Материалдар / Дүниежүзі халқының діни құрамы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Дүниежүзі халқының діни құрамы

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қаңтар 2021
688
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.4.1.2

Дүниежүзі халқының діни құрамы


Күні: 28.02.2017


Мұғалімнің аты-жөні: Цопон М


Сынып: 7 «Ғ»


Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы:


Дүниежүзі халқының діни құрамы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты

7.4.1.2 -Дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды


Сабақ мақсаттары

Барлығы: әлемдегі негізгі діндерді және діндердің бөлінуін түсінеді.

Көпшілігі: дүниежүзі бойынша таралу аймақтарын анықтай алады.

Кейбір оқушылар: Карта арқылы діндердің таралу аймақтарын сипаттайды.


Бағалау критерийі

Түсіну:Әлемдегі негізгі діндерді және діндердің бөлінуін түсінеді

Қолдану: діндердің таралу аймақтарын ажыратады

Жинақтау:Әлемдік діндердің таралу аймақтарынның себептерін түсіндіріп кескін картада белгілейді.


Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

-тақырыптың ұғымдары мен терминдерін түсінеді және қолданады.

Тақырып бойынша лексика және терминология:

-шаманизм,тотемизм,фетишизм,анимизм;

-ислам,будда,христиан

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

-.........- қоғамдық сананың бір түрі;

- діни сенімдер ....... пайда болады.



Құндылықтарға баулу

Ынтымақтастық – оқушылар ұлттар және діндер арасындағы келісімнің маңыздылығын түсініп ынтымақтастық құндылығын өз бойына сіңіреді.

Азаматтық жауапкершілік –өз мемлекетінің қауіпсіздігі мен болашағы үшін азаматтық жауапкершіліктері артады.

Құрмет – өзге ұлт және діндерді сыйлау, құрметтеу дағдылары

Пәнаралық байланыс

Тарих,дінтану

Күтілетін нәтиже

Халықтың діни құрамын біледі. Негізгі діндердің таралу аймақтарын кескін картаға түсіре алады.


АКТ қолдану дағдылары


Интерактивті тақта, слайдтар,кесте,стикерлер, суреттер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5минут

  1. Ұйымдастыру кезеңі:

-Сәлемдесу

Ынтымақтастық атмосферасын орнату мақсатында «Салемдесу-салт-дәстүрлері» алаңына шақырып,психологиялық ахуал туғызу.

Қазақтар –қол алысады,

Бразилия-ифқ қағады,

Никарагуа-арқасымен,

Зимбабве-шынтақпен,

Аустралия –шапалақ секіру.


  • Бүгін сабаққа қандай мақсатпен келдіңдер?Сабақ мақсаты туралы пікірлерін айтады.

  • Топқа бөлу: 1,2,3 ретімен санау арқылы топқа бөлу.

І топ: «Буддизм»

ІІ топ: «Ислам»

ІІІтоп: «Христиан.





Іс-қимыл әрекетін жасау











1,2,3 ретімен санау арқылы бөлу

Сабақтың ортасы


7минут





























4 минут





7 минут





Сергіту сәті

2 минут





















10 минут





























Сабақтың соңы

Кері байланыс

(5 мин)



























1 мин бағалау

  1. Жаңа тақырыпты түсіндіру:

Тапсырма№1

Тыңдалым әдісі: Видеоролик арқылы тақырыпты ашу және сабақ мақсатымен танысу;

Дескриптор:

  • Бейнероликтен діндер туралы және діни құрамға тән белгілер туралы көреді;

  • Таралу аймақтары туралы мағұлмат алады.


Айтылым әдісі: « Сұрақ менен,жауап сізден» тәсілі арқылы видеороликтен көрген материалдарды бір-біріне жеткізеді.

Оқылым әдісі: ІІІ-топқа мәтінмен жұмыс бере отырып,оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру

Тапсырма№2 Мәтінмен жұмыс: оқушылар «Дүниежүзі халқының діни құрамы мен таралу аймақтары» тақырыбы бойынша мәтінмен танысады.

«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісін пайдаланып мәтінді оқып талқылайды. Әр жұп спикерлері шығып постер қорғайды.

Сұрақ тапсырмалары әр жұпқа бірдей беріледі.

1.Дінің шығу орны мен уақытын атаныз.

2.Негізін қалаушыларын атаныз.

3.Негізгі діндердің пайда болуына қысқаша түсінік беріндер.

4.Олардың бөліну себептерін анықтандар.

Дескрипторлар

  • Діннің шығу орны мен уақытын атайды.

  • Негізін қалаушыларын біледі.

  • Негізгі діндердің пайда болуына қысқаша түсінік бере алады.

  • Олардың бөліну себептерін анықтайды.

Бағалау. Қол жапалақтау әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды

Жазылым әдісі: Тақырыпта кездескен жаңа терминдерді дәптерге түсіреді.



«Қыдырып қайтайық!»

би билеу


Тапсырма№3

Картамен жұмыс

Оқушылардың картаға деген зейінін қалыптастыру

Дүниежүзінің саяси картасынан діндердің таралу аймағын көрсету.

І топ жұмыс тапсырмасы

1.Сізге қарапайым діни сенімдер атаулары берілген:

Сиқырлық (магия), тотемизм, анамизм, фетишизм

2. Кескін картаға таралу аймақтарын сызыңыз

ІІ топ жұмыс тапсырмасы

1. Сізге негізгі діндердің атаулары берілген:

Мұсылман:Шейиттер,Сунниттер

Христиан:Православие,Католик,Протестанттық

Будд

2. Кескін картада таралу аймақтарын сызыңыз

Ш топ жұмыс тапсырмасы

1.Сізге ұлттық діндердің атаулары берілген:

Синтоизм, индунзм, иудаизм, конфуций

2. Кескін картаға таралу аймақтарын сызыңыз

Дескриптор Білім алушы

  • негізгі діндер және олардың пайда болуына қысқаша түсінік береді;

  • ол діндердің жеке топтарға бөліну себептерін түсіндіреді;

  • осы негізгі діндердің таралу аймақтарын атласты қолдана отырып, кескін картада көрсетеді.

Бағалау:Смайликтер арқылы бағалау




Сабақты бекіту Әлемдік маңызды діндердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын Венн диаграммасы арқылы анықтайды.



1Oval 2

Ислам


-топ:

Oval 1

Христиан










2Oval 3

Христиан


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!