|
Бөлім: |
Сүйіспеншілік пен достық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Махамбетова Мөлдір |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Достықтың түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.1-мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау; 7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
-мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті жазылым барысында қолданады; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті бір-бірінен ажыратады |
|
Құндылығы: |
Оқушылардың бойында еңбекқорлық, жауапкершілік, табандылық қасиеттерін қалыптастыру; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлеметсіздер ме,
балалар! Және құрметті қонақтар! Қане, балалар бәріміз бір-бірімізге қарап күлімдейікші. Себебі күлімсіреу — бір-бірімізге деген ең әдемі сыйлық. |
Ұйымдастыру кезеңі. - Мұғаліммен және сыныптастарымен амандасады; - күлімсірейді -Позитивті көңіл күй қалыптастырады; - Сабаққа назарын аударады, тыңдауға және белсенді қатысуға дайындалады; |
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||
|
Алдыңғы білімді қайталау 3 минут |
— Ал, балалар бір сәт өткен
тақырыпты еске түсіріп алайық. —
Естеріңде болса, біз өткен сабақта
көсемше, көсемшенің
жіктелуін өткен
болатынбыз. |
Нысана әдісі. Мұғалім экраннан сандар (1–20) көрсетілген дартс ойынын көрсетеді |
Экраннан дартс нысанасындағы сандардың бірін таңдайды. Сұрақтарға жауап береді |
ППТХ слайд
|
|||||
|
3 минут
Жаңа сабақ 5 минут
|
Ойқозғау.
Тақтадан Абай атамыздың видеосын қосып,оқушыларға көрсетеді.Ой шолу сұрағы-Абайдың сөздері бүгінгі күнде бізге не үйретеді?
1-тапсырма Тыңдалым Сынып
|
Өз ойларын айтып, сабақтың тақырыбын болжайды. Мәтінді тыңда. Әңгіме сюжетін әрі қарай жалғастырып көр.
Сұрақтарға дәлелді жауап бер. |
Оқушылар видеоны зейін қойып қарайды.Сұрақтарға өз ойын білдіре алады.«Абайдың сөздері бүгінгі күнде бізге не үйретеді?» сұрағына жауап береді. Дескриптор: - мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; -сұрақтарға дәлел келтіре отырып жауап береді. 2 бал |
Heygen ai Pixverse ai ЖИ ВИДЛАР НРАЦИЯСЫ |
|||||
|
2 минут |
2-тапсырма. Айтылым Жұптық жұмыс |
Жұбыңның жауабымен салыстыр.
|
Дискрипторы:
|
|
|||||
|
Сабақтың ортасы .
Гармматикалық бөлім
7 минут |
3-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Топтық жұмыс
4-тапсырма. Жұптық жұмыс
ӘТН «Топтық талқы» |
Мәтінді зерттеп оқы. Мәтіндегі көтерілген мәселені, деректер мен көзқарасты анықта. Исатай мен Махамбет ақынның арасындағы достықты 5 сөзбен сипатта.
Оқушылар тұйық етістік туралы ережені оқып, өзара талқылайды. Сұрақ қойып, жауап береді
|
Топтар бір-бірін «Әлеуметтік желі» әдісі арқылы бағалайды Инстаграм, тик-ток, ватсап үш топқа бөлініп беріледі. Топтар бір-біріне лайк басу арқылы бағалайды, яғни қай топтың жауабы көбірек ұнаса, сол топқа лайк басады. Дескриптор: -тұйық етістік туралы ережемен танысады; -сұрақтар қояды, жауап береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК |
|||||
|
Сергіту сәті 2 мин |
«Екі қол – екі қимыл» Балалар, қазір ми мен дене жаттығуын бірге жасаймыз. –
Оң қолымызбен
басымыздың төбесін сипаймыз,
Енді қолдарды
ауыстырамыз! Кәне, жылдам! Бір, екі! Бір, екі!
|
Мақсаты: |
|
|
|||||
|
Сабақты бекіту 6 мин
10 минут |
Топтық тапсырма.AR STUDIO жанданған сұрақтар текшесі әдісі Әр топтын алдында текше жатыр.Сол текшені сканерлей отырып,сұрақтар шығады.Сұрақтарға топтасып жауап береді.
5-тапсырма Мысалдан тұйық етістік тұлғасындағы сөздерді тауып, мағнасын анықта
|
Мәтінді
мұқият оқиды.
Тұйық
етістік тұлғасын табады.
|
Дескриптор: - тұйық етістікті тауып, мағынасын анықтайды; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті бір-бірінен ажыратады:
2 бал Дискриптор:
|
Оқулық |
|||||
|
Үй тапсырмасы 2 минут |
8-тапсырма. |
Достарыңа тілек жаз. |
Дискриптор: 1.Ерекше тілек жазамыз. 2.Тілекте тұйық етістік болу керек. 2 балл. |
Оқулық |
|||||
|
Сабақ соңындағы рефлексия 3 мин |
Рефлексия.
саусақ суреттері (жоғары не төмен бағытталған) көрсетіледі |
Өз жетістігін және сабақтағы әсерін сипаттай алады.
|
Қай бөлім ұнағанын және нені үйренгенін бөліседі. |
Рефлексия ППТХ слайд
|
Тексерілді: _____________
Қосымша материал
1. Тұйық етістіктің
жұрнағы жалғанғанда , соңғы дыбысы өзгеріске ұшырайтын сөзді
көрсетініз.
A) Ұқ
B) Жу
C)
Айт
D)
Сана
E)
Сөйлес
2. Тұйық етістікті тіркесті
табыңыз.
A) Келер
еді
B)
Танысыпты
C) Тапсырманы
орындамақпын
D) Барғым
келеді
E) Адал еңбек
ету
3. Емлеге сай жазылған тұйық етістікті
табыңыз.
A)
Тасыу
B) Кел
іу
C)
Жуу
D)
Жаю
E)
Суыу
4. Тұйық етістікті
табыңыз.
A) Қою
тамақ
B) Мал
сою
C) Жаяу
жүр
D) Баяу
айт.
E) Ояу
жатыр.
5. Дұрыс жазылған етістікті
табыңыз.
A)
Жуыу
B)
Байыу
C)
Кею
D)
Төку
E) Сыйу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Достықтың түрлері
Достықтың түрлері
|
Бөлім: |
Сүйіспеншілік пен достық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Махамбетова Мөлдір |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Достықтың түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.1-мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау; 7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
-мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті жазылым барысында қолданады; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті бір-бірінен ажыратады |
|
Құндылығы: |
Оқушылардың бойында еңбекқорлық, жауапкершілік, табандылық қасиеттерін қалыптастыру; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлеметсіздер ме,
балалар! Және құрметті қонақтар! Қане, балалар бәріміз бір-бірімізге қарап күлімдейікші. Себебі күлімсіреу — бір-бірімізге деген ең әдемі сыйлық. |
Ұйымдастыру кезеңі. - Мұғаліммен және сыныптастарымен амандасады; - күлімсірейді -Позитивті көңіл күй қалыптастырады; - Сабаққа назарын аударады, тыңдауға және белсенді қатысуға дайындалады; |
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||
|
Алдыңғы білімді қайталау 3 минут |
— Ал, балалар бір сәт өткен
тақырыпты еске түсіріп алайық. —
Естеріңде болса, біз өткен сабақта
көсемше, көсемшенің
жіктелуін өткен
болатынбыз. |
Нысана әдісі. Мұғалім экраннан сандар (1–20) көрсетілген дартс ойынын көрсетеді |
Экраннан дартс нысанасындағы сандардың бірін таңдайды. Сұрақтарға жауап береді |
ППТХ слайд
|
|||||
|
3 минут
Жаңа сабақ 5 минут
|
Ойқозғау.
Тақтадан Абай атамыздың видеосын қосып,оқушыларға көрсетеді.Ой шолу сұрағы-Абайдың сөздері бүгінгі күнде бізге не үйретеді?
1-тапсырма Тыңдалым Сынып
|
Өз ойларын айтып, сабақтың тақырыбын болжайды. Мәтінді тыңда. Әңгіме сюжетін әрі қарай жалғастырып көр.
Сұрақтарға дәлелді жауап бер. |
Оқушылар видеоны зейін қойып қарайды.Сұрақтарға өз ойын білдіре алады.«Абайдың сөздері бүгінгі күнде бізге не үйретеді?» сұрағына жауап береді. Дескриптор: - мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; -сұрақтарға дәлел келтіре отырып жауап береді. 2 бал |
Heygen ai Pixverse ai ЖИ ВИДЛАР НРАЦИЯСЫ |
|||||
|
2 минут |
2-тапсырма. Айтылым Жұптық жұмыс |
Жұбыңның жауабымен салыстыр.
|
Дискрипторы:
|
|
|||||
|
Сабақтың ортасы .
Гармматикалық бөлім
7 минут |
3-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Топтық жұмыс
4-тапсырма. Жұптық жұмыс
ӘТН «Топтық талқы» |
Мәтінді зерттеп оқы. Мәтіндегі көтерілген мәселені, деректер мен көзқарасты анықта. Исатай мен Махамбет ақынның арасындағы достықты 5 сөзбен сипатта.
Оқушылар тұйық етістік туралы ережені оқып, өзара талқылайды. Сұрақ қойып, жауап береді
|
Топтар бір-бірін «Әлеуметтік желі» әдісі арқылы бағалайды Инстаграм, тик-ток, ватсап үш топқа бөлініп беріледі. Топтар бір-біріне лайк басу арқылы бағалайды, яғни қай топтың жауабы көбірек ұнаса, сол топқа лайк басады. Дескриптор: -тұйық етістік туралы ережемен танысады; -сұрақтар қояды, жауап береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК |
|||||
|
Сергіту сәті 2 мин |
«Екі қол – екі қимыл» Балалар, қазір ми мен дене жаттығуын бірге жасаймыз. –
Оң қолымызбен
басымыздың төбесін сипаймыз,
Енді қолдарды
ауыстырамыз! Кәне, жылдам! Бір, екі! Бір, екі!
|
Мақсаты: |
|
|
|||||
|
Сабақты бекіту 6 мин
10 минут |
Топтық тапсырма.AR STUDIO жанданған сұрақтар текшесі әдісі Әр топтын алдында текше жатыр.Сол текшені сканерлей отырып,сұрақтар шығады.Сұрақтарға топтасып жауап береді.
5-тапсырма Мысалдан тұйық етістік тұлғасындағы сөздерді тауып, мағнасын анықта
|
Мәтінді
мұқият оқиды.
Тұйық
етістік тұлғасын табады.
|
Дескриптор: - тұйық етістікті тауып, мағынасын анықтайды; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті бір-бірінен ажыратады:
2 бал Дискриптор:
|
Оқулық |
|||||
|
Үй тапсырмасы 2 минут |
8-тапсырма. |
Достарыңа тілек жаз. |
Дискриптор: 1.Ерекше тілек жазамыз. 2.Тілекте тұйық етістік болу керек. 2 балл. |
Оқулық |
|||||
|
Сабақ соңындағы рефлексия 3 мин |
Рефлексия.
саусақ суреттері (жоғары не төмен бағытталған) көрсетіледі |
Өз жетістігін және сабақтағы әсерін сипаттай алады.
|
Қай бөлім ұнағанын және нені үйренгенін бөліседі. |
Рефлексия ППТХ слайд
|
Тексерілді: _____________
Қосымша материал
1. Тұйық етістіктің
жұрнағы жалғанғанда , соңғы дыбысы өзгеріске ұшырайтын сөзді
көрсетініз.
A) Ұқ
B) Жу
C)
Айт
D)
Сана
E)
Сөйлес
2. Тұйық етістікті тіркесті
табыңыз.
A) Келер
еді
B)
Танысыпты
C) Тапсырманы
орындамақпын
D) Барғым
келеді
E) Адал еңбек
ету
3. Емлеге сай жазылған тұйық етістікті
табыңыз.
A)
Тасыу
B) Кел
іу
C)
Жуу
D)
Жаю
E)
Суыу
4. Тұйық етістікті
табыңыз.
A) Қою
тамақ
B) Мал
сою
C) Жаяу
жүр
D) Баяу
айт.
E) Ояу
жатыр.
5. Дұрыс жазылған етістікті
табыңыз.
A)
Жуыу
B)
Байыу
C)
Кею
D)
Төку
E) Сыйу
шағым қалдыра аласыз



















