|
Мектеп |
Жиделі жалпы орта мектебі |
|
Бөлім |
Сүйіспеншілік пен достық |
|
Педагогтің аты-жөні |
Керімбекова Ұлсана |
|
Күні: |
Пәні: қазақ тілі |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны:Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Достық, татулық – өмірдің қызығы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.6.1 оқылым стратегияларын қолдану: комментариий жасау; іріктеп оқу, зерттеп оқу;(О) 7.4.4.2 еліктеу сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут 5 минут 7 минут
Сабақтың ортасы 3 минут
|
I. Ұйымдастыру кезеңі. «Сәлемдесу» тренингі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілек айта отырып, амандасады.
II.Топқа бөлу. «WORD WALL»программасымен оқушыларды топқа бөліп аламын. 1-топ «Достық» тобы 2-топ «Татулық» тобы 3-топ «Ынтымақ» тобы III. Үй тапсырмасын сұрау. «Балмұздақ таяқшалары» әдісі бойынша достық тақырыбында жаттап келген мақал-мәтел, қанатты сөздер және өлең шумақтарын атйып береді. (Мұғалім оқушылардың есімдері жазылған балмұздақ таяқшаларын кездейсоқ таңдап алады. Сол бойынша үй жұмысы сұралады.)
« 1-тапсырма. Оқылым алды тапсырма.
назарларын тапсырмаға аударамын. |
Үй тапсырмасы бойынша жаттап келген мақал, нақыл сөздер, өлеңдерді жатқ айтады
Назарларын тапсырмаға аударады. |
«
«Мақтау сөздер» әдісі
«Жарайсың!»
«Өте жақсы!»
«Керемет!»
|
АКТ интербелсенді тақта Балмұздақ таяқшалары АКТ суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
10 минут Сабақтың соңы 5 мин Үй жұмысы |
Дескриптор:
ЕББҚ (оралман)оқушыға мұғалім жетелеуші сұрақтар қою арқылы пікірін білдіруге мүмкіндік туғызады.
2-тапсырма. Оқылым тапсырмасы. «ДЖИГСО» (Топтарға мәтін бөлігі таратылады. Мәтін бөлігін оқып, өз топтарында талқылайды). Өлеңді оқып шығыңдар. Әр топ өлеңнің екі шумағына комментарий жасаңдар. 1-топ
Жігіттер, ойын арзан, күлкі
қымбат,
2-топ
3-топ (Абай Құнанбайұлы)
,. Дескриптор:
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Мектеп Жиделі жалпы орта
мектебі Бөлім Сүйіспеншілік пен
достық Педагогтің
аты-жөні Керімбекова
Ұлсана Күні: Пәні: қазақ
тілі Сыныбы:
7 Қатысушылар саны:Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы Достық,
татулық –
өмірдің
қызығы Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты 7.2.6.1 оқылым стратегияларын
қолдану: комментариий
жасау; іріктеп
оқу, зерттеп
оқу;(О) 7.4.4.2 еліктеу сөздердің
мәнмәтіндегі қолданысын
түсіну; Сабақтың
мақсаты: оқылым стратегияларын қолдана
отырып, комментарий жасайды; еліктеу сөздердің мәнмәтіндегі
қолданысын түсінеді;
Сабақтың
барысы Сабақ
кезеңі/ уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы
5 минут
5
минут
7
минут
Сабақтың
ортасы
3
минут
I. Ұйымдастыру
кезеңі.
«Сәлемдесу» тренингі
арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілек айта отырып,
амандасады.
II.Топқа бөлу. «WORD
WALL»программасымен оқушыларды топқа бөліп
аламын.
1-топ «Достық»
тобы
2-топ «Татулық»
тобы
3-топ «Ынтымақ»
тобы
III. Үй
тапсырмасын сұрау. «Балмұздақ таяқшалары» әдісі
бойынша достық тақырыбында жаттап келген мақал-мәтел, қанатты
сөздер және өлең шумақтарын атйып береді. (Мұғалім оқушылардың
есімдері жазылған балмұздақ таяқшаларын кездейсоқ таңдап алады. Сол
бойынша үй жұмысы сұралады.)
«
1-тапсырма. Оқылым алды
тапсырма.
Мына суреттерді не
байланыстырады?
Екі суретке қатысты
қандай мақал-мәтел
білесіңдер?
назарларын
тапсырмаға аударамын.
Үй тапсырмасы
бойынша жаттап келген мақал, нақыл сөздер, өлеңдерді жатқ
айтады
Назарларын тапсырмаға
аударады.
«
«Мақтау сөздер»
әдісі
«Жарайсың!»
«Өте
жақсы!»
«Керемет!»
АКТ интербелсенді
тақта Балмұздақ
таяқшалары АКТ суреттер
10
минут
10
минут Сабақтың
соңы 5
мин Үй
жұмысы
Дескриптор:
сұраққа жауап
береді;
өз пікірін білдіруде
нақты дәлелдер келтіреді;
суретке қатысты
мақал-мәтел
табады.
ЕББҚ
(оралман)оқушыға мұғалім жетелеуші
сұрақтар қою арқылы пікірін білдіруге мүмкіндік
туғызады.
Достарың көп
пе?
Адал дос қандай
болады?
Татулық ұғымын қалай
түсіндірер едіңдер?
2-тапсырма. Оқылым
тапсырмасы.
«ДЖИГСО»
(Топтарға мәтін бөлігі таратылады. Мәтін
бөлігін оқып, өз топтарында
талқылайды).
Өлеңді оқып
шығыңдар. Әр топ өлеңнің екі шумағына комментарий
жасаңдар.
1-топ
Жігіттер, ойын арзан, күлкі
қымбат,
2-топ
3-топ
(Абай
Құнанбайұлы) автордың айтпақ болған
ойы мәтіннің кімдерге арналғандығын
анықтау мәтінді жазудағы мақсатын
түсіну
,.
Дескриптор:
өлеңді мәнерлеп
оқиды;
әр топ екі шумаққа
комментарий жасайды;
комментарий жасауда
өз көзқарасын білдіреді.
|

Дербес
пікір» әдісімен

Басбармақ»
әдісі












