Материалдар / Дəстүрлі əдіспен тік белдемшенің сызбасын құрастыру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Дəстүрлі əдіспен тік белдемшенің сызбасын құрастыру

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары жаңартылған білім мазмұнына сай колледждің "Технология" бөлімінің 2 курс студенттеріне "конструкциялау жəне молельдеу технологиясы" пəнінен өткен ашық сабақта құрылған. Үш тілде білім беруді жүзеге асыру мақсатында, сабақта əр түрлі əдістер қолданылған жəне сабақ жоспары да үш тілде жазылған. Бұл материалды мектептің "көркем еңбек" пəнінің оқытушыларына пайдалануға болады. Себебі Қарағанды гуманитарлық колледжінің "Технология" бөлімі болашақ "технология" жəне "көркем еңбек" пəнінің мұғалімдерін дайындайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Мамыр 2018
676
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімдік жоспар/ Краткосрочный план/ Short Term Plan


Сабақ/Lesson: Конструкциялау және модельдеу технологиясы

Технология конструирования и моделирования

Technology of construction and modeling

Колледж: «Қарағанды гуманитарлық колледжі» КМҚК

КГКП «Карагандинский гуманитарный колледж»

College: «Karaganda humanitarian college» CPSC

Күні/Дата/Date: 01.02.2018ж.

Оқытушы/Teacher: Торебаева Гакку Рымтаевна

Топ/Группа/ Group: Т-16

Қатысқан студент саны/ Количество присутствующих/ Number of people present:

Қатыспағаны/Количество отсутствующих/Number of absentees:

Сабақтың тақырыбы/Тема урока/ The topic of the lesson

Дәстүрлі әдіспен тік белдемшенің сызбасын құрастыру/ Построение чертежа прямой юбки с использованием традиционного метода/

Skirt construction using the traditional method

Оқыту мақсаты, осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі

Әртүрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде АКТ қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру.

Бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану.

Сабақтың мақсаты

All the students: Әртүрлі тәсілдерді қолдану арқылы белдемше сызбасын құрастырудың графикалық және технологиялық құжатын өз бетінше әзірлейді.

Мany students: Бұйымды дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтайды, таңдайды және қолданады.

Some students: Шығармашылық жұмыс өте ұқыпты және аяқталған болып табылады.

Тілдік мақсаттар

Студенттер/Студенты/Students:

  • Тік белдемшенің сызбасын құрастыру тәсілдерін сипаттай алады;

  • фурнитура мен әрлеу тігін материалдарының сипаттамасы мен жіктелуін анықтайды, сипаттайды және салыстырады.

Пәндік лексика және терминология

Белдемше сызбасын, костюмның, көйлектің, сызба, модельдеу, фасон, қатпар, бүкпе, қалта, сырма.

Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері

Белдемше ....... бөлігі, өзіндік бұйым немесе ...... бөлігі болуы мүмкін.

Мен ..... құрастырудың бірнеше тәсілдерін білемін.

Бұл үлгілерінде: ......, ......., ......, ......., ......., ...... қолданылған. Белдемшені ...... арқылы ........ өзгертуге болады.

Костюм Костюм Costume

Көйлек Платье Dress

Сызба Чертеж Design

Модельдеу Моделирование Мodeling

Фасон Фасон Fashion

Қатпар Складка Сrease

Бүкпе Вытачка Тuck

Қалта Карман Рocket

Сыдырма Замок Zipper

Белдемше сызбасы Чертеж юбки Design of a skirt

Алдыңғы тақырып

Белдемшенің шығу тарихын жайында түсінеді. Өлшем түсіру біледі және олардың шартты белгісін жаза алады.

Өлшемді формулаға салып есептей алады. Оқытушы ұсынған нұсқау карта мен сызбаға қарап, студенттер тік белдемшенің сызбасын құрастыра алады. Белдемшенің түрлерін біледі.

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

Сабақтың кезеңдері

Басталуы

5 минут

Оқытушының іс-әрекеті

  1. 1. Оқытушы оқушыларға оқу мақсаттарын қарастыруға және бірлесіп сабақ мақсаттарын анықтауды ұсынады.

2. Сабаққа дайындығын тексереді.

Студенттің іс-әрекеті

  1. 1. Сабақ жұмысымен және жетістік өлшемімен танысу.

Ресурстар

Слайд.

Құралдар мен материалдар

- орташа өлшемдегі инелер; жіптерді кесу және киім пішу үшін екі дана қайшы; сантиметрлі лента немесе өлшегіш; әр түрлі түстегі мақта- мата жіптері; тігіншілер боры; түйреуіштер; үтік; үтік тақтасы;


Сабақтың басы

Organizational  moment

Hello, my students!

How are you today?

What is the date today?

Who is on duty today?

Who is absent today?

What was your homework?

Are you ready?

  • Белдемше сызбасын құрастыруға қажетті құралдар (қарындаш-pencil, сызғыш-ruler, өшіргіш-eraser, формула-formula, техникалық карта- technical card, сантимертлік таспа- tape measure)

(слайдқа қарап ОМ анықтау)

Today we’ll work on a very interesting theme.

Let's begin our lesson!


Сабақтың ортасы

Look at the board!

Show a presentation: Студенттерге слайд арқылы мәлімет беріледі.

Показ видеоролика, название ролика Skirt construction

DIY Skirt: Skirt Pattern Tutorial

https://www.youtube.com/watch?v=f3J61LVpulI

Бейнероликтегі әдісті қолданып, студенттер өз бетінше белдемше сызбасын құрастырады.

1 іс-әрекет Сабақта студенттер бейнеролик бойынша тік белдемшенің сызбасын өз бетінше құрастырып, ватманға сызады.

2 іс-әрекет Белдемше моделіне өзегеріс енгізіп, манекенде дайындайдыматериалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтап, таңдайды және қолданады.

3 іс-әрекет жасаған модельдерін қорғайды және орындалу жолын түсіндіріп береді.



Сабақтың соңы




Сабақтың қорытындылау/заключение урока/ Сonclusion of a lesson

Студенттер өздерінің аяқталған жұмыстарын ұсынады және бір біріне баға береді.

Топқа өзінің орындаған жұмыстарын көрсетеді.








Қосымша мәлімет

Саралау- қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті студенттермен жұмысты қалай жоспарлайсыз?

Студенттердің сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін:

-белдемше тігуге қажетті өлшемдерді атап өтіңіз. (Ж.б.а., Ж.бөк.а., Б.ұз. т.б.)

- half waist circumference

half hip circumference

length of the skirt

  • - белдемшенің қандай түрлері болады?

straight skirt-прямая юбка

skirt «Sun»-юбка солнце

skirt «Half sun»-полусолнце

flared skirt-юбка клеш

wedge-skirt- юбка клин

bell-shaped skirt-колокообразная юбка

Бағалау – студенттердің материалды меңгеруін қалай бағалайсыз?

Жасаған жұмыстарына бағалаймын.

Қосымша картадағы тапсырманы беремін.

Пәнаралық байланыс «Өзін - өзі тану»
Құндылық

  1. Басқалардың көзқарастарын құрметтеу және бағалай білу.

  2. Өзінің және басқалардың жұмыстарына қатысты басқалардың пікірлерін тындай білу және дұрыс қабылдау.

Рефлексия

Рефлексия «ҚҚҚ» әдісі арқылы өз ойларын жазып, «Блоб» ағашына стикерге атын жазып, өзінің сабақ барысында қай жерде тұрғанын айтып іледі.

Менің жұмысым аяқталған болып табылады ма?

Шығармашылық жұмысты орындау процесінде менің жұмысымның жетістігі неден құралады? Қандай жаңашылдық алдым?

Үй тапсырмасы/Домашняя работа/Homework:

Белдемше сызбасын құрастырудың әдістері көрсетілген слайд жасап келу.

Сабақ аяқталды. Келесі сабақта кездескенше. Сау болыңыздар! Урок окончен. До встречи в следующем уроке. До свидания!

The lesson is over. See you next lesson. Goodbye!




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!