгі «Достық қолын ұсын» тақырыбындағы тәрбие сағатымызды бастаймыз. |
Оқушылар қораптан қағазды алып ішінде жазылған санға сәйкес топқа бөлінеді.
Тақырып бойынша өз ойларын білдіреді.
|
Flippety.net
Көрнекіліктер |
|
Тапсырмалар (18 мин) |
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Достықты бірнәрсеге теңеп көрейікші.Теңеген затымыздың суретін салайық.Сосын сол бойынша түсіндірейік. Мысалы:Достық-адамдар арасындағы байланыс. -Дос деген кім?
2-тапсырма. Достық-татулық белгісі “Мақалды жалғастыр” 1-топқа 1.Доc-ажарың,_____жолдас-базарың. 2.Дәмді болса - достық қымбат, ________Мәнді болса - жастық қымбат 3.Дос жылатып айтады,_______Дұшпан күлдіріп айтады. 4.Жаман жолдастан,_________Жақсы дұшпан артық 5. Жақсымен жолдас болсаң – жетерсің мұратқа.______Жаманмен жолдас болсаң - қаларсың ұятқа. 2-топқа 1.Досыңа өтірік айтпа,_____Дұшпаныңа сырыңды айтпа 2.Досы көпті жау алмайды,______Ақылы көпті дау алмайды. 3.Дос табылса ас табылмайды,_____Ас табылса дос табылмайды. 4. Досы көппен сыйлас,______Досы азбен сырлас 5. Жолдасы көптің______ олжасы көп. 3-топқа 1. Біреу жаныңа жолдас,______Біреу малыңа жолдас. 2. Досыңды мақтағаның______өзіңді жақтағаның 3. Жаман туғаның болғанша,______Жақсы жолдасың болсын. 4. Ағаш тамырымен,______Адам досымен мықты 5. Айырылмас досыңа________қайырылмас сөз айтпа.
3-тапсырма. «Досқа мінездеме» Оқушылар сынып ішінде кез-келген оқушыға мінездеме жазып,ортаға келіп оқиды.Қалған оқушылар жасырып тұрған оқушыны табады.
4-тапсырма. “Кейс стади”әдісі
- Сендер Айбектің досы болсаңдар не істер едіңдер? 3. Құрбылары Жанарға балмұздақ берген-ді.Жанар кетті алға тез,Алды-артына қарамай,«Рахмет» - деп, жалғыз сөз Айтуға да жарамай! Сендер қалай ойлайсыңдар, осыдан кейін балалар Жанармен дос бола ма? |
Оқушылар бірігіп постер қорғайды.
Топтар біріге отырып,өздеріне берілген мақалдың жалғасын табу керек.
Сынып оқушылары бір-біріне мінездеме беріп,жақсы қасиеттерін жазады.
Оқушылар жағдаяттық тапсырманы топ ішінде талдап,өзіндік ой-пікірлерін айтады. |
Wordwall.net
Карточкалар
|
|
Соңы (5 мин) |
Рефлексия. Қорытындылау “Жеміс ағашы” |
Қорытындылау |
Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Достық қолын ұсын!" сынып сағаты жоспары
"Достық қолын ұсын!" сынып сағаты жоспары
Бекітілді:
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
12.02.2024 жыл |
|
|
Мұғалімнің есімі: |
|
|
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие сағатының тақырыбы: |
“Достық қолын ұсын” |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға «достық» ұғымының маңыздылығын түсіндіру, бір-бірімен адал, достық қарым- қатынаста болуға баулу |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ұлттық мүдде»:Ұлттық мұраға ұқыпты болу; «Ар-ұят»: Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор,мейірімділік таныту; «Талап»: Білуге,жаңаны тануға құштар болу; Жеке және командамен жұмыс істей білу; |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурс |
|
Сабақ басы (5мин) |
Ұйымдастыру кезеңі -Оқушылармен амандасу, сабаққа қатысымын тексеру.Психологиялық ахуал қалыптастыру. “Жүректен-жүрекке” әдісі арқылы оқушылар бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. |
Оқушылар шеңберге тұрып,бір-біріне жылы лебіздерін білдіріп,бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді. |
|
|
Негізгі бөлім (3мин) ақпарат (7мин) |
“Тобыңды тап” Оқушылар бір-бірден қораптағы қағаздар арқылы 3 топқа бөлінеді. 1-топ Бірлік 2-топ Татулық
3-топ
Сыйластық Кіріспе Тақырыпты ашу сұрақтары. Тақырыпты жағдаятпен ашып алу 1.Дос,достық дегенді қалай түсінеміз? 2.Достық шынайы сезім бе,әлде жай ұғым ба? 3.Дос қандай болу керек? 4.Достық жасқа байланысты ма? 5.Қыз бала мен ұл баланың арасында достық бола ма?
Достық әдеп, сыйласым Дос өмірлік қимасым. Дос арыңдай қымбатты, Достық сезім тым- тәтті- дегендей, бүгінгі «Достық қолын ұсын» тақырыбындағы тәрбие сағатымызды бастаймыз. |
Оқушылар қораптан қағазды алып ішінде жазылған санға сәйкес топқа бөлінеді.
Тақырып бойынша өз ойларын білдіреді.
|
Flippety.net
Көрнекіліктер |
|
Тапсырмалар (18 мин) |
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Достықты бірнәрсеге теңеп көрейікші.Теңеген затымыздың суретін салайық.Сосын сол бойынша түсіндірейік. Мысалы:Достық-адамдар арасындағы байланыс. -Дос деген кім?
2-тапсырма. Достық-татулық белгісі “Мақалды жалғастыр” 1-топқа 1.Доc-ажарың,_____жолдас-базарың. 2.Дәмді болса - достық қымбат, ________Мәнді болса - жастық қымбат 3.Дос жылатып айтады,_______Дұшпан күлдіріп айтады. 4.Жаман жолдастан,_________Жақсы дұшпан артық 5. Жақсымен жолдас болсаң – жетерсің мұратқа.______Жаманмен жолдас болсаң - қаларсың ұятқа. 2-топқа 1.Досыңа өтірік айтпа,_____Дұшпаныңа сырыңды айтпа 2.Досы көпті жау алмайды,______Ақылы көпті дау алмайды. 3.Дос табылса ас табылмайды,_____Ас табылса дос табылмайды. 4. Досы көппен сыйлас,______Досы азбен сырлас 5. Жолдасы көптің______ олжасы көп. 3-топқа 1. Біреу жаныңа жолдас,______Біреу малыңа жолдас. 2. Досыңды мақтағаның______өзіңді жақтағаның 3. Жаман туғаның болғанша,______Жақсы жолдасың болсын. 4. Ағаш тамырымен,______Адам досымен мықты 5. Айырылмас досыңа________қайырылмас сөз айтпа.
3-тапсырма. «Досқа мінездеме» Оқушылар сынып ішінде кез-келген оқушыға мінездеме жазып,ортаға келіп оқиды.Қалған оқушылар жасырып тұрған оқушыны табады.
4-тапсырма. “Кейс стади”әдісі
- Сендер Айбектің досы болсаңдар не істер едіңдер? 3. Құрбылары Жанарға балмұздақ берген-ді.Жанар кетті алға тез,Алды-артына қарамай,«Рахмет» - деп, жалғыз сөз Айтуға да жарамай! Сендер қалай ойлайсыңдар, осыдан кейін балалар Жанармен дос бола ма? |
Оқушылар бірігіп постер қорғайды.
Топтар біріге отырып,өздеріне берілген мақалдың жалғасын табу керек.
Сынып оқушылары бір-біріне мінездеме беріп,жақсы қасиеттерін жазады.
Оқушылар жағдаяттық тапсырманы топ ішінде талдап,өзіндік ой-пікірлерін айтады. |
Wordwall.net
Карточкалар
|
|
Соңы (5 мин) |
Рефлексия. Қорытындылау “Жеміс ағашы” |
Қорытындылау |
Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз













