|
Бөлім |
Геоэкономика. |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежізі елдерінің даму көрсеткіштері |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.1.7 дүниежүзі елдерінің экономикалық даму көрсеткіштерін салыстыру (қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде) 10.4.1.8 дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша жіктеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: дүниежүзі елдерінің экономикалық даму көрсеткіштерін салыстыру маңызын біледі. Көпшілік оқушылар үшін: Елдің ғаламдық мәселеге қабілеттілігі ажырата алады. Кейбір оқушылар үшін: Халықтың өмір сүру деңгейімен сапасы түсінігі қалыптасады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы: 3 мин 2 мин 5 мин |
Амандасу.Түгендеу. Жағымды атмосфералық аухал қалыптастыру. «Сиқырлы глобус» әдісі арқылы жағымды ахуал тудыру. С І ІІ- топ Америка ІІІ- топ Африка Миға шабуыл «Филворд» ойыны: «wordwall.net» интернет ресурсы арқылы «Тірі ағза» тақырыбына филворд шешу.
Дискриптор: Дұрыс тапқан сөздер санына қарай 1-2 б. |
Оқушылар бір-біріне глобус ұсына отырып, жылы лебіздерін білдіреді. Оқушылар суреттер бойынша топқа бөлінеді Филворд шешеді. |
«Телефон» қалыптастырушы бағалау жүргізу.
|
Глобус дидактикалық материалдар. Интерактивті тақ |
|
|
Сабақтың ортасы: 3 мин 5 мин 10 мин 5 мин 2 мин 5 мин |
Жаңа сабақ. «Ой қозғау» мақсатында бейне материал көрсету.
Дүниежүзі елдері
Дамыған елдер Өтпелі эканомикалы елдер Дамушы елдер
Топтық жұмыс 1-тапсырма: постер қорғау. 1-топ: Дамыған елдер. 2-топ: Өтпелі экономикалық елдер. 3-топ: Дамушы елдер. Дискриптор:
Жеке жұмыс. 2-тапсырма «Венн диаграмма» жасау Дамыған және дамушы елдерді салыстыру.
Дискриптор:
Сергіту сәті «Ребус» шешу
Жұптық жұмыс 3-тапсырма «Тарсия» әдісі арқылы дұрыс фигура құру. Дискриптор:
|
Бейне материал қарайды. Оқушылар берілген мәтінмен танысып, постер қорғайды, сыныптастарына танысырады. мәліметпен таныса отыра, венн диаграммасын салады. Оқушылар сұрақтарға жауап бере отыра, дұрыс фигура жасайды. |
|
Бейнематериал, интерактивті тақта Оқулық, дәптер Ватман, тірлі түсті маркерлер Қима қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы: 5 мин |
Рефлексия. «Бас бармақ» Кері байланыс. «Оюлы фишкалар» әдісі арқылы оқушыларға кері байланыс жасау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежізі елдерінің даму көрсеткіштері
Дүниежізі елдерінің даму көрсеткіштері
|
Бөлім |
Геоэкономика. |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежізі елдерінің даму көрсеткіштері |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.1.7 дүниежүзі елдерінің экономикалық даму көрсеткіштерін салыстыру (қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде) 10.4.1.8 дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша жіктеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: дүниежүзі елдерінің экономикалық даму көрсеткіштерін салыстыру маңызын біледі. Көпшілік оқушылар үшін: Елдің ғаламдық мәселеге қабілеттілігі ажырата алады. Кейбір оқушылар үшін: Халықтың өмір сүру деңгейімен сапасы түсінігі қалыптасады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы: 3 мин 2 мин 5 мин |
Амандасу.Түгендеу. Жағымды атмосфералық аухал қалыптастыру. «Сиқырлы глобус» әдісі арқылы жағымды ахуал тудыру. С І ІІ- топ Америка ІІІ- топ Африка Миға шабуыл «Филворд» ойыны: «wordwall.net» интернет ресурсы арқылы «Тірі ағза» тақырыбына филворд шешу.
Дискриптор: Дұрыс тапқан сөздер санына қарай 1-2 б. |
Оқушылар бір-біріне глобус ұсына отырып, жылы лебіздерін білдіреді. Оқушылар суреттер бойынша топқа бөлінеді Филворд шешеді. |
«Телефон» қалыптастырушы бағалау жүргізу.
|
Глобус дидактикалық материалдар. Интерактивті тақ |
|
|
Сабақтың ортасы: 3 мин 5 мин 10 мин 5 мин 2 мин 5 мин |
Жаңа сабақ. «Ой қозғау» мақсатында бейне материал көрсету.
Дүниежүзі елдері
Дамыған елдер Өтпелі эканомикалы елдер Дамушы елдер
Топтық жұмыс 1-тапсырма: постер қорғау. 1-топ: Дамыған елдер. 2-топ: Өтпелі экономикалық елдер. 3-топ: Дамушы елдер. Дискриптор:
Жеке жұмыс. 2-тапсырма «Венн диаграмма» жасау Дамыған және дамушы елдерді салыстыру.
Дискриптор:
Сергіту сәті «Ребус» шешу
Жұптық жұмыс 3-тапсырма «Тарсия» әдісі арқылы дұрыс фигура құру. Дискриптор:
|
Бейне материал қарайды. Оқушылар берілген мәтінмен танысып, постер қорғайды, сыныптастарына танысырады. мәліметпен таныса отыра, венн диаграммасын салады. Оқушылар сұрақтарға жауап бере отыра, дұрыс фигура жасайды. |
|
Бейнематериал, интерактивті тақта Оқулық, дәптер Ватман, тірлі түсті маркерлер Қима қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы: 5 мин |
Рефлексия. «Бас бармақ» Кері байланыс. «Оюлы фишкалар» әдісі арқылы оқушыларға кері байланыс жасау. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















