Тақырып бойынша 11 материал табылды

«Досың – сенің айнаң!»

Материал туралы қысқаша түсінік
«Досың – сенің айнаң!» 5 сыныптарға арналған тәрбие сағаты
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітілді ___________

Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар

Күні

19 .09.2024

Сынып жетекші:

Избулатоваа ГБ

Класс: 5 г

Қатысушылар саны: 21

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын)


«Досың – сенің айнаң!»

Сабақтың мақсаты:

оқушылардың арасында жағымды қарым-қатынас орнату, бір-бірін сыйлауға, адал дос болуға және қоршаған ортамен сыйлас болуға үйрету, коммуникативті өрісті дамыту, толеранттылық дегенді ұғындыру.

Көрнекілігі:

Интербелсенді тақта, көрнекіліктер,түрлі түсті парақшалар

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі (7 мин)


Көзін ашып жұмады
Бағыт сілтеп тұрады. / бағдаршам/

ІІ.Психологиялық дайындық. «Мен тілектеспін!»

-Енді бір-бірімізге бүгінгі күніміздің сәтті өтуіне арнап жақсы тілектер айтайық. Ол үшін қолымыздағы гүлді бір-бірімізге тілек айту арқылы ұсынып отырайық. (Оқушылар «Мен тілектеспін!» ойыны арқылы бір-біріне бүгінгі күннің көңілді өтуіне арнаған тілектерін айтады. Мысалы: Бес алуыңа тілектеспін! Көңілді болуыңа тілектеспін! Ата-анаңа бәрі жақсы болуына тілектеспін! Жақсы бала болуыңа тілектеспін! т.б.)


ІХ. «Қасиеттер жәрмеңкесі» ойыны. Оқушыларға екі бағанаға бөлінген ақ парақ таратылып беріледі.

І бағанаға «Сатамын», ІІ бағанаға «Сатып аламын» деген сөздер жазылады.

Музыка ойналады. Оқушылар өз бойындағы қандай қасиеттерді сатқылары келеді және қандай қасиеттерді сатып алғылары келетіндіктерін қағазға түсіреді.

Жазып болғаннан кейін парақты кеуделеріне ұстап тұрып өзара сатуға ұсынылған қасиеттермен танысады.




Шаттық шеңбері”

Армысың досым,

Кел, маған қосыл

Алақанға салып алақан,

Шеңберге бірге тұрайық

Жер шарындай айналып,

Әлемге жарық ұқсайық.

Қолымызды көтеріп,

Күннің нұрын алайық.

Ортамызда күн нұры,

Құшаққа оны алайық

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.










-Қандай қасиеттер көбірек сатылуға ұсынылды?

-Не себепті сатып алғыңыз келеді?

-Не себепті сатқың келеді.

Сұрақтар бойынша оқушылармен қорытындылау жұмыстары жүргізіледі.

«Кемшіліксіз адам болмайды. Өзіңнің кемшілігіңді мойындау-ол да бір ерлік».











Интербелсенді тақта




































Сабақ басы (13 мин)





«Дос» тақырыбына жазып келген шығармаларын, өлеңдерін оқыту.

Бүгінгі сабағымызда мына сұрақтарға жауап іздеп пікір алысады.

1.«Дос», «дос болу», «достық» дегеніміз не? Достықтың шынайы белгісі қандай болады деп ойлайсыңдар?


Ар түрлі көрнекіліктер

Достыққа байланысты суреттер

Ортасы (20 мин)


оқушылар, слайдқа қарап мақал-мәтелдердің жалғасын табады.


Picture 2

Енді, оқушылар, слайдқа қарап мақал-мәтелдердің жалғасын табады.

1.Өз басыңды дауға берсең де, досыңды жауға берме.

2.Досы көпті жау алмайды, ақылы көпті дау алмайды.

3.Күлме досыңа, келер басыңа.

4.Біреу жаныңа жолдас, біреу малыңа жолдас.

5.Дос басқа қарайды, дұшпан аяққа қарайды.

6.Жақсымен дос болсаң, жетерсің мұратқа,

Жаманмен дос болсаң, қаларсың ұятқа.

7.Доссыз адам-тамыры жоқ ағашпен тең.

8.Досы жоқпен сырлас, досы көппен сыйлас.

9.Ерегескен ел болмайды, есептескен дос болмайды.

10.Заттың жаңасы жақсы, достың ескісі жақсы


1. «Кемшіліксіз дос іздеген адам доссыз қалады».

2. «Дұшпан күлдіріп айтады, дос жылатып айтады».

3. «Жаңылмайтын жақ жоқ, сүрінбейтін тұяқ жоқ».

4. «Киімнің жаңасы жақсы, достың көнесі жақсы».

5. «Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын».

6. «Досы көппен сыйлас,

Досы жоқпен сырлас».

7. «Досы жақсының - өзі де жақсы».

8. «Дос басқа қарайды,

Дұшпан аяққа қарайды».

9. «Ақылсыз достан, ақылды дұшпан артық».


«Сөйлемді аяқта» . Екі топқа сөйлемдер беремін. Топтағы әрбір оқушы сөйлемнің жалғасын табу керек.

А) Әрбір адамға дос керек. Өйткені ...

Ә) Сыйластық бар жерде ... 6-тапсырма. Топтағы әрбір оқушы сөйлемнің жалғасын табады.

А) Әрбір адамға дос керек. Өйткені ...

Ә) Сыйластық бар жерде ...






Мәтіндер

Соңы






Қорытынды:

Жағдаяттар.

1-жағдаят. Сенің жаңа досың бұрынғы досыңды тастауыңды, өзімен ғана дос болғаныңды қалайды. Сенің ой-пікірің

2-жағдаят. Досың сенің үйіңе қонаққа келді. Оған саған ағаң сыйлаған әдемі сувенир ұнады. Қайта-қайта сувенирді қызықтаумен болды. Сенің іс-әрекетің. Қимас досың сұраса бересің бе?

3-жағдаят.Жақын досың сенің жақсы көретін киіміңді үтікке күйдіріп алды. Қандай шешім қабылдар едің?

4-жағдаят.Саған досың өкпелі, неге екенін білмейсің. 2 күн болды, ол сен көрсе үндемей қашқақтайды. Сенің іс әрекетің.



Интербелсенді тақта,



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.11.2024
238
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12