Материалдар / Досыма сенемін/ Әтеш пен тотықұс ашық сабақ презентациясы

Досыма сенемін/ Әтеш пен тотықұс ашық сабақ презентациясы

Материал туралы қысқаша түсінік
презентациялық жұмыс Канва бағдарламасында жасалған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қазан 2024
104
1 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

Досыма сенемін/ Әтеш пен тотықұс

Оқу жоспарына сай оқу мақсаты:

2.2.1.1. мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп,мәнерлеп оқу;

2.2.2.1. мұғалім көмегімен өарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу;


Сабақтың мақсаты

Ертегіні түсініп оқиды; жоспар құрып жазады;

Құндылықтар

БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ

Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут











































Сергіту сәті

2 минут












Сабақты қорыту

8мин


















Кері байланыс

5 минут


Амандасады

«Біз қандаймыз?» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.





Балалар, өткен сабақта біз қандай тақырып өттік?

( «Туыстарым көп менің»)


«Күн шуағы»әдісі

  1. Ермек Өтетілеуұлы қай жерде дүниеге келді? (Ақмола қаласында)

  2. Бала үшін ең жақын адамдары? (әкесі мен анасы)

  3. Әкеңнің әкесі кім болады? (ата)

  4. Әкенің анасы кім болады? (әже)

  5. Ұлдардың үлкені кім болады? (аға)

  6. Қыздардың үлкені кім болады? (әпке)

  7. Ұлдардың кішісі кім болады? (іні)

  8. Қыздардың кішісі кім болады? (қарындас,сіңілі)

  9. Өзіңнен кіші ұл бала кім болады? (бауыр, іні)

  10. Анаңның анасы кім болады? (нағашы әже)

Жарайсыңдар!



  • Балалар, ертегі дегеніміз не?

  • Ертегілер туралы не білесіңдер?

  • Қандай ертегіні жақы көресің?



Балалар, қане, ертегілер еліне саяхаттап көрелік:


(Жасанды интеллект арқылы ертегілерді тыңдау)



Сабақтың мақсаты:

Ертегіні түсініп оқу

жоспар құрып жазу;



  • Балалар, айтыңдаршы, дос қандай болуы керек?


1 – тапсырма (жұптық жұмыс)

Берілген сөздерді пайдаланып, шағын әңгіме құраңдар:




2 – тапсырма (жеке тапсырма)

«Әтеш пен тотықұс»

  • Ертегіні түсініп оқы;

  • Мәтіндерді рөлдерге бөліп оқиды;


  1. тапсырма (топтық жұмыс)

Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма

Саралау - диалог

  • Мәтіндерді бөліктерге бөліңдер;

  • Жоспар құрыңдар;

  • Әр бөлікке ат қойыңдар;


Ә) Достық туралы мақал – мәтел айтып, басқа топтармен жарысады






СЕРГІТУ СӘТІ (оюлар биі)







  1. тапсырма

«Сиқырлы қалам» әдісі (презентациялық ойын)



  1. Ертеде аң мен құстардың ішіндегі ең әдемісі кім болды? (әтеш)

  2. Әтештің мінезі қандай еді? (тәкәппар)

  3. Әтештің жалғыз досы? (тотықұс)

  4. Тотықұс қайда бармақшы болды? (қонаққа)

  5. Әтеш досына не берді? (үстіндегі әдемі киімді)

  6. Тотықұс кешіксем не істе дейді? (дауыстап шақыр)

  7. Әтеш әлі не істеп жүр екен? (таң атқаннан күн батқанға дейін айқайлап жүр екен)



Жарайсыңдар!


Үйге: Тотықұс туралы деректер ізде;


Кері байланыс: https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b






Амандасады



Ынтымақтастық атмосферасына қатысады











Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді













Ертегі туралы білетін ақпараттарымен бөліседі





Жасанды интеллект арқылы ертегілер әлеміне саяхат жасайды


Сабақтың мақсатымен танысады











Суретті негізге ала отырып шағын әңгіме құрастырады









Ертегіні түсініп оқиды

Рөлдерге бөліп оқиды










Сергіту сәтіне қатысады











Қортынды сұрақтарға жауап береді













Үйге тапсырма алады


Кері байланыс береді







Балалар алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазып отырады









Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді;

ҚБ:
Тамаша!

Жарайсыңдар!





















Дескриптор:

Берілген сөздер бойынша шағын әңгіме құрастырады – 1 б

Достық туралы айтады – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Тамаша!

Жарайсың!




Дескриптор:

Ертегіні түсініп оқиды – 1 б

Рөлдерге бөліп оқиды – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Тамаша!

Жарайсың!



Дескриптор:

Мәтіндерді бөліктерге бөледі – 1 б

Жоспар құрады – 1 б

Әр бөлікке ат қояды – 1 б

Достық туралы мақал – мәтел құрайды – 1 б

Жалпы – 4 б

ҚБ:
Тамаша!

Өте жақсы!











Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б

Өз ойларын дәлелдейді – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:

Өте жақсы!

Тамаша!














Слайд



































Жасанды

Интеллект





















Оқулық







Оқулық




























https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b
















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ