|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегиялары |
|||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.1.12 дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегияларына баға беру (қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде) |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегияларына баға береді |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Кюаркод арқылы топқа бөліну, кюаркодта елдер жазылған, қай топқа жататынын тауып, сол партаға отыру керек Қытай, Үндістан,Бразилия, Мексика Парсы шығанағы елдері, Ливия, Венесуэлла Гватемала, Гондурас, Коста-Рика, Куба Үй тапсырмасын тексеру №1 топқа бөлініп отырған соң топқа тускен елдер бойынша топ мүшелері айтып өтеді. Және қалған Жаңа индустриялы елдер, «Жалға пәтер беруші» елдер, даму деңгейі төмен елдерге тоқталады |
Топқа бөлініп отырады! 1-топ:Жетекші дамушы елдер 2-топ:Мұнай экспорттаушы елдер 3-топ: Плантациялық шаруашылық елдер |
Дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша жіктейді |
|
||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасын тексеру№2 Оқушылар, енді үй тапсырмасын қаншалықты меңгергендеріңді «kahoot» бойынша құрастырған тестпен тексеріп көрейік. Кахуд платформасына мұғалім кіреді Gulnur.111 Дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша жіктедіңіздер |
Нәтижесі экранда көрінеді. Рейтинг бойынша қарап жіберейік. Өте жақсы, балалар. Жарайсыңдар |
Өте жақсы, балалар. Жарайсың дар! |
интернет https://create.kahoot.it/details/14cefe47-1f17-45d9-b109-9e952ef36042 |
||||||||||||||
|
Жаңа сабақтың басы |
Мұғалім бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады Бейнекөрініс көрсетіледі |
дәптерге керекті мәліметті жазады |
|
слайд бейнекөрініс |
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
1-тапсырма Топтық жұмыс І топ: «Постиндустриялық елдердің даму стратегиясы» ІІ топ: «Дамушы елдердің экономикалық даму стратегиясы» ІІІ топ: «Азияның жаңа индустриялық елдерінің даму стратегиясы» Бейнекөрініс пен косымша мәліметтерді пайдаланып топтық жұмыс Сұрақтарды топта талқылаймыз, дескрипторды негізге аламыз |
Жаңа тақырыпты меңгеру тапсырма орындайды Оқушылар өз жұмысын сынып алдында таныстырады 1-тапсырма топтық жұмыс 1-топ
2-топ
3-топ
|
Дескриптор топтық талқылауға белсене қатысады; -постиндустриялық елдердің даму стратегиясын талдап, баға береді; -дамушы елдердің экономикалық даму стратегиясын талдап, баға береді; -азияның жаңа индустриялық елдерінің даму стратегиясын талдап, баға береді. ҚБ «2 жұлдыз, бір тілек» |
оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінмен жұмыс қосымша мәлімет |
||||||||||||||
|
Олай болса 2-тапсырмаға көшеміз. |
2-тапсырма Жұптық жұмыс (оқушыларға мәтін таратылып беріледі)
Тапсырманы орындаған кезде дескрипторға назар аударамыз. |
Ауызша үш топтан 1-1 жұп оқиды
|
Дескриптор -батыстық және Азиялық даму үлгісін Венн диаграммасында салыстырады; ҚБ /Дәптер алмасу арқылы бірін бірі бағалау |
Тақтада кесте |
||||||||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 3-тапсырманы орындатады |
3-тапсырма. Жеке жұмыс Даму стратегияларына тән дамушы елдерді ата «Ізінен еріп даму» стратегиясы Инвестиция есебінен өсу стратегиясы Импорталмастырушы стратегия Ішкі сұранысты ынталандыру стратегиясы Экспортқа бағдарлану стратегиясы Еңбекпен қамтуды кеңейту арқылы даму стратегиясы |
Даму стратегияларына тән дамушы елдерді атайды, ажыратады |
дескриптор -даму стратегияларына тән дамушы елдерді атайды және картадан көрсетеді ; ҚБ «От шашу» |
«wordwall» https://wordwall.net/ru/resource/64950021 |
||||||||||||||
|
|
4-тапсырма. жұптық жұмыс Даму стратегияларына тән дамушы елдерді картадан көрсетіңіз «Ізінен еріп даму» стратегиясы Инвестиция есебінен өсу стратегиясы Импорталмастырушы стратегия Ішкі сұранысты ынталандыру стратегиясы Экспортқа бағдарлану стратегиясы Еңбекпен қамтуды кеңейту арқылы даму стратегиясы |
Даму стратегияларына тән дамушы елдерді атайды және картадан көрсетеді
|
дескриптор -даму стратегияларына тән дамушы елдерді картадан көрсетеді; ҚБ мадақтау |
Саяси карта атлас |
||||||||||||||
|
|
5-тапсырма. ұжымдық жұмыс Елдің экономикалық дамуының стратегиясын жасау кезеңдеріне тиісті жауабын сәйкестендіріңіз Learningapps та тапсырма орындау
|
https://learningapps.org/watch?v=pmx6g
|
дескриптор -елдің экономикалық дамуының стратегиясын жасау кезеңдеріне тиісті жауабын сәйкестендіреді, баға береді; ҚБ «Жарайсыз! Керемет! |
https://learningapps.org/watch?v=pmx6gfsxk23 |
||||||||||||||
|
Дарынды оқушы жауап береді |
6-тапсырма шығармашылық 1.Қазақстанның даму стратегияларында «білімге негізделген экономика» қалыптастыру қамтылған ба? 2. «Постиндустриялық қоғамда білім қаржыдан артық бағаланады» деген сөйлемнің мағынасын қалай түсінесің? 3.Болашақта ғылымды қажет ететін және ресурсты үнемдейтін салалардың басым болатындығын немен түсіндіруге болады? |
Оқушылар тақтадан сұрақтарды оқып әр топтан бір оқушы тұрып жауап береді |
Дескриптор Дамушы елдердің стратегияларын талдап, бағалайды Өте жақсы, балалар. Жарайсың дар! |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
Қорытынды Ендеше оқушылар осы сабақта дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегияларына баға беру арқылы бағалау критериийіне қол жеткіздіңіздер «SMS – хабарлама» Оқушыларға қағаздан жасалған қалта телефондарынан SMS хабарлама жазу тапсырылады. Хабарлама ұсынылған сөйлемдердің толықтырылған немесе аяқталған нұсқасы болуы қажет. |
«SMS – хабарлама» «Бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ... білдім»; «Бүгінгі сабақта мені қуантқаны....»; «Мен өзімді....үшін мақтар едім»; «Маған ерекше ұнағаны....»; «Мен... туралы армандаймын»; «Бүгінгі сабақта мен....жасай алдым»; «...қызықты болды»; «...қиын болды»; «...мен түсіндім»; «Мен үйрендім»; «Мені... таңқалдырды» Оқу тапсырмасы, параграф |
Мұғалім оқушыларды Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегиялары
Дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегиялары
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегиялары |
|||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.1.12 дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегияларына баға беру (қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде) |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегияларына баға береді |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Кюаркод арқылы топқа бөліну, кюаркодта елдер жазылған, қай топқа жататынын тауып, сол партаға отыру керек Қытай, Үндістан,Бразилия, Мексика Парсы шығанағы елдері, Ливия, Венесуэлла Гватемала, Гондурас, Коста-Рика, Куба Үй тапсырмасын тексеру №1 топқа бөлініп отырған соң топқа тускен елдер бойынша топ мүшелері айтып өтеді. Және қалған Жаңа индустриялы елдер, «Жалға пәтер беруші» елдер, даму деңгейі төмен елдерге тоқталады |
Топқа бөлініп отырады! 1-топ:Жетекші дамушы елдер 2-топ:Мұнай экспорттаушы елдер 3-топ: Плантациялық шаруашылық елдер |
Дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша жіктейді |
|
||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасын тексеру№2 Оқушылар, енді үй тапсырмасын қаншалықты меңгергендеріңді «kahoot» бойынша құрастырған тестпен тексеріп көрейік. Кахуд платформасына мұғалім кіреді Gulnur.111 Дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша жіктедіңіздер |
Нәтижесі экранда көрінеді. Рейтинг бойынша қарап жіберейік. Өте жақсы, балалар. Жарайсыңдар |
Өте жақсы, балалар. Жарайсың дар! |
интернет https://create.kahoot.it/details/14cefe47-1f17-45d9-b109-9e952ef36042 |
||||||||||||||
|
Жаңа сабақтың басы |
Мұғалім бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады Бейнекөрініс көрсетіледі |
дәптерге керекті мәліметті жазады |
|
слайд бейнекөрініс |
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
1-тапсырма Топтық жұмыс І топ: «Постиндустриялық елдердің даму стратегиясы» ІІ топ: «Дамушы елдердің экономикалық даму стратегиясы» ІІІ топ: «Азияның жаңа индустриялық елдерінің даму стратегиясы» Бейнекөрініс пен косымша мәліметтерді пайдаланып топтық жұмыс Сұрақтарды топта талқылаймыз, дескрипторды негізге аламыз |
Жаңа тақырыпты меңгеру тапсырма орындайды Оқушылар өз жұмысын сынып алдында таныстырады 1-тапсырма топтық жұмыс 1-топ
2-топ
3-топ
|
Дескриптор топтық талқылауға белсене қатысады; -постиндустриялық елдердің даму стратегиясын талдап, баға береді; -дамушы елдердің экономикалық даму стратегиясын талдап, баға береді; -азияның жаңа индустриялық елдерінің даму стратегиясын талдап, баға береді. ҚБ «2 жұлдыз, бір тілек» |
оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінмен жұмыс қосымша мәлімет |
||||||||||||||
|
Олай болса 2-тапсырмаға көшеміз. |
2-тапсырма Жұптық жұмыс (оқушыларға мәтін таратылып беріледі)
Тапсырманы орындаған кезде дескрипторға назар аударамыз. |
Ауызша үш топтан 1-1 жұп оқиды
|
Дескриптор -батыстық және Азиялық даму үлгісін Венн диаграммасында салыстырады; ҚБ /Дәптер алмасу арқылы бірін бірі бағалау |
Тақтада кесте |
||||||||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 3-тапсырманы орындатады |
3-тапсырма. Жеке жұмыс Даму стратегияларына тән дамушы елдерді ата «Ізінен еріп даму» стратегиясы Инвестиция есебінен өсу стратегиясы Импорталмастырушы стратегия Ішкі сұранысты ынталандыру стратегиясы Экспортқа бағдарлану стратегиясы Еңбекпен қамтуды кеңейту арқылы даму стратегиясы |
Даму стратегияларына тән дамушы елдерді атайды, ажыратады |
дескриптор -даму стратегияларына тән дамушы елдерді атайды және картадан көрсетеді ; ҚБ «От шашу» |
«wordwall» https://wordwall.net/ru/resource/64950021 |
||||||||||||||
|
|
4-тапсырма. жұптық жұмыс Даму стратегияларына тән дамушы елдерді картадан көрсетіңіз «Ізінен еріп даму» стратегиясы Инвестиция есебінен өсу стратегиясы Импорталмастырушы стратегия Ішкі сұранысты ынталандыру стратегиясы Экспортқа бағдарлану стратегиясы Еңбекпен қамтуды кеңейту арқылы даму стратегиясы |
Даму стратегияларына тән дамушы елдерді атайды және картадан көрсетеді
|
дескриптор -даму стратегияларына тән дамушы елдерді картадан көрсетеді; ҚБ мадақтау |
Саяси карта атлас |
||||||||||||||
|
|
5-тапсырма. ұжымдық жұмыс Елдің экономикалық дамуының стратегиясын жасау кезеңдеріне тиісті жауабын сәйкестендіріңіз Learningapps та тапсырма орындау
|
https://learningapps.org/watch?v=pmx6g
|
дескриптор -елдің экономикалық дамуының стратегиясын жасау кезеңдеріне тиісті жауабын сәйкестендіреді, баға береді; ҚБ «Жарайсыз! Керемет! |
https://learningapps.org/watch?v=pmx6gfsxk23 |
||||||||||||||
|
Дарынды оқушы жауап береді |
6-тапсырма шығармашылық 1.Қазақстанның даму стратегияларында «білімге негізделген экономика» қалыптастыру қамтылған ба? 2. «Постиндустриялық қоғамда білім қаржыдан артық бағаланады» деген сөйлемнің мағынасын қалай түсінесің? 3.Болашақта ғылымды қажет ететін және ресурсты үнемдейтін салалардың басым болатындығын немен түсіндіруге болады? |
Оқушылар тақтадан сұрақтарды оқып әр топтан бір оқушы тұрып жауап береді |
Дескриптор Дамушы елдердің стратегияларын талдап, бағалайды Өте жақсы, балалар. Жарайсың дар! |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
Қорытынды Ендеше оқушылар осы сабақта дүниежүзі елдерін экономикалық даму стратегияларына баға беру арқылы бағалау критериийіне қол жеткіздіңіздер «SMS – хабарлама» Оқушыларға қағаздан жасалған қалта телефондарынан SMS хабарлама жазу тапсырылады. Хабарлама ұсынылған сөйлемдердің толықтырылған немесе аяқталған нұсқасы болуы қажет. |
«SMS – хабарлама» «Бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ... білдім»; «Бүгінгі сабақта мені қуантқаны....»; «Мен өзімді....үшін мақтар едім»; «Маған ерекше ұнағаны....»; «Мен... туралы армандаймын»; «Бүгінгі сабақта мен....жасай алдым»; «...қызықты болды»; «...қиын болды»; «...мен түсіндім»; «Мен үйрендім»; «Мені... таңқалдырды» Оқу тапсырмасы, параграф |
Мұғалім оқушыларды Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















