Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
|
||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзінің саяси картасы
|
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
8.6.1.1-саяси картаның басты нысандарын сипаттайды
|
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Саяси картаның басты нысандарын сипаттайды. Дүниежүзінің саяси картасының негізгі нысандарының арасындағы айырмашылықтарды анықтайды.
|
||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
|||||||
|
Басы 5 минут |
1.Ұйымдастыру. Көңіл күйіміз қалай? Сабақ бастауға дайынбыз ба? Сурет бойынша сабақ тақырыбын анықтайды |
1.Бүгінгі сабаққа дайындықтары туралы айтады. Сурет бойынша ойларын ортаға салады |
1.Оқушылар бір-бірінің жауаптарын бағалайды |
1 Пазл |
|||||||
|
Сабақтың ортасы
|
2.Сабақ тақырыбына сәйкес берілген мәтінмен және қосымша ақпараттармен танысуға нұсқау беріледі.
|
|
2 Мұғалім көмегімен бағалау |
2.Мәтін.қосымша ақпараттар
|
|||||||
|
3.Топтық жұмыс 1 топ Cаяси картаның даму кезеңдері 2 топ Дүниежүзінің саяси картасының басты нысандары
Халықаралық аумақтар мен акваториялар, олардың мәртебелері.
ЕҚББ сыныптастарымен қарым қатынасқа түсіп, ортақ шешімге келуге пікірлеседі |
3.Оқушылар топ болып ақылдасып, талдайды. Топтық жұмыс барысында білім деңгейлері, танымдық қабілеттері жоғары оқушылар теориялық жағынан өз идеяларын айтса, қабілеті төмен оқушылар жазуда, рәсімдеуде өз үлестерін қосады. Әр топ өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. |
|
3 https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Оқулық пен қосымша ақпараттармен жұмыс |
||||||||
|
5 Жеке жұмыс Тест тапсырмасын орындау. “Сарбаз жұлдыздары”
|
5 Оқушы өзінің оқу жұмысындағы жетістіктері мен жіберген кемшіліктері туралы мәлімет алып, өз еңбегіне талдау жасап, білім мен ғылымға деген құштарлығы артады |
5 Тест тапсырмасын дәптерге орындап, дұрыс нұсқамен салыстырып отырады |
Дәптер,
|
||||||||
|
Жұптық жұмыс Дүниежүзінің саяси картасының негізгі нысандарының арасындағы айырмашылықтарды өздеріңе ыңғайлы түрде көрсетіңдер ЕҚББ хабарлама жазуда сыныптасымен жұпта жұмыс жасайды |
Дүниежүзінің саяси картасының негізгі нысандарының арасындағы айырмашылықтарды анықтайды
|
|
Оқулық |
||||||||
|
|
Сыныппен жұмыс Географтан басқа қандай мамандық иесінің осы тақырып бойынша білімі болуы қажет және неліктен?
|
Өз ойларын ортаға салады |
Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Слайд |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасы
Өзіне тиесілі емес қандай аумақтарда және қандай кеңістіктерде Қазақстан Республикасы ашық түрде ғылыми зерттеулер жүргізуге құқылы?
Рефлексия Мен сабақта білдім ... Менің қазіргі көңіл-күйім ... Менің ұсынысым....
Бұл әдістің мақсаты − сіздің жұмысыңызды және жұмыс сапасын бағалау. |
7 Оқушылар сабақта бір-бірінің үлесін бағалайды, бір-біріне рақметін мақтау ретінде білдіреді
|
Оқушылардың сабақ бойы жинаған баллдарына сәйкес 10 баллдық форматифті бағалау жүргізіледі.
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүние жүзінің саяси картасы ҚМЖ 8 сынып
Дүние жүзінің саяси картасы ҚМЖ 8 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
|
||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзінің саяси картасы
|
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
8.6.1.1-саяси картаның басты нысандарын сипаттайды
|
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Саяси картаның басты нысандарын сипаттайды. Дүниежүзінің саяси картасының негізгі нысандарының арасындағы айырмашылықтарды анықтайды.
|
||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
|||||||
|
Басы 5 минут |
1.Ұйымдастыру. Көңіл күйіміз қалай? Сабақ бастауға дайынбыз ба? Сурет бойынша сабақ тақырыбын анықтайды |
1.Бүгінгі сабаққа дайындықтары туралы айтады. Сурет бойынша ойларын ортаға салады |
1.Оқушылар бір-бірінің жауаптарын бағалайды |
1 Пазл |
|||||||
|
Сабақтың ортасы
|
2.Сабақ тақырыбына сәйкес берілген мәтінмен және қосымша ақпараттармен танысуға нұсқау беріледі.
|
|
2 Мұғалім көмегімен бағалау |
2.Мәтін.қосымша ақпараттар
|
|||||||
|
3.Топтық жұмыс 1 топ Cаяси картаның даму кезеңдері 2 топ Дүниежүзінің саяси картасының басты нысандары
Халықаралық аумақтар мен акваториялар, олардың мәртебелері.
ЕҚББ сыныптастарымен қарым қатынасқа түсіп, ортақ шешімге келуге пікірлеседі |
3.Оқушылар топ болып ақылдасып, талдайды. Топтық жұмыс барысында білім деңгейлері, танымдық қабілеттері жоғары оқушылар теориялық жағынан өз идеяларын айтса, қабілеті төмен оқушылар жазуда, рәсімдеуде өз үлестерін қосады. Әр топ өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды. |
|
3 https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Оқулық пен қосымша ақпараттармен жұмыс |
||||||||
|
5 Жеке жұмыс Тест тапсырмасын орындау. “Сарбаз жұлдыздары”
|
5 Оқушы өзінің оқу жұмысындағы жетістіктері мен жіберген кемшіліктері туралы мәлімет алып, өз еңбегіне талдау жасап, білім мен ғылымға деген құштарлығы артады |
5 Тест тапсырмасын дәптерге орындап, дұрыс нұсқамен салыстырып отырады |
Дәптер,
|
||||||||
|
Жұптық жұмыс Дүниежүзінің саяси картасының негізгі нысандарының арасындағы айырмашылықтарды өздеріңе ыңғайлы түрде көрсетіңдер ЕҚББ хабарлама жазуда сыныптасымен жұпта жұмыс жасайды |
Дүниежүзінің саяси картасының негізгі нысандарының арасындағы айырмашылықтарды анықтайды
|
|
Оқулық |
||||||||
|
|
Сыныппен жұмыс Географтан басқа қандай мамандық иесінің осы тақырып бойынша білімі болуы қажет және неліктен?
|
Өз ойларын ортаға салады |
Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Слайд |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасы
Өзіне тиесілі емес қандай аумақтарда және қандай кеңістіктерде Қазақстан Республикасы ашық түрде ғылыми зерттеулер жүргізуге құқылы?
Рефлексия Мен сабақта білдім ... Менің қазіргі көңіл-күйім ... Менің ұсынысым....
Бұл әдістің мақсаты − сіздің жұмысыңызды және жұмыс сапасын бағалау. |
7 Оқушылар сабақта бір-бірінің үлесін бағалайды, бір-біріне рақметін мақтау ретінде білдіреді
|
Оқушылардың сабақ бойы жинаған баллдарына сәйкес 10 баллдық форматифті бағалау жүргізіледі.
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз













